Reklam

Mersin'de Yakılan Atların Tedavisi Haytap Tarafından Yaptırılıyor

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

mersin_yakilan_atlar2012_2Mersin'de Yakılan Atların Tedavisine HAYTAP’tan Destek!


Mersin’de ahırda yakılan atların tedavisini HAYTAP üstlendi. Atların durumunu kontrol etmek için Adana Hipodromu Veteriner Hekimi Taner Türkmen Mersin'e giderek Veteriner Hekim Cem· Fırat ile birlikte atları detaylı muayene ettiler.

Atlardan ikisinin durumunun ağır olmadığı anlaşıldı bu da kısa sürede iyileşecekleri anlamına geliyor. Ciddi bir yanığı olan bir diğer ata tedavi uygulandı ve 5 günlük bir tedavinin sonunda durumu yeniden kontrol edilecek.

Mersin'de bulunan Hayvan Hakları Grubu gönüllülerimiz de atları sürekli olarak kontrol edecekler.
 

mersin_yakilan_atlar2012_5

 

 

Atlar için gerçekleştirdiğimiz resmi müracaatlarımız:

Tarih:11.05.2012

Konu: Ahıra Girip Atları Yaktılar!!! Yaralanan Atların Tedavi Altına Alınması ve Zanlıların Bulunarak Haklarında Yasal İşlem Yapılması Talebimiz.

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezine, T.C. Mersin Valiliğine, T.C. Mersin Emniyet Genel Müdürlüğüne, T.C. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına, T.C. Mersin Akdeniz İlçe Belediyesine, 10 Mayıs Tarihli gazete haberlerine göre (ekte) Şevket Sümer Mahallesi’ndeki 155 nolu caddede Hasan Kaya adlı şahsa ait bulunan bir ahıra penceresi kırılarak girilmiş ve ahırda bulunan üç attan ikisinin üzerine benzin dökülerek yakılmıştır. Olayın ertesi günü aynı eylem tekrarlanmış, ahırdaki diğer at da benzin dökülerek yakılmış, atlar çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılmıştır.

Son saldırıda ahırda bulunan koşu takımları da çalınmıştır.  Para, kin, öfke, nefret ya da intikam hangi duyguyla işlenmiş olursa olsun hiç bir suçu günahı olmayan bir canlıyı diri diri yakma girişiminin asla kabul görebilecek tarafı yoktur.  Bu olayda mağdur olan hayvanlar olmuştur fakat öfkenin asıl kaynağının atların sahibi olduğu ortadadır. Bu durum da olayın ne kadar vahim sonuçlara varabileceğini ortaya koymaktadır.

 

 

 

 

 

 

mersin_yakilan_atlar2012_10

HAYTAP

Dağıtım: Mersin Emniyet Genel Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Akdeniz İlçe Belediyesi, Mersin Müftülüğü, Mersin Valiliği, Akdeniz Kaymakamlığı, Mersin İl Tarım Müdürlüğü, Mersin Orman Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü,  Mersin Akdeniz İlçe Müdürlüğü, Basın, Sivil Toplum Kuruluşları ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlar

 

 

 

 

 


mersin_yakilan_atlar2012_3 

 

 

 

 

mersin_yakilan_atlar2012_1

 

mersin_yakilan_atlar2012_4

 

mersin_yakilan_atlar2012_6

 

mersin_yakilan_atlar2012_8

 

mersin_yakilan_atlar2012_9

 

dini_el_kuslu

Adana Kedi Beslenme ve Siginma Evi Acilisi