Reklam

İdari Makamlara Yazılan Dilekçe Örnekleri


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Hayvanlara Kötü Davranan Kişilerin Takipçisi Olun - İzmir'deki Ezilen Hayvana Emniyetin Desteği

Hayvanlara Kötü Davranan Kişilerin Takipçisi Olun - İzmir'deki Ezilen Hayvana Emniyetin Desteği

Aşağıdaki dilekçeye ilçe eminiyet müdürlüğünden gelen cevabi yazı;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T.C.
BUCA KAYMAKAMLIĞI
İlçe Emniyet Müdürlüğü

Sayı    : 90144444.17948.(63211)/2013                                                                      29.04.2013
Konu  : E-Mail İhbarı.

esinonder@yahoo.com.tr

Ilgi      :  03.04.2013 tarihli Sikayet Dilekceniz hakkinda.

Ilgi sayılı dilekçe başvurunuzda, Polis Lojmanları Sitesinde oturan Dursun YILMAZ isimli sahsın 35 AU 6526 plakallı aracı ile bir köpeğe çarpmıs ve köpek ile ilgilenmemiş olup, gereğinin yapılmasını  talep etmektesiniz.


Konu ile ilgili olarak adli işlem yapılabilmesi için 11.04.2013 tarihinde Şirinyer Polis Merkezi Amirliği ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, görevli Polis Memurları 15.04.2013 tarihinde saat: 10.00 da Cumhuriyet Savcisı ile görüşme yapmış, yapılan görüşme neticesin de Cumhuriyet Savcısı İsmail ARSLAN’ ın 5199 sayılı kanunun 14. Maddesi gereği idari işlem yapılması talimatinı almış, idari işlem yapilabilmesi icin 26.04.2013 tarihinde Buca Kaymakamlığı ile gerekli yazışmalar yapılmıştır.

Duyarlılığınıza teşekkür eder, anlık gelişen olaylarla ilgili 155 Polis imdat telefonunu aramaniz durumunda ekiplerimizce anında müdahale edilerek gerekli işlemlerin de anında yapılacağı hususunu;
Bilgilerinize rica ederim.

Ahmet USLU
İlçe Emniyet Müdürü
3.Sınıf Emniyet Müdürü

 

 


 

 

T.C. BUCA KAYMAKAMLIĞI

İZMİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

26.3.2013 tarihinde Polis LojmanlarI sitesinde oturan Dursun Yılmaz adlı kişi 35 AU 6526 plakalı Renault Megane marka arbasıyla, sitede yaşayan ve gönüllülerce bakılan bir köpegin ayakları üzerinden geçmiş ve köpek ile ilgilenmeyip onu o halde bırakıp gitmiştir. Gönüllü kişiler onu özel veterinere götürüp ameliyat ettirmiş ancak hayatı boyunca sakat kalacağı beyan edilmiştir.

Sonuç olarak, Hayvana eziyet verip,onunla ilgilenmeyerek giden kişiye 5199 sayılı kanun’nun 14.maddesi gereğince idari ceza verilmesini, Özel veterinere verilen 1800 liranın yarısının suçu işleyen kişinin ödemesinin sağlanmasını ve dilekçeme 4982 ve 3071 sayılı kanun gereğince yanıt verilmesini rica ederim.

Saygılarımla Esin Önder

Haytap Federasyonu İzmir Temsilcisi

Tc:……

Tel:....

 

 


 

ŞİKAYET

Kimden: Arzu Dilek Karamanlı <arzudilekkaramanl@yahoo.com.tr>

Merhaba Esin hanim,

Ben Arzu Dilek Karamanli..

Buca Akincilar Polis Lojmanlarinda site icinde oturuyorum,

Bizim 7 yildir sitemizde baktigimiz bir kopegimiz var, daha once bakimini baska bir bayan yaptiriyordu fakat o tasininca benim komsum 1 yildir bu hayvanin asilarini ustlendi ama ozgurluge alisIk oldugundan dolayi site icinde duruyordu.

Gecen hafta sali gunu( 26.3.) oglen saatlerinde site icerisinden bir komsu kopegin sol arka ayaginin uzerinden resmen parcalayarak arabasiyla gecti ve ben bunu evimin balkonundan cok net bir sekilde gordum..

Carpan sahis ;
Ben carpmadim kopek bana carpti '' diyerek savunma yapti, biz arac kaskosu ile karsilanabilir, en azindan 1800 liralik faturanin yarisini odeyebilirsiniz, yarisinida biz karsilayalim dememize ragmen hic bir sekilde tedavi masraflarini ustlenmedi..
Benimle ugrasmayin diyerek tehtid etti..

Ben caresizlikten once Buca Belediye veterinerligini aradim, onlar kopegi goturduler muayene sonrasinda bana kirik oldugunu ve onlarin bu kirik icin yapacaklari birsey olmadigini soylediler bende kopegi geri getirmelerini istedim sonrasinda kopegi alsancakta Ronesans veterinerlige goturdum ilk mudahalelerin sonucunda enfeksiyonu giderilip gecen cuma gunu ameliyat oldu,

Su an durumu iyi ama eskisi gibi bir hayat yasayamiyacak...
Zavalli kopegimize carpan kisinin cezasiz kalmasini istemiyorum bunun icin neler yapabilirim size danismak istemistim ilginiz icin tesekkur ederim...

Kopegimize carpan Kisi
Adi DURSUN YILMAZ
Arabasinin markasi GRI RENAULT MEGANE
Arabanin plakasi 35 AU 6526
cep telefon numarasi 05334730446
EV ADRESI HALIT ALPMAN SITESI SEYHAN MAHALLESI 556/6 SOKAK NO:5 DAIRE :12 KAT :3  MANOLYA APARTMANI AKINCILAR -BUCA
ILGINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM ESIN HANIM CEZASIZ KALMASIN SIZE GUVENIYORUM.
--------------------------------------------------------------------------

HAYVANLARI KORUMA KANUNU

Kanun No. 5199

Kabul Tarihi : 24.6.2004

BIRINCI KISIM
Genel Hukumler
BIRINCI BOLUM
Amac, Kapsam, Tanimlar ve Ilkeler
Amac
MADDE 1. - Bu Kanunun amaci; hayvanlarin rahat yasamlarini ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanlarin aci, istirap ve eziyet cekmelerine karsi en iyi sekilde korunmalarini, her turlu magduriyetlerinin onlenmesini saglamaktir.


EK 2 Yasaklar
MADDE 14. - Hayvanlarla ilgili yasaklar sunlardir:
a) Hayvanlara kasitli olarak kotu davranmak, acimasiz ve zalimce islem yapmak, dovmek, ac ve susuz birakmak, asiri soguga ve sicaga maruz birakmak, bakimlarini ihmal etmek, fiziksel ve psIkolojik aci cektirmek.

