Zonguldak'ta Örnek Bir Bakımevi

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

zonguldak_bakimevi_2012_1HAYTAP üyesi Zonguldak Hayvan Hakları Derneği olarak;haftanın belli günlerinde derneğimiz bünyesinde oluşturdugumuz BAKIMEVİ GÖNÜLLÜ GRUBUMUZ ile yaklaşık 3 yıldan bu yana düzenli olarak canlarımızı beslemek,tedavilerinde yardımcı olmak,temizlik yapmak,sahiplendirmelere destek olmak amacı ile bakımevimize gitmekteyiz.

 

Dernek olarak oluşturdugumuz BAKIMEVİMİZİN ARKASINDAKİ BOŞ ALANA YAPILACAK KULUBELİ,TOPRAK ZEMİNLİ canlarımızın doğalarına uygun YAŞAM ALANI inşaatımız neredeyse bitmek üzere.

 

zonguldak_bakimevi_2012_2Biz şu an çok mutluyuz,personelimiz,veteriner hekimimiz,ve biz gönüllüler elele vererek CANLARIMIZ İÇİN elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz..

 
Her hafta onları ellerimizle besliyoruz,tedavileri için veteriner hekimize yardım ediyoruz,gelen ziyaretçilerimiz ile ilgileniyor sahiplendirmelere yardım ediyoruz,temizlik konusunda destek veriyoruz,onları doyasıya seviyoruz,gezdiriyoruz.

 

Bakımevimizde duzenli KISIRLAŞTIRMA,AŞILAMA,TEDAVİ,ve alındıkları bölgelere SALMA çalışması duzenli olarak yapılmaktadır.Ancak yavrularımız ve engelli,yaşlı,hasta köpeklerimiz bize alıştılar,onların iyileştiğini görmek,sevgimizi güven içinde sunmak,rahatça çalışabilmek harika..

 

zonguldak_bakimevi_2012_3Yerel basın kanalı ile çalışmalarımızı gören ve bizi takdir eden iş adamları,kurum yöneticileri bakımevine ziyaretimize geliyor,gönüllü çalışmamızı yakından görüyorlar.
 

Sn.Zonguldak Valimiz Erol Ayyıldız başta olmak üzere,  Bld.Bşk.Sn.Muharrem Akdemir,İl Özel İdaresi Gen.Sk.Yrd.Sn.Rıza Cici,Zonguldak İl Müftüsü Sn.Refik Bulut ve tüm yöneticilerimize bize güvendikleri,çalışmalarımıza destek verdikleri ve HAYVAN HAKLARINA duyarlı oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz..

 

Zonguldak Karaelmas diyarı canlarının kaderini değiştirmek için çıktıgımız bu UZUN VE MEŞAKATLİ yolda umutlarımızı yitirmeden ilerliyoruz..Yoruluyoruz,ama gelinen noktayı görünce adeta yeniden küllerimizden doğuyoruz..Darısı nefes alan,yüreklerimizi acıtan,yetişemediğimiz DEĞERLİ CANLARIMIZIN başına....

 

Lütfen bizleri ve canlarımızı unutmayın,tüm gönül dostlarımıza sevgilerimizle..

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Üye Derneği

Zonguldak Hayvan Hakları Derneği Yön.Kur.Bşk
Evren TÜRECİ SEZGİN

 

zonguldak_bakimevi_2012_4

 

zonguldak_bakimevi_2012_5

 

zonguldak_bakimevi_2012_7

 

zonguldak_bakimevi_2012_8

 

zonguldak_bakimevi_2012_9

 

zonguldak_bakimevi_2012_10

 

zonguldak_bakimevi_2012_11

 

zonguldak_bakimevi_2012_12

 

zonguldak_bakimevi_2012_14

 

zonguldak_bakimevi_2012_15

 

zonguldak_bakimevi_2012_16