Sirk Gerçeği

Haytap Hayvansız Sirkleri Desteklemeye Devam Ediyor !

Haytap Hayvansız Sirkleri Desteklemeye Devam Ediyor !
Dünyada hayvanları kullanmadan yapılan üç önemli sirkten birisi olan Moskova Sirki 19-20 Kasım tarihlerinde İstanbul’da olacak

Kimi zaman sevimlilikleriyle hayatlarımızda yer ettirdiğimiz hayvanların özellikle de sirk hayvanlarının eğitimindeki zorlayıcı süreçte arka plan olan mutfakta yaşananların görmeksizin kabul etttiğimiz ve maalesef bilinçsizce el çırptığımız bu acı gerçeği artık hayatlarımızdan bir an önce çıkarma zamanımız geldi.Dünya turnesi kapsamında sadece iki günlüğüne İstanbul’da olacak Moskova Büyük Sirki tek bir hayvanın bile kullanılmadığı bu gösterileri bu konuda ülkemiz ve dünya için çok önemli bir dönüm noktası olacak.

HAYTAP olarak burada ünlü Amerikalı yazar Jack London’ın 1915 te dediği üç önemli tesbite atıfta bulunmak ve sirk gerçeğinin ardında yaşananlara tekrar dikkat çekmek istiyoruz :

“ Bütün insanoğullları kendi ceplerinden para ödeyen seyirciler karşısında yalnız ve yalnız hayvanların yapabileceği ve yapmak zorunda bırakılabileceği bu gösterilerin , sonsuz ve kaçınılmaz bir zulümle gerçekleştiğini bilmiş olsunlar.

İkincisi hayvan eğitme güzel sanat dalının temellerini kavramış olan kadın , erkek , kız, kızan , yerel ve ulusal insanlığı koruma örgütlerine ve hayvanlara işkenceyi önleme örgütlelerine üye olsun ve bu kuruluşlarla işbirliği etsinler

Üçüncüsü , daha başka yüzbinlerce insan gibi , ben de başka alanlarda çalıştım, insan kitlelerini , kendi öz sefaleterlini ve perişan durumlaını gidermeleri amacıyla belli hareketleri yapmak üzere örgütllemeye çabaladım. 

İnsanoğlunu , herhangi bir örgütlü mücadeleye girmeye razı etmek güç ; kendi koşullarını hafifletmek üzere örgütlenmelerini sağlamak , daha da güç, ve hele kendilerinden biraz daha hayvan olan hayvanların kötü koşullarını hafifletmek üzere örgütleyip mücadeleye sokmak çok daha güç. 

Ama yüzde birimizin onda biri bile hayvanlara yapılan işkencenin önlenmesi yolunda hiç bir örgüte katılmayız , ve ne sözlerimizle ne de eylem ve başka katkılarımızla hayvanlara yapılan işkencenin önlenmesi yolunda çalışmayız....."

Bizler de HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu olarak yıllardan beri desteklediğimiz , hayvanlaırn bir gösteri ve eziyet konusu olmadığı hayvansız sirkleri destekleme projemiz kapsamında bu sirkin için de hiçbir hayanın kullanılmadığını teyit etmek istiyoruz. 

Gönül rahatılığı ile bu hayvansız sirke gidin , çocuklarınızı da götürün. Hayvanı sirklere bedava davetiye bile gelse onları da yırtıp atın. Hayvanların kullanıldığı tüm kara ve su sirklerinden uzak durunki dünya daha acısız daha merhamet dolu güzel günlere yelken açsın.


HAYTAP

Son Güncelleme ( Salı, 31 Ekim 2017 15:41 )

Haytap'ın Sirk Gerçeği İle İlgili Kısa Filmi

Haytap'ın Sirk Gerçeği İle İlgili Kısa Filmi

İzlemek için tıklayınız...