 

 


Son Güncelleme ( Çarşamba, 01 Mayıs 2013 10:55 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Zeytinburnu Belediye Bakımevi İçin Soruşturma Açılması Talebimiz

Zeytinburnu Belediye Bakımevi İçin Soruşturma Açılması Talebimiz


Orman Su İşleri Bakanı Sn Prof Dr Veysel Eroğlu,
Hayvanların "bir metreden daha küçük beton hücrelerde" tutulduğu, bu hücrede çiş   kaka yaptığı, kakasına karışmış mama yediği, yazın yanıp kavrulduğu, kışın buz gibi sularla hücresi  yıkanırken donmuş zemine yapıştığı "Zeytinburnu Belediyesinin Sahipsiz Hayvan Bakım Evi" vicdanları  sızlatmaktadır.


Yazın fırın gibi, kışın ise buz gibi olan metrelik hücrelerde yaşamak zorunda bırakılmış hayvanların bulunduğu bu bakım evini şikayetler üzerine denetleyen İstanbul Orman Su İşleri Müdürlüğü, burada " Uygulama  Yönetmeliği hükümlerine aykırı bir durum tespit edilmemiştir." şeklinde gayri ciddi bir cevap gelmiştir. Bakım evlerinin denetiminin hangi kriterlere göre yapılacağı "kanun ve yönetmelikte" açıkça belirtilmiş  olmasına rağmen, burada görev ihmalinde bulunan müdürlük denetçileri, "üstün körü" ve hiç bir yasal dayanağa  bağlı olmayan sözde "denetim" yapmışlardır.


Bu bağlamda:
1. Sokakta ki sade vatandaşın bile vicdanını sızlatan Zeytinburnu Belediyesinin Bakım evinde ki hücreleri, cesur ve meslek etik değerlerine sahip ve bakanlığınızdan yollanacak "müfettişlerce"  denetlenmesini talep ediyoruz.
2. Bu bakımevini yasalara uygun biçimde kriterlere göre denetlemeyen ve gelişigüzel rapor yazarak orada hayvanlara acı ve işkence çektirilmesine seyirci kalan görevlilerin belirlenip haklarında görev ihmalden soruşturma açılmasını talep ediyoruz.
3. Sadece hayvan değil, aynı zamanda o pislik dolu dar hücreleri temizlerken mikroplara maruz kalan "bakımevi görevlilerinin" hayatlarının da tehlikeye atılması bağlamında, İstanbul İl Sağlık Müdürülüğüne bakımevi koşullarının yazı ile bildirilmesini talep ediyoruz.
4. Zeytinburnu Belediyesi Bakım evinin hem hayvan hem de "insan sağlığını" tehdit etmesi nedeniyle acilen "kapatılmasını, tüm hayvanların ve görevlilerin oradan tahliye" edilmesini talep ediyoruz. Bakanlıktan gönderilecek müfettişlerce Zeytinburnu Belediyesinin hücreli bakımevinin denetimine ilişkin neticenin ve ayrıntılı denetim raporunun  4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği tarafımıza bildirilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.


Nesrin Çıtırık
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı


TC Kimlik..
Dağıtım: Basbakanlık, TBMM Çevre Komisyonu,  Sağlık Bakanlığı, Istanbul Valiliği, AKP Genel Merkez ve Istanbul Il Başkanlığı,
Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Orman Su İsleri Müdürlüğü, Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, Zeytinburnu Kaymakamlığı,
Basın Kuruluşları, Hayvan Hakları Platform ve Grupları

Ek...1... İstanbul Orman Su Mudurlugu "denetime" iliskin cevabi yazisi
Ek...2....Zeytinburnu Belediye Bakımevini ziyaret raporumuz
Ek...3....Bakımevinin Ağustos ayında çekilen fotoğraflarıx
Ek...4....Bakımevinin Ağustos ayında çekilen videosu
________________________________

Kimden: istanbul <istanbul@ormansu.gov.tr>

31/12/2012 tarihli e-malinize istinaden;

Zeytinburnu Belediye Başkanlığına ait geçici hayvan bakımevi ile ilgili olarak 29/11/2012 ve 03/01/2013 tarihinde Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca yapılan denetimde söz konusu yerde 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümlerine aykırı bir durum tespit edilmemiştir.

Ayrıca geçici bakım evinin ziyaret saatlerinin hafta içi ve cumartesi günleri saat 15:00-16:00 saatleri arasında olduğu bildirilmekte olup 5199 Sayılı Hayvan Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümlerinde çalışma günleri ile ilgili bir hüküm yer almamaktadır.

Bilgilerinize rica olunur.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü

________________________________________________________________

http://www.dohayko.org/haytap-ana-men/2566-nesrin-citirik-istanbul-calismalari-zeytinburnu-barinagi.html

Zeytinburnunda, ilçenin tam ortasında bulunan belediye bakım evinin ne yazık ki hiç gönüllüsü yok.  Belediyece belirlenen ziyaret saatinde Bakım evine gittiğimizde  Veteriner hekim ve tüm personelin gözetiminde içeri girdik.


1. Hayvanlar 1 metre kareden bile küçük  beton hücrelerde  aynı yerde yemek yiyip su içip  kakasını yaparak, bu pislikli zeminde yatarak, bu zeminin yıkanması sırasında buz gibi sularla ıslanarak ve hareket edemeden yaşamak zorunda bırakılmış durumda. 
2. Bu beton hücreler,sadece hayvanlar için değil orada çalışan personel için de sağlık açısından büyük risk taşıyan yerler.
Bu hücreleri yıkarken personelin de gözlerine dahi bu pislikten fişkiran sular girmekte.
3. Buranın, hayvanların kısırlaştırılıp bırakıldıgı geçici bakım evi oldugu söylenerek bu sağlık tehlikesi oluşturan koşullar savunulsa da,  hayvanın gerek mikrobik  gerekse buzlu beton uzerinde iç organlarının iflas etmesi için 24 sat bile yeterli.
Bu hücrelerde yaşayan hayvanların sag kalması mümkün degil.
______________________________________

EK ....3...
Daha önce Ağustos ayında orada çekilen fotoğrafa bakıldığında, bölmelerin arka plan goruntuleri  bile kapalı kapılar ardina  saklanmış HÜCRELER hakkında fikir veriyor. Videoyu izlediğinizde ise hücrelerden gelen köpek seslerinin normal havlamadan daha farklı, canı yanan hayvanın çığlığı olduğu anlaşılıyor.

 EK 4...

