Hayvan Bakımevleri : GÜNAHLARIMIZIN TOPLANDIĞI MERKEZLER

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Habertürk : Günah Yuvasi; Barınaklar

Hayvanların toplanma merkezi olarak bilinen ve halk arasında GEÇİCİ BAKIMEVİ yerine barınak olarak adlandırılan yerlerin aslında  zavallı hayvanlar için değil , o hayvanları sevmeyen insanlar için yapıldığını çoğu kimse kabul etmek istemez.

 

5199 sayılı yasayla bile geçici bakımevi olarak adlandırılmasına rağmen , maalesef inatla "barınak" adı verilen ve belediyelerin çoğu için hizmet götürmekte en son gelen bu ölüm ve işkence kampları vicdanlarımızın sorgulandığı , kendimizle baş başa kaldığımız , hesaplaştığımız mekanlardır.

 

kirikkale_bakimevi_2011_7Kendisini idame ettiremeyecek zavallı , kimsesiz , terkedilmiş , üç bacaklı , hasta hayvanların barınabileceği , veteriner hekimlerinin , teknisyenlerinin , gönüllülerin içeri girip sahiplendirme yapabileceği merkezler olması gerekirken ;  çoğu sağlam hayvanların bile içeriye koyulduğu işkence merkezlerine dönüşmüştür. Veteriner hekimlerin olmadığı , asgari ilaçların bile bulunmadığı , kısırlaştırmaların gelişigüzel yapıldığı hatta gönüllülerin içeri alınmaması için “YASAH GARDAŞIM GİREMEN İÇERİ”  dediği bu merkezler  Topkapı Sarayı’nın kutsal emanetlerinin saklandığı yerler gibi gönüllülerce girilmesi mümkün olmayan merkezlerdir.

 

Heleki , bu barınak denilen ve zaman içinde betona , fayansa mahkum edilip taşeron firmaların sineğin yağının yağını çıkarmak için ihaleler alıp içerde ne olup bittiğinin bilinmemesi için gönüllüleri suçladığı , hayvan sayısının girişinin çıkışının ise nerdeyse denetlenemediği günah merkezleridir oralar.

 

Sadece belediyeler ve taşeron firmalar mı günah keçisidir sanki ?

 

Hayır. HayvanseÇer olup , canı sıkılınca bir mal gibi bu hayvanları “ nasıl olsa bakan birileri vardır “ diyip ormanlara ya da bu fayanstan , betondan , sıcak , çoğu zaman hastalıklı ortamlara terk edenlere ne demeli !

 

Her sene yaşanan bu dramda , ölüme bu kadar acımasızca terk ettiğimiz o bakışların günahlarını temizlemek ise bir avuç gönüllüde ya da canla başla çalışan belediyelerin kimi iyiniyetli veteriner hekimlerinde midir sadece  ?

 

esenyurt_bakimevi_ziyaret2011_4Petshopların her önüne gelen yerde açıldığı , yurda bavullar içinde kaçak girişlerin gümrüklerden halen sürdüğü , kısırlaştırma için samimi adımların atılmadığı , mahkemelerden tahliye kararı çıkan hayvanların evlerden uzaklaştırıldığı bu yerler inanın , o hayvanlar için değil , o hayvanları sevmeyen yüzbinler için yapılmıştır. İşçiler rahat temizlesin diye , toprak yerine fayans döşenmiştir ,  o zavallıcılar için.

 

Bakamıyorum demeyin…Sadece bir kere gidip çevrenizdekileri görün. Kendi insan soyumuzla yüzleşin.

 

Bu masum hayvanlara bizlere hala o kadar verdikleri sevgiye , o kadar öğrettikleri şeye rağmen  işlediğimiz günahlarımız nerelerde ve nasıl temizlenecek , bizleri hangi mahkemeler aklayacak ,  ben bilmiyorum.

  

opencart tema opencart temaları