Son Güncelleme ( Cuma, 03 Şubat 2017 12:20 )

 

Sirklerin Suçsuz Mahkumları - Haytap

Sirklerin Suçsuz Mahkumları - Haytap

Sirklerin Suçsuz Mahkumları

Sirklerin Suçsuz Mahkumları

 

Sayın Bayrampaşa Belediye Başkanı

 

Istanbul-Bayrampaşa'da Arena sirki gösterimde olduğu,gösteri sırasında ve sonrasında hayvanlara eziyet gösterildiği Federasyonumuza bildirilmiştir..

Hayvanlı sirkler dünyanın bir cok yerinde ve hatta Izmır'deki coğu beledıyelerce (talebımıze istinaden ) yasaklanmış olup, ve 5199 sayılı hayvanları koruma yasasının  10.maddesıne aykırıdır..

Sirkın perde arkasındakı eğitim 5199 sayılı yasanın 1 ve 2.maddesını tamamen ihlal eder durumdadır..

 

Belediyenizin bugüne kadar sahipsiz hayvanlar için iyi çalşmalar yaptığını biliyoruz. Ancak diğer hayvanlar da hayvanları koruma kapsamındadır. Bir taraftan kedi ve köpeklere iyileştirme çalbaları yaparken diğer taraftan ayılara aslanlara kaplanlara maymunlara gözü kapamak ve izin vermek yaptığınız çalışmaları ikileme düşürür niteliktedir.

 

 

SİRKİN İPTAL EDİLMESI ICIN DAYANAK

Türkiye’nin de taraf olduğu 1978 tarihli Hayvan Haklari Evrensel Beyannamesi

5.10.1978 tarihinde Paris Unesco evinde ilan edilen hayvan haklari bildirisi madde 4/5 ve10
da "hayvanlarin dogal cevrelerinde yasama hakki vardir ve onlara gosteriler yaptirilmasi yasaktir" denmektedir.

Aynı şekilde hali hazırda yürürlükte bulunan  5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanunu :


MADDE 1. - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır. 
MADDE 4. 
f) Yabani hayvanların yaşama ortamlarından koparılmaması, doğada serbestçe yaşayan bir hayvanın yakalanıp özgürlükten yoksun bırakılmaması esastır. 
h) Hayvanların türüne özgü şartlarda bakılması, beslenmesi, barındırılma ve taşınması esastır.

Madde 10 -,"Bir hayvan; aci, istirap ya da zarar gorecek sekilde, film cekimi, GOSTERI, reklam ve benzeri isler icin kullanilamaz".

 

 

İşbu nedenle İstanbul Bayrampaşa’da faaliyet gösteren  Arena Sirkinin ruhsatının iptal edilmesini

 

Çocuklara hayvan sevgisi vermek yerine , altın konfeti serpili sahnenin arkasındaki acı dünyaya okullarımızın ya da çocuklarımızın götürülmesine teşvik olacak bu dramın bir an önce çalışma ruhsatının ya da gerekli izinlerinin iptal edilmesini

 

Belediyenizce verilen çalışma izninin ivedileikle sona erdirilip büyük olasılıkla iyiniyetle yapmış olduğunuz bu girişimin aslında bir çok zavallı ve sesi çıkmayan masum hayvan üzerinden tiari ranta alet olması nedeniyle sona erdirilmesini bir daha bu izinlerin verilmemesini

Hyavanları sirklerin dünya genelinde yasaklandığnı ve izin verilmediğini düşünecek olursak ülkemizde de artık verilmemesi gerektiğinin bilincinde önce siz bürokratlarımızın farkında olması gerektiğini

 

Tarihin sayfalarına sirki iptal ettirip bir daha kabul ettirmeyeceğiniz şeklinde girmenizi , mevcut hayvanlı sirki sona erdirilmesini önemle rica eder,dilekcemıze 4982  sayılı kanun gereğince yanıt verılmesını saygılarımla rica ederiz.29/12/2015

 

 

Av. Ahmet Kemal Şenpolat

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

Barbaros Bulvarı 143/A Balmumcu Beşiktaş İstanbul

 

Tel    : 212 – 212 12 59

Faks : 212 – 212 12 81
W:
http://www.haytap.org

F: www.facebook.com/haytap

Dağıtım : İstanbul Valiliği

Bayrampaşa Kaymakamlığı

İstanbul Orman ve Su İşleri Müdürlüğü

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

İBB

Medya organları

Son Güncelleme ( Salı, 29 Aralık 2015 16:10 )

Sirki Kapattırdılar - Haytap

Sirki Kapattırdılar - Haytap

İSTANBUL’daki tema park Vialand’in gösteri merkezine bu hafta gelen ‘Olympia Sirki’nin hayvanlı gösterisi Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) başvurusu üzerine iptal edildi.