Videoyu youtube'dan izlemek için tıklayınız

 

Dilekçenin Gönderileceiği Mail Adresleri:

 

ahmetozyanik0653@gmail.com, aozyanik@ormansu.gov.tr, dkmp@ormansu.gov.tr, mustyrd_eldemir@ormansu.gov.tr, meldemir@ormansu.gov.tr, hksm@ormansu.gov.tr, sabrikiris@ormansu.gov.tr, mustafaakincioglu@ormansu.gov.tr, ndemiral@ormansu.gov.tr, istanbul@ormansu.gov.tr, bolge1@ormansu.gov.tr, eroglu@ormansu.gov.tr, veyseleroglu@gmail.com, bakanyrd@ormansu.gov.tr, nakman@ormansu.gov.tr, mustesar@ormansu.gov.tr, lakca@ormansu.gov.tr, mustyrd_kucuk@ormansu.gov.tr, mustyrd_kocaker@ormansu.gov.tr, hkocaker@ormansu.gov.tr, mustyrd_ceritli@ormansu.gov.tr, myarasir@ormansu.gov.tr, cem@ormansu.gov.tr, mustafakurtulmuslu@ogm.gov.tr, sgb@ormansu.gov.tr, teftis@ormansu.gov.tr, hukuk@ormansu.gov.tr, ouzun@ormansu.gov.tr, hacatal@ormansu.gov.tr, did@ormansu.gov.tr, mgurbuz@ormansu.gov.tr, narpa@ormansu.gov.tr, yasaryilmaz@ormansu.gov.tr, etemboz@ormansu.gov.tr, hozbek@ormansu.gov.tr, navci@ormansu.gov.tr, yceran@ormansu.gov.tr, aagir@ormansu.gov.tr, tusta@ormansu.gov.tr, ckinaci@ormansu.gov.tr, h.aytac@ormansu.gov.tr, havci@ormansu.gov.tr, ismailceritli@ormansu.gov.tr

aacikalin@zeytinburnu.bel.tr, byilmaz@zeytinburnu.bel.tr, baskan@zeytinburnu.bel.tr, bkorkmaz@zeytinburnu.bel.tr, ekoklu@zeytinburnu.bel.tr, eiskenderoglu@zeytinburnu.bel.tr, fkutsal@zeytinburnu.bel.tr, tkaratekin@zeytinburnu.bel.tr, gkasap@zeytinburnu.bel.tr, hdarcan@zeytinburnu.bel.tr, hkucukakyuz@zeytinburnu.bel.tr, isaka@zeytinburnu.bel.tr, iuluhan@zeytinburnu.bel.tr, maymak@zeytinburnu.bel.tr, maydin@zeytinburnu.bel.tr, oarisoy@zeytinburnu.bel.tr, rtekin@zeytinburnu.bel.tr, sunlu@zeytinburnu.bel.tr, sozer@zeytinburnu.bel.tr, tocak@zeytinburnu.bel.tr, zalsac@zeytinburnu.bel.tr, adalar@akpartiistanbul.com, arnavutkoy@akpartiistanbul.com, atasehir@akpartiistanbul.com, avcilar@akpartiistanbul.com, buyukcekmece@akpartiistanbul.com, bagcilar@akpartiistanbul.com, bahcelievler@akpartiistanbul.com, bakirkoy@akpartiistanbul.com, basaksehir@akpartiistanbul.com, bayrampasa@akpartiistanbul.com, besiktas@akpartiistanbul.com, beykoz@akpartiistanbul.com, beylikduzu@akpartiistanbul.com, beyoglu@akpartiistanbul.com, catalca@akpartiistanbul.com, cekmekoy@akpartiistanbul.com, esenler@akpartiistanbul.com, esenyurt@akpartiistanbul.com, eyup@akpartiistanbul.com, fatihilce@akpartiistanbul.com, gaziosmanpasa@akpartiistanbul.com, gungoren@akpartiistanbul.com, kucukcekmece@akpartiistanbul.com, kadikoy@akpartiistanbul.com, kagithane@akpartiistanbul.com, kartal@akpartiistanbul.com, maltepe@akpartiistanbul.com, pendik@akpartiistanbul.com, sancaktepe@akpartiistanbul.com, sariyer@akpartiistanbul.com, silivri@akpartiistanbul.com, sultanbeyli@akpartiistanbul.com, sultangazi@akpartiistanbul.com, sile@akpartiistanbul.com, sisli@akpartiistanbul.com, tuzla@akpartiistanbul.com, umraniye@akpartiistanbul.com, uskudar@akpartiistanbul.com, zeytinburnu@akpartiistanbul.com, arzuakalin@akpartiistanbul.com, hay@akpartiistanbul.com, halisdalkilic@akpartiistanbul.com, abdullahguler@akpartiistanbul.com, fatmabetulsayan@akpartiistanbul.com, eroladayilmaz@akpartiistanbul.com, eldeste@mynet.com, selimtemurci@akpartiistanbul.com, kenandanisman@akpartiistanbul.com, osaktulun@akpartiistanbul.com, tmazlumoglu@akpartiistanbul.com, gi_yas@hotmail.com, h.a.yildiz@hotmail.com, halisdalkilic@gmail.com, guleravukat@hotmail.com, dr.fatmasayan@gmail.com, eroladayilmaz@adayilmaz.com, daniss@superonline.com, aydogancevahir@gmail.com, abdullahatalar@gecemlighting.com, alkarhaltuntas@gmail.com, akmermer@akmermer.com.tr, avremzi@yahoo.com, avnimetepli@hotmail.com, ahmetdokumaci@hotmail.com, azizdamar@gmail.com, bas_oglu@yahoo.com, bahargungormus@mynet.com, cenkdilberoglu@gmail.com, cakalkenan@gmail.com, cemalozdmr@mynet.com, emecitoglu@hotmail.com, erdogantc@gmail.com, farukgokkus@gmail.com, fatihmutlu_57@hotmail.com, genckerim@hotmail.com, gunergokay@hotmail.com, huseyin@mth.com.tr, hycimen@mynet.com, habipkiraz@gmail.com, hyuruk@mynet.com, huseyinyuksek55@hotmail.com, hamitoncu34@hotmail.com, hocamuharrem@hotmail.com, hilmi_kaplan@hotmail.com, info@ramazanbingol.com, idrishizir@gmail.com, ikucuk57@hotmail.com, ibrahimoglu@hotmail.com, ismailyildiz@ozgundenetim.com, kenanaggul@avrupaemar.com, k.cal@optimersaglik.com, katiyaemine@hotmail.com, lale_sbl@hotmail.com, mesut@ipkonastar.com, mustafa@ttgroupenergy.com, mehmettopal55@hotmail.com, mustafa@malkan.com.tr, meralkurul@hotmail.com, mukayilbektas@hotmail.com, mehmet@pultechfrp.com, mehmetmeric@mericinsaat.com.tr, merdogral1@superonline.com, nazifersan@burdamarket.com.tr, orhangulgun@yahoo.com, ozturkmuhasebe@mynet.com, osmancaglar48@hotmail.com, r.uzunalli@hotmail.com, recep@recepkaradag.com, rasitaydin@gmail.com, rafetokutan@hotmail.com, rkaya@kayalarltd.com, Sanlan_remzi@hotmail.com, scolak@ger-san.com, serifetasbasi@hotmail.com, seyitates@hotmail.com, selametaygun@gruphatipoglu.com.tr, selamikeskin@gmail.com, umranysr@hotmail.com, yasinbalci@hotmail.com, yakyol@oncudental.com, ysndemirhan@hotmail.com, yasarkumantas@gmail.com, zekeriya@kaanlar.com.tr, zeynel.onal@ttmail.com, abdulkadir.aksu@tbmm.gov.tr, ahmetbaha.ogutken@tbmm.gov.tr, ahmetberat.conkar@tbmm.gov.tr, ahmethaldun.erturk@tbmm.gov.tr, ahmetkutalmis.turkes@tbmm.gov.tr, alev.dedegil@tbmm.gov.tr, ayse.nur.bahcekapili@tbmm.gov.tr, burhan.kuzu@tbmm.gov.tr, bilalmacit@tbmm.gov.tr, bulent.turan@tbmm.gov.tr, egemen.bagis@tbmm.gov.tr, ekrem.erdem@tbmm.gov.tr, enver.yilmaz@tbmm.gov.tr, erol.kaya@tbmm.gov.tr, feyzullahkiyiklik@tbmm.gov.tr, gulay.dalyan@tbmm.gov.tr, gursoy.erol@tbmm.gov.tr, hakan.sukur@tbmm.gov.tr, halide.incekara@tbmm.gov.tr, harun.karaca@tbmm.gov.tr, huseyin.burge@tbmm.gov.tr, ibrahim.yigit@tbmm.gov.tr, igulluce@tbmm.gov.tr, ismail.safi@tbmm.gov.tr, ismet.ucma@tbmm.gov.tr, mehmetdogan.kubat@tbmm.gov.tr, mdomac@tbmm.gov.tr, mehmet.mus@tbmm.gov.tr, metin.kulunk@tbmm.gov.tr, mihrimahbelma.satir@tbmm.gov.tr, m.cetin@tbmm.gov.tr, mustafa.atas@tbmm.gov.tr, mustafa.sentop@tbmm.gov.tr, nimet.cubukcu@tbmm.gov.tr, nnebati@tbmm.gov.tr, oktay.saral@tbmm.gov.tr, osmanaskin.bak@tbmm.gov.tr, osmanboyraz@tbmm.gov.tr, omer.dincer@tbmm.gov.tr, sevimsavaser@tbmm.gov.tr, sirin.unal@tbmm.gov.tr, tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr, turkan.dagoglu@tbmm.gov.tr, unal.kacir@tbmm.gov.tr, volkan.bozkir@tbmm.gov.tr, info@istanbulormansu.gov.tr, halukozder@gmail.com, hozder@ormansu.gov.tr, ggumus@ormansu.gov.tr, mkarapinar@ormansu.gov.tr, mkefelioglu@ormansu.gov.tr, hmumcuoglu@ormansu.gov.tr, ofurtun@ormansu.gov.tr, sevilayyuksel@ormansu.gov.tr, muslu@ormansu.gov.tr, filizihtiyar@ormansu.gov.tr, nalgan@ormansu.gov.tr, osmand@ormansu.gov.tr, ginal@ormansu.gov.tr, osman.kahveci@tbmm.gov.tr, sebahattin.karakelle@tbmm.gov.tr, aydin.sengul@tbmm.gov.tr, esref.tas@tbmm.gov.tr, mehmetsuleyman.hamzaogullari@tbmm.gov.tr, mehmet.onturk@tbmm.gov.tr, zeki.aygun@tbmm.gov.tr, huseyincemal.akin@tbmm.gov.tr, selcuk.ozdag@tbmm.gov.tr, abdurrahim.akdag@tbmm.gov.tr, muzaffer.cakar@tbmm.gov.tr, tulay.bakir@tbmm.gov.tr, temel.coskun@tbmm.gov.tr, m.serdarsoydan@tbmm.gov.tr, kemal.degirmendereli@tbmm.gov.tr, melda.onur@tbmm.gov.tr, mehmethilal.kaplan@tbmm.gov.tr, emre.koprulu@tbmm.gov.tr, ahmet.kenan.tanrikulu@tbmm.gov.tr, emin.cinar@tbmm.gov.tr, resat.dogru@tbmm.gov.tr, erol.dora@tbmm.gov.tr, aysenur.bahcekapili@tbmm.gov.tr, mudurluk@sm34.gov.tr, info@akpartiistanbul.com, kaymakamlik@zeytinburnu.gov.tr, istanbul@icisleri.gov.tr

