Elektrikli Fayton Daha İyi Olacak!

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

elektrikli_fayton4Türk firma tarafından üretilen elektrikli fayton, İstanbul sahilinde görücüye çıktı. Faytona binerek seyahat eden vatandaşlar, elektrikli faytonun daha iyi olacağını söyledi.


İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin adalardaki faytonların kaldırılmasına karar vermesinin ardından, bir Türk firma tarafından üretilen elektrikli fayton İstanbul sahilinde görücüye çıktı. Vatandaşlar ise karşılarında elektrikli faytonu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bir süre fayton ile seyahat eden vatandaşlar "Bu daha güzel hem doğa için hem de hayvanların faytonla koşturulması bizi üzüyordu. Bu daha iyi olacak" dedi.

 

elektrikli_fayton3Öte yandan faytonu üreten ve patentini alan Haluk Şahin ise, "Biz firma olarak doğayı her zaman düşünüyoruz. Petrolünde bu günlerde zamlandığını düşünürsek elektrikli araçlarda ihtiyaç günden güne artıyor. Şimdi de adada elektrikli fayton gündeme geldi. Biz hayvanların faytonlarda kullanılmasını ve adeta işkence görür gibi insanlar taşımaları istemiyoruz. Bu elektrikli fayton karar alındığı takdirde adada hizmet edecek. 45 bin liradan satışı düşünülüyor. 4 saat şarj edildiğinde 80 ile 100 kilometre arasında gidebiliyor. Bunu sadece ada olarak düşünmeyelim İstanbul'da ve birçok ilçede kullanılabilir" diye konuştu.

Dört saat şarj olduğunda 80 ile 100 kilometre giden elektrikli fayton  satışa çıkarılacak.