Hayvanlar ülkeleri Bulgaristan’a gönderilirken, sirkte sihirbazlık, palyaço ve akrobasi gösterileri yapılacak. HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, Vialand’e teşekkür ederek “Pek çok ülke hayvanlı sirkleri yasakladı. Hayvanlarımız insanlar için şov amaçlı kullanılamaz. Sadece insanlı sirk olsun” dedi.

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28439145.asp

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 17 Şubat 2017 14:39 )

Gaziemir Belediyesi ''Hayvansız Sirk'' Kararı Aldı

Gaziemir Belediyesi ''Hayvansız Sirk'' Kararı Aldı

Sayin Esin Onder;
HAYTAP İZMİR TEMSİLCİSİ
01.03.2012

 

Gaziemir Belediyesi olarak ozel kurum ve kuruluslarinin  calisma sahalari icerisinde yapilan sirk,konser vb. organizasyonlara kanunen mudahalede bulunamiyoruz.Sizlerde takdir edersiniz ki belediye baskanimiz Halil Ibrahim SENOL’ un sosyal belediyecilik anlayisi icerisinde sizlerden gelen istek,oneri ve projeler dogrultusunda calismalarimizi surdurmekteyiz. Gaziemir Belediyesi cevrecilik bilincinin arttirilmasi,dogal yasamin gereksinimleri gibi alanlarda yaptigi calismalar da buyuk onem verdigi konular icerisinde yer alan hayvanlari koruma ve yasam mucadelelerini surdurmeleri  yonundeki  bir cok projeye imza atmis bulunmakta.Soz konusu sirkler ile ilgili belediyemiz etkinlikleri arasinda yer alan hayvanli sirk organizasyonunu siz vatandaslarimizdan gelen oneri ve sIkayetler dogrultusunda yapmama karari aldigimizi belirtir.Hassasiyetiniz ve uyarilariniz ilginiz icin tesekkur ederiz.
 
Ersin SAYKOSE
Kultur ve Sosyal Isler Muduru V.
 
       
GAZİEMİR BELEDİYESİ
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

 


 

Belediye ve Valilik Makamına Yazılan Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir

 

T.C.
GAZIEMİR BELEDIYESI
 
Sn.Ibrahim Senol,
 
Gazete haberinde ilcenizeki sirkin cocuklara armagan olarak getirtildigi yaziyor...
 
Hayvan hakki savunuculari olarak bizler HAYVANSIZ SIRK ler istemekteyiz.
 
Hayvan haklarini koruyan bir kisi olarak,hayvanlarin nasil egitildigini bilseniz siz de bunu ilcenize getirtmezdiniz.Lutfen dilekcemizdeki lingleri ve resimleri incelemenizi rica ediyoruz.
 
Bundan boyle ilcenizde hayvansiz sirklerin yer almasi icin calisilcagini umit eder,basarilarinizin devamini dileriz.
 
 
http://www.yerelhaberci.com.tr/haber_detay.asp?haberID=5059
 
Esin Onder
Haytap Izmir Temsilcisi
Dohayder iletisim sorumlusu
Gaziemir Dogayı ve Hayvanları Koruma ve Yasatma Dernegi

  

Konu.  Avrasya sirkinin denetimi, idari para cezasi verilmesi ve hayvan gosterilerinin yasaklanmasi hk.
                                            
IZMIR VALILIGI YUKSEK MAKAMINA
 
Balcova Kipa'da Portekiz'den gelen Avrasya sirki gosteri yapmakta olup,9 Subat 2012 de Karsiyaka'da  gosterilerilerine devam edecektir.
 