 

Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Ordu - Perşembe Belediyesi'nin 5199 Yasa İhlalinden Dolayı Soruşturma İstemi

Ordu - Perşembe Belediyesi'nin 5199 Yasa İhlalinden Dolayı Soruşturma İstemi

Tarih: 22.01.2013
Konu : Ordu Persembe Belediyesi'nin 5199 sayili yasayi ihlalinden dolayi hakkinda sorusturma talebimiz..

TC.
ORDU VALILIK MAKAMINA

Persembe’ye bagli Efirli koyunde 2 senedir yasamakta olan 1 kopek ve 5 yavrusu Persembe Belediyesi gorevlilerince nereye oldugu bilinmeden alinip goturulmustur. Oysa ki; yer degistirme gibi bir yetki belediye veya bir baska kuruma verilmemistir.

Gorgu sahitlerinin var olmasina ragmen Belediye ekipleri “biz almadik, bilmiyoruz” gibi gayri resmi cevaplar vererek konuyu savusturmaya calismislardir. 17.01.2013 tarihinde Zabita ile bizzat gorusuldugunde mavi renk gri brandali bir araclarinin olup olmadigi soruldugunda yine "boyle bir aracimiz yok" diyerek gercekten uzak beyan vermislerdir. Oysa ki, boyle bir aracin var olup olmadigi arastirmalar neticesinde cok kolaylikla tespit edilebilir.
Gorulmektedir ki; Yasada yer alan bu hususlar Persembe Belediyesi yetkililerince yerine getirilmemis olup goz gore gore yasa ihlali yapmislardir.

Bu baglamda:
Yuce makaminizdan, Persembe Belediyesi yetkilileri bu olayi aydinlatmadigi takdirde haklarinda sorusturma acilmasi ve idari ceza verilmesini talep etmekteyim. Aksi takdirde anne ve yavrularinin olduruldugune inanacagimizi belirtmek isterim.

Persembe Belediyesi'nin acilen sorularimiza yanit vermesininin saglanmasini talep ederek muracaatimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bildirilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.


Zeynep Tekin

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU KADIKOY TEMSILCISI

ISTANBUL

TC.....

Dagitim : BIMER, Cevre ve Orman Bakanligi Doga Koruma Milli Parklar Genel Mudurlugu, Ordu Valiligi, Il Hayvan Koruma Kurulu Baskanligi, Il Orman ve su isleri Mudurlugu, Ordu Belediye Baskanligi, Ordu Muftulugu, Persembe Kaymakamligi, Persembe Belediyesi, Ordu Jandarma Kom. Ordu Emniyet Mud.Yerel ve ulusal basin kuruluslari, Hayvan Koruma Platformlari...

Ek  1 ...:Persembe Kaymakamlik Dilekcesi

Ek  2 ...:Persembe Belediyesi Dilekcesi

Ek  3....:Konu hakkinda tarafimiza iletilen E-mail

Ek  4....:5199 Sayili Kanunda Ilgili Madde
Ek  5....:5199 Sayili Kanunun Uygulama Yonetmeliginde ilgili madde
Ek  6....:Persembe Belediyesinin kopekleri aldigi aracin resmi


EK 1

Tarih: 22.01.2013

Konu: Ordu Persembe Efirli koyunden alinan 1 kopek ve 5 yavrusunun derhal alindiklari yere birakilmasi talebimiz hk.Belediyeye olan yazimiz ve geregi..

