Haytap'ın Hayvan Hakları El Kitapçığı 4. Baskısını Yaptı

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

el_kitapcigi_yeni


Türkiye'de hayvan hakları konusunda pek çok ilke imza atan HAYTAP, Samsun Canik Belediyesi sponsorluğunda hayvan hakları savunucuları tarafından her daim kullanılabilecek, cepte taşınabilecek büyüklükte, ciltli, birinci kalite kuşe kağıda 103 sayfalık EL KİTAPÇIĞI hazırladı.

3000 adet bastırılan ilk üç baskı bitti ve kısa sürede gelen yüksek talep sayesinde 4. baskı yapılıyor.

2012 Nisan ayından itibaren bütün delegelerimize, üye derneklerimize ve temsilcilerimize ve haytapshop.com 'dan alışveriş yapan herkese ücretsiz olarak gönderilmeye başlandı.

www.haytapshop.com üzerinden alışveriş yapan herkese Haytap ürünü aldığı taktirde bu kitapçığı ücretsiz olarak da gönderdiğimizi belirtelim. Daha detaylı açıklamam gerekirse; www.haytapshop.com üzerinden her Haytap ürünü aldığınızda kargonuzun içinden bu kitapçık da size hediyemiz olarak çıkacak. Bunun için ek ücret ödemeyeceksiniz. ( Haytapshop telefon : 0212-876 39 11 )

Eğitimli ve donanımlı hayvan hakları savunucularının hangi durumda hangi kuruma nasıl başvuracaklarını, sıkça karşılaşılan sorunlar karşısında nasıl hareket edebileceklerini basit bir anlatımla ortaya koyan güzel bir çalışma oldu. Kitapçık içinde, bir hayvan bakımevinin nasıl olması gerektiğine dair fotoğraflardan afişlerimize kadar birçok çalışmamıza da yer verildi.

2012 yılı projelerimiz içinde yer alan bu çalışmanın ileride başka başka arkadaşlarımız ya da STK’lar tarafından da yenilenerek güncellenmesi, daha kapsamlı ve etkin halde kullanılabilmesi için yeni baskılarının yapılması adına onlar için önemli bir basamak olduğunu düşünüyoruz. Çünkü biliyorsunuz, biz HAYTAP olarak bu işe başladığımızda elimizde hareket edebileceğimiz yeterli kaynak ve veri yoktu. Umarız bizden sonrakiler için bu eksiklik bu kitapla giderilmiş olacak.

Diğer yandan, Samsun Canik Belediye Başkanı Sayın Osman Genç beyefendi ile Canik Belediyesi’nde bizleri aylarca sabırla dinleyen çalışanlara ve bu çalışmanın ortaya çıkıp vücut bulmasında emeği geçen başta Samsun temsilcimiz Gül Turan ile  son düzeltmeleri ve provaları yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde görevli Samsun temsilcisi arkadaşımız Veteriner Hekim Dr. Nilgün Gültiken'e teşekkür ediyoruz.

Kitapçık önsözünde söylediğimiz gibi, bu yolda, sivil toplum örgütü gelişmesinde ve takım halinde çalışmada ödün vermeden çalışan,  bugünlere kadar bizlere destek olan tüm can dostlarının el yalayanları, kuyruk sallayanları her daim bolca olsun.

www.haytapshop.com

 

imzasonwebe

HAYTAP Başkanı


el_kitapcigi_yeni_01

 

el_kitapcigi_yeni2


el_kitapcigi_yeni_onsoz


hayvan_haklari_kitabi_giris

 

 


Haytap: El yalayanınız, kuyruk sallayanınız bol olsun !

Nasıl başladıklarını biliyorum. Aynı mahalledeyiz yıllarca. Komşuyuz. Hayvan hakları için mücadele veriyorlar.

Şimdi bir el kitabı çıkartmışlar. Hayvan Hakları El Kitapçığı. Kanunen neler yapabileceğimiz anlatılıyor. Mevzuat, acil durumlarda ilk yapılacaklar, başvuru yolları, dilekçe örnekleri, suç duyurusu örnekleri, kendi hayvanına eziyet eden kişi hakkında ne yapılabilir, yerel yönetimin yasal sorumlulukları, sitelerde kedilere kötü muamele halinede soruşturma istek yazısı, köpek dövüşleriyle ilgili bakanlık genelgesi ve benzeri konularda son derece yararlı bilgiler veriyor.www.haytapshop.com adresinden Haytap ürünü alan herkese ücretsiz veriyorlar.

Kitapçığın sponsoru ise ilginçtir Canik Belediyesi. Samsun Canik.

Sloganları hoşuma gitti.

- “Devrik kral sürgünde”: Başında bir tac olan bir aslan, demir parmaklılar arkasından bakıyor. “Hayvanat bahçeleri insani ve ahlaki olmayan koşullarda, doğada yaşaması gereken hayvanların, demir parmaklılar arkasında, beton odacıklara hapsedildikleri bir hapishane haline dönüşmüştür. Bu haliyle hayvanat bahçeleri hiç kimseye eğitim ve doğa sevgisi veremez”

- Bir bebeği hiç zehirler miydin, terk eder miydin? Tüm hayvanların bilinci ve duyguları vardır.

- “Pet diye alıyorlar, pat diye bırakıyorlar” Pet Shopların kirli ticaretine ortak olmayın. Can dostlarınızı barınaklardan alın. Pet Shop hayvanı olmak demek küçük kafeslerde günlerce aç ve susuz kalmak, enerjik görünmek için zararlı iğneler yemek, hastalanınca da öldürülmek demek. Siz satın aldıkça bu işkence sürecek.

MUTLU TÖNBEKİÇİ
VATAN GAZETESİ
 

opencart tema opencart temaları