Hayvanli sirkler,5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanunun “Hayvanlarin dogalarina ozgu kosullarda yasatilma” ilkesine tamamen  aykiridir.
 
Avrupa'nin bir cok ulkesinde ve Bolivya,Kolombiya,Cin  gibi ulkelerde hayvanli sirk yasaklanmistir.
 
Ulkemizdeki bazi Turk menseli sirklerde , akrobasi,palyacolar, sihirbazlar ve atesbazlar gibi bircok kategoride gosterileri yapmakta olup,hayvan kullanmamaktadirlar.
 
21.1.2010 tarihinde Canakkale ilimiz'de hayvanli sirk gosterisi yasaklanmistir.ek.1
 
                 Avrasya sirkinde, vahsi hayvanlar dar kafeslerde tutulmakta, 3kopek baligi  kucuk tanklarda bulunmakta,tuyleri dokuk yavru kaplan para ugruna flaslarin altinda resim cekmeye zorlanmaktadir.
 
Asagida cocugunu bu sirke goturen ve hayvanlarin ugradigi zulum karsisinda sonuna kadar kalmaya dayanamayip
cikan bir babanin federasyonumuza yaptigi sIkayet yer almaktadir...Ek.3
 
5199 nolu hayvanlari koruma yasasinda da acikca belirtildigi gibi bir hayvan; aci, istirap ya da zarar gorecek sekilde, film cekimi, gosteri, reklam ve benzeri isler icin kullanilamaz.(Madde 10) Yabani hayvanlarin yasama ortamlarindan koparilmamasi, dogada serbestce yasayan bir hayvanin yakalanip ozgurlukten yoksun birakilmamasi esastir. ( Madde 4)
 
Sirkin perde arkasindaki tum bu "egitim" sureci, yasanin 1. ve 4. maddesini tamamen ihlal eder durumdadir.
 
Avrasya sirkinde,Tarim Bakanliginin 8.5.1986 tarih 3285sayili kanununun 22 maddesine gore gelen hayvanlarin denetimi yapilmismidir?
Mense sahadetnamesi varmidir?
 
Ekteki yazilarimiz, brosurlerimiz ve video baglantilari, durumun ciddiyetini ve insani kararin aciliyetini vurgulamaktadir.
 
Bu  sirkin acilen Su Orman mudurlugu,  Il Tarim Mudurlugu ve Belediye  gorevlilerin de  katilimi ile  denetlenmesi, hayvanlarin yasaya aykiri kosullarda tutulmasi hakkinda hayvan basina olmak kaydi ile idari para cezasi kesilmesi ve bu sirkte hayvan gosterilerinin yasaklanmasini  talep ediyoruz.
 
                   Konuya iliskin olarak yapilacak islemlerin ve uygulanacak yaptirimin tarafimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bildirilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.
 
 
Esin Onder
Haytap Izmir temsilcisi
Dohayder iletisim Sorumlusu
 
 

 
EK-1 CANAKKALE ILIMIZDE SIRK GOSTERISI HAYVANSIZ GERCEKLESTI
http://www.haytap.org/index.php/201001232411/sirk-gercegi/canakkale-de-carmen-sirki-hayvansiz-gosteri-yapma-karari-aldi 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
EK-2 GECEN AY ANKARA'DA  SIRKTEKI AYILAR YANDI
 
http://bianet.org/bianet/hayvan-haklari/135130-insan-eglensin-diye-dokuz-ayi-oldu
 
 
----------------------------------------------------------
 
EK.3 HAYTAP FEDERASYONUNA GELEN SIKAYET

Konu.  Avrasya sirkinin denetimi, idari para cezasi verilmesi ve hayvan gosterilerinin yasaklanmasi hk.
                                            
                    IZMIR VALILIGI YUKSEK MAKAMINA
 
                     Balcova Kipa'da Portekiz'den gelen Avrasya sirki gosteri yapmakta olup,9 Subat 2012 de Karsiyaka'da  gosterilerilerine devam edecektir.
 
Hayvanli sirkler,5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanunun “Hayvanlarin dogalarina ozgu kosullarda yasatilma” ilkesine tamamen  aykiridir.
 