Persembe Kaymakamlik Makamina,

5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanununa gore rehabilite edilmis olan hayvanlarin alindiklari yere birakildiktan sonra cesitli mazeretlerle yerlerinin degistirilmesinin yasaya aykiri oldugu bilgisini iceren belediyeye olan yazimiz ektedir.
Buna ragmen;
Persembe’ye bagli Efirli koyunde 2 senedir yasamakta olan 1 kopek ve 5 yavrusu Persembe Belediyesi gorevlilerince alinip goturulmustur. Sayet yasiyorlarsa bile bu kis sartlarinda 1,5 aylik yavrular nereden yemek bulacaklardir sorarim.

Gorgu sahitlerinin var olmasina ragmen Belediye ekipleri “biz almadik, bilmiyoruz” gibi gayri resmi cevaplar vererek konuyu savusturmaya calismislardir. 17.01.2013 tarihinde Zabita ile bizzat gorusuldugunde mavi renk gri brandali bir araclarinin olup olmadigi soruldugunda yine "boyle bir aracimiz yok" diyerek gercekten uzak beyan vermislerdir. Oysa ki, boyle bir aracin var olup olmadigi arastirmalar neticesinde cok kolaylikla tespit edilebilir.

Gorulmektedir ki; Yasada yer alan bu hususlar Persembe Belediyesi yetkililerince yerine getirilmemis olup goz gore gore yasa ihlali yapmislardir.  "Kaymakamlik Denetim Elemenlarinizca" bu olayin arastirilip denetlenmesini ve denetim raporunun valilik ve bakanliga sunulmasini, konuya iliskin tarafimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bilgi ve cevap verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.
Zeynep Tekin

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU KADIKOY TEMSILCISI

ISTANBUL

TC.....
_________________________________________________________________________________________

EK 2

Kaymakamlik yazisi  EKI...


Konu: Ordu Persembe Efirli koyunden alinan 1 kopek ve 5 yavrusunun derhal alindiklari yere birakilmasi talebimiz hk.

Persembe  Belediye Baskanligina

5199 Sayili Hayvanlari Koruma Kanunun 6.Maddesinde "Müşahede yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama  bırakılmaları esastır" hukmu acikca yer almaktadir. (Ek1)
Ayrica ayni kanunun uygulama yonetmeliginin 21. Maddesinin (d) sikkinda "Bu ortamlarda belediyeler gonullu kuruluslarla isbirligi icersinde besleme odaklari kurar ve hayvanlarin beslenmesine yardimci olur. Hayvanlar hicbir suretle ilgili belediye sinirlari disindaki bir ortama, ormanlik alana veya diger yaban hayati yasam alanlarina birakilmaz." hukmu vardir. (Ek 2)
Yani yer degistirme gibi bir yetki belediye veya bir baska kuruma verilmemistir.

Bu baglamda:
Persembe Efirli koyunden alinan 1 kopek ve 5 yavrusunun derhal bulunup alindiklari yere birakilmasini

aksi takdirde anne ve yavrularinin olduruldugune inanacagimizi belirtmek isterim.

Sayet bu anne ve kopeklere ne oldugu tespit edilemez ve bulunamazsa konuyu tum medya ve kamuoyu ile paylasacagimizi  ayrica 5199 sayili yasa ihlalinden dolayi Belediyeniz ve gorevlileriniz hakkinda suc duyurusunda bulunacagimizin bilinmesini istiyoruz.


Muracaatimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bildirilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.
Zeynep Tekin

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU KADIKOY TEMSILCISI

ISTANBUL

TC......

Dagitim : BIMER, Cevre ve Orman Bakanligi Doga Koruma Milli Parklar Genel Mudurlugu, Ordu Valiligi, Il Hayvan Koruma Kurulu Baskanligi, Il Orman ve su isleri Mudurlugu, Ordu Belediye Baskanligi, Ordu Muftulugu, Persembe Kaymakamligi, Persembe Belediyesi, Ordu Jandarma Kom. Ordu Emniyet Mud.Yerel ve ulusal basin kuruluslari, Hayvan Koruma Platformlari...

Ek  1....:Konu hakkinda tarafimiza iletilen E-mail

Ek  2....:5199 Sayili Kanunda Ilgili Madde
Ek  3....:5199 Sayili Kanunun Uygulama Yonetmeliginde ilgili madde
Ek  4....:Persembe Belediyesinin kopekleri aldigi aracin resmi
_______________________________________________________________

EK 3

Kimden: …………..

Kime: nesrin citirik <nesrin_citirik@hotmail.com>, nesrincitirik11@gmail.com,

5199 sayılı hayvan hakları kanunun 16 ve 17. maddesinde yerel hayvan koruma görevlilerinin görevli bulundukları mahalle, köy ve benzeri gibi yerlerde hayvanları özellikle kedi, köpek gibi küçük hayvanları koruma altına almaları yazar. Bu koruma sahipsiz hayvanları sahiplendirmek, hastalıklarıyla (uyuz vb.) ilgilenmek, kısırlaştırmak, yeni doğum yapmış anne ve yavrularına yardımcı olmak ve bunun gibi geniş çaplı şeyleri kapsar. Bu çalışmalarını 5199 sayılı kanunda yer aldığı gibi belediyelerle eş güdümlü yapmakla yükümlüdürler.

Perşembeye bağlı Efirli Köyü'nde 2 sene önce uyuz olarak bırakılmış melez bir av köpeğini tedavi ettim. Bu köpek kimseye zarar vermeden 2 senedir bu köyde yaşamaktadır. 2012'nin Aralık ayında bu köpek doğum yapmıştır. (7 yavru) Sayın veteriner Taner Canbulut'un desteği ve ilgisiyle şubat ayında kısırlaştırdık. Şuanda süt verme zamanıdır. 15.01.2013 tarihinde tamamen doğal ortam olan Efirli Köyü'nde yaşayan anne ve yavrularının 5 tanesi Perşembe Belediyesi tarafından sorumsuzca götürülmüştür. Tamamen iyi niyetim ve sivil toplum örgütü kimliğimle Perşembe Belediyesi'ne anneyi sormaya gittiğimde klasik geçiştirme cevapları aldım. (Biz yapmadık, biz bilmiyoruz) Oysaki Efirli Köyü'nde fındık bahçeleri arasına kurulmuş 7 sitenin şehir ulaşımını sağlayan dolmuş şoförleri 15.01.2013 Salı günü belediyenin mavi renkli, gri brandalı, çift kabinli, üzerinde Perşembe Belediyesi yazısı bulunan arabaya bir zabıta memuru tarafından yavruların ve annenin konulduğunu görmüşler. Zaten bu gelişmeyi bana bildiren oradaki vicdanlı şoförlerdir. (Şoförlerle olay yeri arası 2 metredir.) Şuanda Perşembe Belediyesi site şoförlerini baskı altına almak istemektedir. (Şoförler Cemiyeti olarak Perşembe Belediyesi'ne bağlısınız, bu olayı unutun gibi..

