Kurtarma Öykülerimiz

Sivas'ta Haytap sırtına kürekle vurulan yaralı köpeği iyileştirmek için seferber oldu

Sivas'ta Haytap sırtına kürekle vurulan yaralı köpeği iyileştirmek için seferber oldu

Sivas’ta omur iliğine kürekle vurulup yüksekten atılarak şiddet gören köpek, hayvanseverler tarafından bulunarak tedavi edilmek üzere havayolu ile İstanbul’a götürüldü.
Sivas Paşabahçe Mesire Alanı çevresinde ölmek üzereyken bulunan köpek, vatandaşlar tarafından Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldızlı’yı arayarak ihbar etti.

TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ


Yaralı köpek Sivas Belediyesi hayvan barınağına getirildi ve burada tedavi altına alındı. Yapılan tedavisinde uzun süre aç ve susuz kaldığı belirlenen köpeğe su ve yemek verildi. Yapılan taramada omur iliğine kürekle vurulup yüksekten atılarak şiddet gördüğü belirlenen köpek için Sivas’ta tüm imkanlar seferber edildi. Köpeğin tedavi sürecinin hızlandırılması için Nuri Demirağ Havalimanı’ndan İstanbul’a havayolu ile götürüldü.


"BULUNDUĞU ANDA AĞLIYORDU"


HAYTAP Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu Yıldızlı, "Paşa Fabrikası’nın oradan bir ihbar aldık anında harekete geçtik. Gönüllü arkadaşlarımız gitti ve hayvanı aldılar. Daha sonra hayvan hastanesine götürdüler. Bulunduğu anda çok bağırıyordu ve ağlıyordu. Sırtında aldığı darbeye kaynaklı omurilik kayması olmuş ve felçli kalmış. Sırtında darbeye bağlı olarak omurilik kayması olmuş, gözlerinde ise düşmeye bağlı olarak gözleri ve göz kenarı yırtılmış. Omurgasından kaynaklı 2 arka ayağı felç hayvanımız yürüyemiyor" dedi.
ADINI 'DOST' KOYDULAR


Hayvanın nakli için İstanbul’da yetkililer ile görüştüklerini ve İstanbul’a havayolu ile aldırma kararı aldıklarını dile getiren  Özge Çubukçu Yıldızlı, "Görüşmemin ardından İstanbul’a aldırma kararı aldılar ve bugün İstanbul’a gönderiyoruz. İstanbul’da ameliyatını olacak fizik tedavi gibi bir süreç başlayacak. Sivas’tan uçağa verdik onlar oradan karşılayacaklar. Hastaneye yatıracaklar ve oldukça uzun bir süreç var. İnşallah ayağa kaldırırız. İsmini de ’Dost’ koyduk. Bu hayvanı bu hale getirenler de yine biz insanlarız. Bu köpeğimizin sırtına kürekle vurup yüksekten atmak nasıl bir mantık bilemiyorum" diye konuştu.


POSTA HABERİ

Son Güncelleme ( Çarşamba, 07 Mart 2018 11:55 )

 

Bursa'da arka ayakları tutmaz halde bulundu...

Bursa'da arka ayakları tutmaz halde bulundu...

Bursa' da arka ayakları tutmaz..halde bulundu..
Yaşadıkları çok ağır ki insanlardan korkuyor halde idi..
Tekrar hayata döndürmek ve yaşamda iyi kişilerin oldugunu da anlatamak i çin Haytap ( hayvan hakları federasyonu ) harekete geçti..
Klinige alındı..tedavisine başlandı..
Bir ay boyunca tedavisi devam edecek..
Gücünüz gücümüz...

 

 

Haytap Turgutreis' teki Pulpa ve Bia' ya Umut Oldu

Haytap Turgutreis' teki  Pulpa ve Bia' ya Umut Oldu

Onlar İyiliği Seçenler…

Bir araya geldiler.

20 Mayıs 2017 günü Turgutreis Atatürk Heykeli önünde Etkinlik düzenlediler. Kimi el emeği göz nurunu, sanatını,  kimi mutfaktaki hünerini sergiledi… Bir diğeri kütüphanesinden çok sevdiği bir kitabını… Bir başkası evinden bir eşyasını getirdi ve heyecanla yoldan geçenlere niye orada olduklarını anlatmaya çalıştılar... Günün bitiminde yorgun ama mutluydular… Emeklerinin sonunda kazandıklarıyla 2 sokak canının hayatlarına dokundular…

HAYTAP yüreğini ortaya koyanların her zaman yanında❤️

 

Pulpa,

Turgutreis' te, Meydanda yaşayan bir kediydi. Kafasına aldığı bir darbe ile çenesi kırılmış ve ağzı açık kalmıştı. O durumda nasıl beslenebildiğine herkes şaşırdı… İnsanlardan korktuğu için yakalanması çok zor oldu ama sonunda başarıldı ve Bodrum Belediyesi Turgutreis Geçici Bakımevi' ne getirildi. Ön müdahale sonrası Gönüllüler tarafından Pethane Veteriner Kliniğine götürüldü. Darbenin üzerinden uzun zaman geçtiği için zorlu bir operasyon oldu. Kontrol altında tutulması gerektiği için Bakımevi' ne bırakıldı. 2 ay sonra yeniden Kliniğe gidecek ve çenesine takılan parça çıkartılacak. Sonrasında yeniden sokağa bırakmak istemiyoruz keşke bir yuva bulabilsek...

 

Bia,

Yalıkavak' ta yaşayan bir köpekti. Aşırı süratle giden bir arabanın çarpması sonucu bacaklardan biri çok kötü şekilde kırıldı. Bodrum Belediyesi Turgutreis Geçici Bakımevi' ne getirildi. Ön müdahale sonrası Bakımevi Gönüllüleri tarafından Pethane Kliniği'ne götürüldü. Kazanın üzerinden epey zaman geçtiği ve parçalı kırık olduğu için uzun süren bir ameliyat oldu. Plaka ve pimler takıldı. Bu arada Yalıkavak'ta ona bakan kişiler olduğunu öğrendik… Bir süredir görmedikleri için zehirlendiğini düşünmüşler, hayatta olduğunu söyleyince çok sevindiler… Aşırı hareketli bir köpek olduğundan hemen sokağa bırakmak istemediğimizi ve yeniden kontrole gideceği için gözetim altında tutulması gerektiğini söyleyince aralarında konuştular, içlerinden Hatice Hanım talip oldu, bugün onun evine bıraktık…

 

Merak edenleri ve sevenlerinin olması güzel...

HAYTAP Çorum'daki Kediyi Kurtardı

HAYTAP Çorum'daki Kediyi Kurtardı

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu sayesinde bir can daha kurtuldu!...Güneş kedi Çorum'da aylardır tek bacağı kopmuş halde yaşam savaşı verirken duyarlı bir arkadaşın yardım çağrısına Haytap Hayvan Hakları Federasyonu sessiz kalmadı ve hemen harekete geçti. Ankara Pet Code'a getirilip başarılı bir şekilde tedavisi ve ameliyatı yapıldı. Ne yazık ki tek bacağını kaybeden Güneş'in hamile olduğu anlaşıldı.

Sizlerin destekleriyle daha bice canlarin kurtulmasi icin; kurumsal ya da bireysel olarak Haytap'a destek olmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayınız

http://www.haytap.org/index…/201302134221/bagis/online-bagis

Son Güncelleme ( Salı, 30 Mayıs 2017 09:49 )

Sayfa 1 > 5

opencart tema opencart temaları