Avrupa'nin bir cok ulkesinde ve Bolivya,Kolombiya,Cin  gibi ulkelerde hayvanli sirk yasaklanmistir.
 
Ulkemizdeki bazi Turk menseli sirklerde , akrobasi,palyacolar, sihirbazlar ve atesbazlar gibi bircok kategoride gosterileri yapmakta olup,hayvan kullanmamaktadirlar.
 
21.1.2010 tarihinde Canakkale ilimiz'de hayvanli sirk gosterisi yasaklanmistir.ek.1
 
                 Avrasya sirkinde, vahsi hayvanlar dar kafeslerde tutulmakta, 3kopek baligi  kucuk tanklarda bulunmakta,tuyleri dokuk yavru kaplan para ugruna flaslarin altinda resim cekmeye zorlanmaktadir.
 
Asagida cocugunu bu sirke goturen ve hayvanlarin ugradigi zulum karsisinda sonuna kadar kalmaya dayanamayip
cikan bir babanin federasyonumuza yaptigi sIkayet yer almaktadir...Ek.3
 
5199 nolu hayvanlari koruma yasasinda da acikca belirtildigi gibi bir hayvan; aci, istirap ya da zarar gorecek sekilde, film cekimi, gosteri, reklam ve benzeri isler icin kullanilamaz.(Madde 10) Yabani hayvanlarin yasama ortamlarindan koparilmamasi, dogada serbestce yasayan bir hayvanin yakalanip ozgurlukten yoksun birakilmamasi esastir. ( Madde 4)
 
Sirkin perde arkasindaki tum bu "egitim" sureci, yasanin 1. ve 4. maddesini tamamen ihlal eder durumdadir.
 
Avrasya sirkinde,Tarim Bakanliginin 8.5.1986 tarih 3285sayili kanununun 22 maddesine gore gelen hayvanlarin denetimi yapilmismidir?
Mense sahadetnamesi varmidir?
 
Ekteki yazilarimiz, brosurlerimiz ve video baglantilari, durumun ciddiyetini ve insani kararin aciliyetini vurgulamaktadir.
 
Bu  sirkin acilen Su Orman mudurlugu,  Il Tarim Mudurlugu ve Belediye  gorevlilerin de  katilimi ile  denetlenmesi, hayvanlarin yasaya aykiri kosullarda tutulmasi hakkinda hayvan basina olmak kaydi ile idari para cezasi kesilmesi ve bu sirkte hayvan gosterilerinin yasaklanmasini  talep ediyoruz.
 
                   Konuya iliskin olarak yapilacak islemlerin ve uygulanacak yaptirimin tarafimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bildirilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.
 
 
Esin Onder
Haytap Izmir temsilcisi
Dohayder iletisim Sorumlusu
50560552716
05333359858
 
 
 
 
 
EK-1
CANAKKALE ILIMIZDE SIRK GOSTERISI HAYVANSIZ GERCEKLESTI
http://www.haytap.org/index.php/201001232411/sirk-gercegi/canakkale-de-carmen-sirki-hayvansiz-gosteri-yapma-karari-aldi
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
GECEN AY ANKARA'DA  SIRKTEKI AYILAR YANDI
 
http://bianet.org/bianet/hayvan-haklari/135130-insan-eglensin-diye-dokuz-ayi-oldu
 
 
----------------------------------------------------------
 
EK.3 HAYTAP FEDERASYONUNA GELEN SIKAYET

Son Güncelleme ( Perşembe, 01 Mart 2012 12:24 )

(*) Peta'dan Sirklerle İlgili Olarak Haytap'a Mektup

(*) Peta'dan Sirklerle İlgili Olarak Haytap'a Mektup

Dear HAYTAP

I'm thrilled to tell you about a historic breakthrough. It has to do with elephants who are beaten with bullhooks by Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus. Feld Entertainment, Inc., parent company of Ringling, will now pay a penalty of $270,000 for violations of the Animal Welfare Act dating from June 2007 to August 2011. It is the biggest penalty paid by a circus in the history of the United States.