Perşembe Belediyesi'nin iyi niyetime sırt çevirmesinden dolayı savcılığa 5199'un verdiği yasal haklardan yararlanarak suç duyurusunda bulundum. (Perşembe Savcılığı'na sonsuz minnettarım, anında 5199'u bilgisayardan açıp kanunların neler gösterdiğini bizzat okudular.) Bağlı olduğum DOHAYKO ve HAYTAP genel başkanlarına bildirmek görevimdir. En kısa zamanda anne ve 5 yavrusunun (ölüsü bile olsa) Perşembe Belediyesi tarafından bulunup doğaya -alındığı yere- bırakılması talebimdir. 5199 sayılı kanunda tüm il ve ilçe belediyeleri için bir madde vardır. Bu madde der ki: DOĞASINDAN HİÇBİR HAYVAN ALINIP GÖTÜRÜLEMEZ. Bunu yapmak suçtur. Tüm yetkili makamlardan talebim bu konuya duyarlı olmalarıdır.

Gelişmenin diğer vicdani boyutu şudur. Anne ve yedi yavrudan beşini almışlar. Diğer iki yavruyu çimenler arasında unutmuşlar. Ben buldum. Onlar henüz bebek. Ağladılar, annelerini aradılar. Yetkili makamlara sormak istiyorum, vicdan buna nasıl dayanır? Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

EK 4

5199 sayili HAYVANLARI KORUMA KANUNU

MADDE 6.
Sahipsiz veya güçten düşmüş hayvanların en hızlı  şekilde yerel yönetimlerce  kurulan veya izin verilen hayvan bakımevlerine götürülmesi zorunludur. Bu hayvanların öncelikle söz konusu merkezlerde oluşturulacak müşahede yerlerinde tutulması sağlanır. Müşahede yerlerinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanların kaydedildikten sonra öncelikle alındıkları ortama  bırakılmaları esastır.


EK 5

5199 sayili Hayvanlari Koruma Kanunu  Uygulama Yonetmeligi için tiklayiniz

MADDE 21 – (1) Toplanilan sahipsiz ve gucten dusmus hayvanlar asagidaki esaslara gore bakilir:
d) Gecici bakimevlerinde on gun sure ile gerekli duyurular yapildigi halde sahiplendirilemeyen hayvanlar kontrolleri, asilari ve tibbi mudahaleler ile kisirlastirilmalari yapildiktan ve operasyon yaralari kapandiktan en az yedi gun sonra kayit altina alinip, mudahale gormus olduklarini gosteren isaretleri uzerlerinde olacak sekilde veteriner hekimin onayiyla alindiklari ortama geri birakilir.
Bu ortamlarda belediyeler, gonullu kuruluslarla isbirligi icerisinde besleme odaklari kurar ve hayvanlarin beslenmesine yardimci olur. Hayvanlar, hicbir suretle ilgili belediye sinirlari disindaki bir ortama, ormanlik alana veya diger yaban hayati yasam alanlarina birakilmaz.Son Güncelleme ( Perşembe, 24 Ocak 2013 12:24 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Bayburt'ta Yapılan Katliama İlişkin Belediye Hakkında Soruşturma Açılması

Bayburt'ta Yapılan Katliama İlişkin Belediye Hakkında Soruşturma Açılması

Konu: Bayburt Valiliğine​: Bayburt’ta ki katliama İlişkin belediye hakkında soruşturma açılması.T.C BAYBURT  VALİLİĞİNE ;
Bayburt’ ta 19. 01 2012 cumartesi günü 11.00 sıralarında belediye görevlileri tarafından sokak köpeklerinin ZEHİRLİ İĞNE İLE vurularak  öldürüldüğü, uzun süre ölü hayvanların valilik önünde ve muhtelif caddelerde kaldığı, daha sonra çocukların bunu görüp etkilendigi, esnafın belediyeye telefon etmesi üzerine belediyenin çöp arabasının gelip köpekleri toplayıp gittiği” şeklinde bilgiler tarafımıza ulaşmıştır.

Bu olayın videoya çekilip facebookta yayınlanan görüntülerinde, “yerde yatan ölmüş bir köpeğin başında bekleyen insanların konuşmalarında, bunu yapanın belediyeden SİNAN isimli birisi olduğu, ölen köpeğin yanına gelen, yavru bir köpeğe de çabuk kaç buradan, şimdi gelip senide vuracaklar” dendiği açıkça görülmektedir. Bu video saatlerce, binlerce kişi tarafından izlendi, diğer bir ölü köpeğin resmi, merkezimize gönderildi. Daha sonra yine Bayburt’ tan arayan kişilerin bildirdiğine göre esnafa yapılan baskı nedeni ile video kaldırıldı…

Bu bağlamda:
1. Bu katliam olayının, yazımız ihbar ve fotoğraflar da delil kabul edilerek soruşturma açılarak incelenmesini, sorumluların tespit edilmesini, vatandaşın ve esnafın da ifadelerinin alınmasını talep ediyoruz.
2. Ayrıca olayın geçtiği 19.01.2013 tarihte, caddelerde ve iş yerlerindeki kameraların mutlaka incelenmesini, bu kayıtların da delil olarak kabul edilmesini talep ediyoruz.
3. Bayburt’ta, yasaya aykırı olarak başında veteriner hekim bulunmayan ehliyetsizi kişilerce sahipsiz hayvanların toplatılması konusunda, hem sorumlu veteriner hekim hem de toplama işini yapan görevliler hakkında yasaya aykırı davranmak ve görevi kötüye kullanmaktan adli ve idari işlem yapılmasını talep ediyoruz.
4. Bayburt belediyesinin en kısa zamanda kısırlaştırma merkezi kurmasını, bu merkez kuruluncaya kadar kesinlikle kopek toplama yapmasının yasaklanmasını, kopek toplaması halinde belediye başkanı hakkında yasal işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
5. Bayburt Müftülüğünce, camilerde Yüce Dinimiz İslam’da yer alan hadis ve ayetler kapsamında cemaate hayvan haklarının önemi konusunda vaaz verilmesini talep ediyoruz.
Müracaatım neticesinde yapılacak işlemler konusunda 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği tarafıma bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımla arz ederim.

Ad Soyad:

Tc:

Tel:

Dağıtım… BİMER, TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Bayburt  İl Hayvan Koruma Kurulu Başkanlığına, Bayburt Hekimler odası,

Bayburt  İl Çevre Müd., Bayburt B.Şehir Belediyesi, Bayburt İl Tarım Müdürlüğü, Bayburt  İl Jandarma Komutanlığı, Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü, , Hayvan Koruma  Kurulu

Ek 1 )

 


Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Ocak 2013 11:50 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Görevini Yapmayan Belediye Veterineri'nin İşine Son Verildi.

Görevini Yapmayan Belediye Veterineri'nin İşine Son Verildi.

T.C.

Güzelbahça Kaymakamlığına,

Sn.Mehmet Ünlü dikkatine,

Güzelbahçe belediyemiz Sn.Mustafa İnce senelerdir ilçesindeki sorunlara son vermek istemiş ve geçen sene 4.10.2012 tarihinde kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezini açarak bizleri mutlu etmiştir.

