HAYTAP , Yunanistan Televizyonlarında

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

 

Hayvan hakları konusunda beraber çalıştığımız , ortak  hareket ettiğimiz ülkelerden bir tanesi de Yunanistan. NEA TV'nin

davet ettiği program aslında iki ülkenin bir çok ortak noktaları arasında hayvan haklarındaki kötü karnesi de ortaya çıktı. Yunanistan'ın İleri  gelen hayvan hakları derneklerinin başkanları ile katıldığımız programda ortak afiş çalışmalarımızdan , hayvan hakları savunucularının birlikte hareket edip, devlet üzerinde baskı kurmasına kadar kısa da olsa önemli konular konuşuldu. Özellikle Haytap'ın Türkiye'de federasyon olup tüm güçleri birleştirme gayreti Yunanistan'da da uzun süredir takip edilen bir gelişmeydi.

Programın sonunda özellikle sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi konusuna da temas edilmesi , bu konuda mücadele edecek kişilerin egolarından bağımsız hareket edebilmeyi de öğrenebilmesi açısından çok çok önemliydi.  Yunanistan'daki dostarımızdan bir tadımlık dost yüzü görmek , hayvan dostlarımız için onların çabalarını ve dostane kelimelerini duymak  için lütfen bu linke tıklayın.