Since June 2007, PETA has spent every year taking formal complaints about Ringling to the U.S. Department of Agriculture. We have met with members of the agency's Office of the General Counsel and provided ample evidence of Ringling's abuse, including the death of a baby elephant, the beating of elephants, the killing of a lion, the circus's use of crippled elephants, and more.

Of course, PETA cannot rest until all the elephants are freed from their lives of servitude. Elephants used in circuses are torn away from their families, chained, dragged from city to city in boxcars, and forced under threat of bullhook beatings to perform repetitive tricks. Please help: There is more that you can do to help animals abused in circuses today. I urge you to share the heartbreaking photos of baby elephants who are bound with ropes, shocked with electric prods, and jabbed with sharp-tipped bullhooks with your friends and family now. After they see Ringling's cruelty, please ask them to join you in pledging never to go to a circus that uses animals.

With the help of PETA donors like you, we can put an end to the suffering of elephants, tigers, and other animals who are beaten and forced to perform.

Kind regards,


Ingrid E. Newkirk
President
People for the Ethical Treatment of Animals

Son Güncelleme ( Salı, 17 Ekim 2017 14:21 )


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/hayvanlar/aslanlar/aslan_kafeste_01_568_393.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

"Medrano Sirkinin Sonlandırılması''nı İstiyoruz !

22.10.2010
Konu: Milliyet Çocuk'ta Medrano Sirki kampanyasının sonlandırılması

Çocuklara zulmü sevdirmeyin.

Öncelikle Hürriyet gazetesine yunus gösterilerini tanıtmasına verilen tepkinin ardından etik olarak gerekeni yapıp bu tanıtımı durdurduğundan ötürü tebrik ederiz. Milliyet’in çocuk ekinde, Medrano Sirki’ne gidilmesinin tavsiye edilmesini ise bir o kadar esefle karşılamış bulunmaktayız.

Yunus gösterileri gibi canlı hayvan kullanan sirkler de perde arkasında hayvanlara işkence ile eğitimi içerir. Hayvanlar sürekli olarak ucu kancalı sopalarla dövülerek ya da elektrik verilerek uygun hareketleri yapmaya koşullanması için eğitilir. Ödül değil, zorla koşullandırma vardır. Aileleri ile doğal ortamlarında mutlu ve özgür yaşama hakları olan bu sirk hayvanları, işe yaramayacak hale gelene kadar şiddet ile oynatılır ve yaşlanınca da büyük ihtimalle mezbahalara, besi hayvanlarına yem olsunlar diye gönderilirler.

Bu acı gerçekten sirklere gitmeleri teşvik edilen çocukların elbette hiç haberleri yoktur. Hatta belki onların anne babaları da bir şekilde haberdar değildir. Ancak siz, yıllardır topluma yön veren önemli bir gazete olarak bundan ziyadesiyle haberdâr olmalısınız ve sorumlu yayıncılık gereği gereken inisiyatifi ortaya koymalısınız.

Çocukların alevler içinden atlarken mutlu sandıkları o maymunlar, kaplanlar maalesef kaynar su, dev iğne, çivili sopa gibi korkunç araçlarla, o mekanik hareketleri yapmaya mecbur bırakılmış mutsuz mahkûmlar, gösteri işçileridir.

Birçok Avrupa ülkesi, bu zulmün farkına vardığından yunus gösteri merkezlerine yaptığı gibi “canlı hayvanları kullanan sirklere” de kilit vurmaktadır. Ülkemizin de bu aydınlanmadan nasibini alabilmesi için, sizin gibi büyük gazetelerin sorumlu adımlarına gereksinim vardır.

Çocukların güzel bir gösteri seyretmelerini isterken, canlıların zulüm görmesini istemiyorsanız, çocuklara tutsaklık ve acıyla beslenen bir sevgi aşılamak istemiyorsanız, lütfen insan veya hayvanların canlarına zarar vermeyen gösterileri tercih etmelerini sağlayınız; hayvanlarla gösteri yapmayan, sanat icra eden sirklere yönlendiriniz.