Ancak ilk günden başkana da hatırlatma yaptığımız gibi"sorunların bünyesinde çalışmakta olduğu veterinerden kaynaklandığı ve onun değişmemesi halinde sorunların yine devam edeceğidir. Dediğimiz gibi de olmuş, bilhassa yazın RM ye gitmeye başlayan 2 Haytap Federsayon Temsilcimiz Dr.Nevcivan Güldaş ve Dr.Aysegül Güzel gerçekleri görmüş ve şikayetleri tarafıima bildirmişlerdir...

Sorunlar,

Her gidildiginde gordukleri kopekleri 2.hafta gormemeleri,soruldugunda

ya sahiplenildi ya da kacti denilmesi,

Yuzumuze baka baka dogru olmayan ve biz STK lari yanıltici yanitlar verilmesi,

Hayvanlarin tedavisinin kesinlikle yapilmamasi ve olume terk edilmesi,

Keyfine gore kisirlastirma yapilmasi,bazen 3 ay kisirlastirilmadan bekletilen kopekler olmasi,RM bos olgugu halde Isıkkent bakimevine kisirlastirma icin kopek gonderilmesi(10.1.2013 tarihinde kisirlastirma icin 5 kopek gonderilmistir)

12.1.2013 tarihinde Guzelbahce RM ye giden gonulluler,orada olan ve sahiplenecek cinste olan evden terk kopekler icin yeni yuva bulabileceklerini soylemeleri uzerine veteriner olmayan calisan kisi" "soylemistir.

Durumu bana aktarmalari uzerine,Belgin hm.arayip o kopeklere yuva bulacagimizi ve bir yere gonderilmemesini rica ettigimde"emredersiniz"yanıtını

aldigim halde,sali RM ye gidenler kopekleri orada gorememistir.

Telefon ile Veterinerin ogretmeni ve RM gonullusu  olan  Servet Arikan yanımdan telefonla Belgin hm.aramis ve kopeklerin nerede oldugunu sordugunda"hepsini Isıkkent barinagina gonderdik"demis,orasını aradıgımda kopeklerin gelmedigi

bilgisini almistim.

Once kisirlastirmaya gonderdim denmis,sonra hic kisirlastirmadan gonderirmiyim denilmistir.Her telefona ayri ve yaniltici yanit alinmistir.

Yaniltici bilgiler uzerine bugun Isıkkent bakimevine bizzat gitmis ve  kopeklerin orada olmadigini saptadim.

Isıkkent bakimevine,

bir  rot melezi-10048 no

bir mix sari sokak kopegi 10049

bir haskan rot 10050

bir kahve sokak kopegi 10051

bir sokak kopegi beyaz 1052

kisirlastirmak uzere gonderilmis oldugunu saptadım.

Kendi bakimevinde 5-6 kopek varken,gorevini yapmayan veterinerlik,bu kopekleri Isıkkent RM ye gondermistir.

Guzelbahce bakimevinde yok denilen ve kacti denilen kopekler,hayvanlari bakmayip olume terk eden ve 5199 sayili kanun madde 1 ihlal eden  veteriner hekim ve kendisine yardim eden NaciKacmaz'in sorusturulmasini ve idari para cezasi verilmesini ve dilekcemize 4982 ve 3071 sayili kanun geregince

yanitlanmasini rica ederiz...

Saygilarimla,

Esin Onder

Haytap Federasyon Izmir Temsilcisi

50560552716

0533 335 98 58

--------------------------------------------------------------

Kanun Maddesi

BIRINCI KISIM

Genel Hukumler

BIRINCI BOLUM

Amac, Kapsam, Tanimlar ve Ilkeler

Amac

Madde 1- Bu Kanunun amaci; hayvanlarin rahat yasamlarini ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanlarin aci, istirap ve eziyet cekmelerine karsi en iyi sekilde korunmalarini, her turlu magduriyetlerinin onlenmesini saglamaktir.

Kapsam

Madde 2- Bu Kanun, amac maddesi dogrultusunda yapilacak duzenlemeleri, alinacak onlemleri, saglanacak esgudumu, denetim, sinirlama ve yukumlulukler ile tâbi olunacak cezaî hukumleri kapsar.

 

 


 

 

Merhaba esin hanim,

Size tekrar yazmak zorunda kaldim her gun yeni aci olay yasaniyor. Artik guzelbahce bakim evinde yasananlara tahammul edilecek gibi degil.

11.01.2013 cumartesi gunu yine ben annemle bakim evine gittim gittigimde Nevcivan hanim da oradaydi ve orada ki canlarin icinde bir cogunun yok oldugunu gorduk sordugumuzda ise once cevap vermek istemediler israrimiz uzerine IsIkkente yollandigini ogrendik.

Golden ve Hasky demi yolladiniz diye sorduk evet dediler.biz resimlerini cekmis ve sahiplendirme ilanlari acmistik.

Naci kulac bu kalanlarida pazartesi isIkkente yollayacagiz dedi yapmayin lutfen "burada kucuk irk ve hatta evden gelenler var biz onlari sahiplendirecegiz isIkkentte yapamazlar olurler "dedim ve Naci kulacin bana verdigi alayci bir tavir ve uslubla cevap "doganin kanunu bu sibel hanim duymadinizmi hic,olen olur saglar kalir"dedi.

sokakta baktigim bir kopek ishal olmustu. Belgin hanimin yanina gittim(o kapidan uzaktan bizi izliyor ve konusma geregi duymuyordu) bir tek tablet vermistiniz .Bir baska kopek de cok ishal o ilacin ismi nedir ben eczaneden alayim dedim. Bana oyle ters bir sekilde "bana sorularinizi yasal yolla sorun yada Pegasus vet.Rauf beye sorun"dedi. Israrim uzerine  kusura bakmayinyardimci olamam tekrar ediyorum Pegasus vet.Rauf beye sorun dedi. bu nasil bir belediye veterineri esin hanim pes artik!!!

15.01.2013 sali gunu Sengul Bodurla tekrar bakimevine gittigimizde saskinlik icinde bos kafeslere baktik kaldik butun canlar gitmisti.Sadece cumartesi gunu yarali olan bir can vardi eski olarak  4 tanede de yeni kopekler gelmisti.Toplam 5 kopek vardi.

Volkan Kacmaz disaridaydi nerede bu hayvanlar diye sorduk "isIkkente gittiler hepsi "dedi .

Yerde bos bir kafes vardi. Yavru kopegin kafesini temizledim ama" kacti " dedi. Daha sonra Naci Kulac cikti ona yavruyu sorduk dun "digerleriyle isIkkente gitti"dedi.

Nasil olur Volkan baska soyledi dedik 1 dk volkana sorayim dedi ve 5 dk sonra disariya cikti "hayir oyle bir sey dememis"  dedi. Boyle yalan soylemek olurmu resmen dalga geiyorlar bizimle yerde temizlenmis bos kafes ve icine mama konulmus peki kime konuldu o kafes???