Çocuklar; eğlence için tiyatrolara, hayvanları tanımak içinse doğa gezilerine teşvik edilebilir.

Zulümden zevk alınmaması gerektiğini gelecek kuşaklara aktarmak, bizlerin elindedir.

(Lütfen aşağıdaki bağlantılara göz atın ve hayvanlı sirklerin ardındaki gerçekleri görme fırsatını kendinize verin)

 İLGİLİ BAĞLANTILAR:

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/12/22/8.sirk.hayvani.kamyonla.yolculuk.sirasinda.oldu/556485.0/index.html

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/12/18/iste.sirk.gercegi.cehalet.mutluluktur/555939.1/index.html

http://www.haytap.org/index.php/200912212353/sirk-gercegi/iste-sirklerin-diger-yuzu

http://www.haytap.org/index.php/200804121033/sirk-gercegi/kocaoglan-ayilara-ozgurluk

http://www.haytap.org/index.php/201001072380/sirk-gercegi/madrid-sirki-nin-sirco-de-madridhayvan-haklarini-ihlali

http://www.captiveanimals.org/circuses/circus.htm

http://haytap.org/index.php/201002112451/sirk-gercegi/sirk-ve-gosteri-hayvanlari-gercegi


 

Son Güncelleme ( Salı, 17 Ekim 2017 14:23 )

Yükleniyoruz : Deniz Bank DA Dolphinarium İndirim Kampanyalarını Durdurdu !

Yükleniyoruz : Deniz Bank  DA Dolphinarium İndirim Kampanyalarını  Durdurdu  !

Sayın Haytap Yetkilisi,

 

Öncelikle şikayetinizi Bankamız ile paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Şikayetiniz kapsamı gündeme getirmiş olduğunuz hususlar; Bankamız yetkili birimleri tarafından en üst düzeyde gündeme alınmış ve yapılan değerlendirmeler kapsamında gerekli aksiyonların alınması sağlanmıştır.

Sahip olduğu finansal süpermarket anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun ve yenilikçi çözümler sunan Bankamızın; kredi kartımız sahiplerine yönelik olarak Dolphinarium’daki yunus gösterilerine %25 indirim ve yüzme ile dalış derslerinde 2 taksit imkânı sunduğu kampanyasını bu değerlendirmeler kapsamında sonlandırmış bulunuyoruz.

Bilgilerinize sunar, değerli görüşlerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür eder ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla,

 

Recep Gür

DenizBank A.Ş.

Müşteri Memnuniyeti Bölüm Müdürü
Yunus parklarını neden istemiyoruz ? ( lütfen tıklayın )

Son Güncelleme ( Salı, 29 Mart 2011 08:58 )


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/hayvanlar/yunuslar/bursa_evlilik_yunus_604_405.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

HAYTAP Bastırdı, OPET Kampanyayı Durdurdu !

HAYTAP  Bastırdı,   OPET  Kampanyayı Durdurdu !

 

Duyuru

OPET olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden, çevresel ve sosyal sorunları faaliyetlerimizin bir parçası haline getiren, tüm taraflara karşı etik ve sorumlu davranan, çevreci çalışmalarımız ile doğayı korumaya katkıda bulunan ve bu yönde kararlar alarak uygulayan bir firmayız.

İstanbul Dolphinarium ile yapmış olduğumuz indirim kampanyası, en az bizim kadar duyarlı bir kitle tarafından, yunusların yaşamlarına zarar veren bir uygulamaya destek olduğu düşüncesi ile tepki gördü. Biz de bu görüşleri saygıyla karşılıyor ve akaryakıt alanlara sunduğumuz İstanbul Dolphinarium indirim kuponu kampanyamızı durduruyoruz.Çevre bilinci ile doğayı ve canlıları korumaya gösterilen hassasiyete teşekkür ederiz.

 

Haberi Okumak İçin Tıklayınız...

Yunus parklarını neden istemiyoruz ? ( lütfen tıklayın )

Son Güncelleme ( Cuma, 13 Mart 2015 16:02 )

Sayfa 1 > 2

opencart tema opencart temaları