Bu olay uzerine soruyu  Belgin hm.sormak icin bekledik. Iceriden bir kopek iniltisi ve aglamasi geldi tam 20 dk boyunca!!!

Buyuk  bir buyuk kopegi kargatulumba cikarttilar ve baygin degildi yani esin hanim bagirta bagirta kopek kisirlastirmak ne demek oluyorilac dozu iyi ayarlanmamis ayilmis o zaman kucuk bir dozla tekrar bayiltamazmiydi??

Bu nasil bir vicdan bu nasil bir hekimlik anlasiyisi??

Esin hanim bu can kurtarmak degil resmen hayvanlara iskence eden bir veteriner artik bu can acitan, yakan olaylarin son bulmasi gerekiyor bilginize...

Sibel Angilci ve Sengul Bodur

SIYAH LABRODOR-KAYIP-C.TESI ORADA SALI YOK-ISIKKENTE GITTI DEDILER AMA ORADA DA YOK

 

SARI GOLDEN-C.TESİ ORADA-SALI ISIKKENT'E GITTI DENILDI AMA ORADA DA YOK

Son Güncelleme ( Çarşamba, 23 Ocak 2013 11:26 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Fatih Camii'nde Sığınıkları Yıkılan Kediler Hakkında

Fatih Camii'nde Sığınıkları Yıkılan Kediler Hakkında

Diyanet  Isleri Baskanligina,

Yuce dinimiz Islam'da, camilerimiz,  "Kabe'nin" devami olan kutsal mekanlardir. Bilindigi gibi Kabe'nin "Hariminde" agaclarin kesilmesi, bitkilerin kopartilmasi, otlarin yolunmasi ve tum hayvanlara zarar verilmesi Hz. Peygamberimiz (S.A.V) tarafindan yasaklanmistir.


Yuce Allah'in huzuruna cikilan bu kutsal mekanlarda gerek cami gorevlileri ve gerekse ibadete gelen vatandaslarin, bu dini buyruklara uymalari ibadetlerinin onemli bir parcasidir ve vatandasa ornek olacak ozende olmalidir. 
Oysa, Fatih Camii bahcesinde yüzyillardir var olan ve gunumuzde de oraya sığınmış kediler icin bu karli gunlerde icine girsinler diye gonulluler tarafından yapılan kartondan evlerin, Muftulugun istegi ile belediye tarafindan atildigi bilgisi tarafimiza ulasmistir. 


Simdi  kediler, asagida ki fotograflarda da gorulecegi gibi KAR ALTINDA ve korunaksız kalmislardir. Kedilerin bu durumunu konusmak ve tekrar konacak kutularin kaldirilmamasi icin Fatih Muftulugune giden gonulluler, orada ki gorevlilerce hakarete ugrayarak Muftulukten kovulmuslardir.

1. Basta Istanbul'daki Fatih camii olmak uzere, tum camilere muftulukler vasitasi ile "kedilere yapilan zulmun durdurulmasi, cami bahcelerine siginan kedileri besleyen merhametli insanlara kolaylik saglanmasi" hususunun bildirilmesi, Islam dininin sicak ve merhametli yuzunu topluma gostermesi acisindan da onem tasimaktadir.

2. Bu caminin bahcesine siginmis olan kedilerin yuvalarinin atilmasi, kar ve yagmur altinda birakilmasi, 1450 yilinda hayvanlar icin vakiflar kurmus olan atalarimizin anilarina saygisizlik ve ihanet etmek demek oldugu gibi, islamiyete de aykiridir.
3. Siddetin 12 yasa indigi, cinayetlerin aile icinde islendigi gunumuzde, toplumda merhamet ve sefkat duygularinin yeniden yerlestirilmesinde, bu caresiz hayvanlara yardim ve iyilik etmeyi tesvik etmenin buyuk etkisi olacaktir.
4. Kabenin Harimi gibi, "cami bahcelerinde de agaca, bitkiye ve hayvanlara dokunulmamasi gerektigini", camilere siginmis olan kedilere yasam hakki taninmasini saglanmasini, hayvanlar hakkinda Yuce Allah'in ve Hz. Muhammed (S.A.V) buyruklarinin bir GENELGE  ile Muftuluklere ve Camilere iletilmesini talep ediyoruz. 
5. Fatih Camiinde ki kedi yuvalarinin Muftulugun talebi ve sikayeti ile attirildigi bilgisinin sorusturulmasini, kisilerin uyarilmasini, gonulluleri muftulukten kovan gorevlilerin tespit edilerek uyarilmasini, Muftulukce, gonullulerle isbirligi halinde orada su anda kar altinda olan kediler icin yuvalar konmasini, orada ki kedilere kotu muamele edilmemesi icin vatandasa yonelik uyari tabelalarinin konmasini talep ediyoruz.

Bu konuda yapilacaklar ve alinacak tedbirler hususunda tarafimiza 4982 sayili ve 3071 sayili yasalar geregi bilgi verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.

Nesrin Citirik

HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi
TC Kimlik..

EK: Fatih Camiinde kara ve yagmura mahkum edilmis kedilerin bilgi ve resimleri

Fatih Camisi'nin avlusunda yaşam mücadelesi veren kedilerin hali karlı günlerde daha da zor. Leyla ve Yasemin Hanım'ın strafordan yaptıkları kedievleri birçok kez yerlerinden kaldırılmış.

Kar başlamadan 1 gün önce  baktıklarında yuvalar yine yerlerinde yokmuş. Kedilerin sığınabilecekleri bir yer yok, etrafa şantiye alanı var.

Kedilerin büyük kısmı onun içerisine sığınmışlar, ama restorasyon çalışması bitince ne olacak? Kar yağarken ağacın dibine, duvar dibine, ağacın üstüne tünemiş duruyorlar.

Acil olarak buraya Bayrampaşa Belediyesi'nin yaptırıp parklara koyduğu kedi köşklerinden yaptırılması lazım.
Sultanahmet meydanında Fatih belediyesi yukarıda resmin yolladığım, ''parklara yem ve yiyecek atmayınız'' yazılı levhalar  yerleştirmiş.
Bilmiyorum bir örneği daha var mıdır?

İstanbul'un göbeğinde bu zavallı kedilere uygulanan bu ZULME kim dur diyecek?

Serkan ...........


FATIH CAMII Bahcesinde Kara Kış ve Soguga Mahkum Edilmis Kediler

Icine sigindiklari kutular Muftulugun sikayeti uzerine belediye tarafindan atildi.

 

 

 Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Bakırköy Belediye Bakımevindeki Veteriner Hekim Hakkında Soruşturma İstemi

Bakırköy Belediye Bakımevindeki Veteriner Hekim Hakkında Soruşturma İstemi

Veteriner Hekimler Birligi Merkez Konseyi Baskanligina,

Veteriner Hekim Şerafettin Ekici'nin sorumlulugunu yuruttugu Bakırköy belediye bakimevinde hayvanlar yasaya aykırı koşullardadır . 5199 sayılı hayvanları koruma kanununun ilk maddesi "hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır." der.


1.  Oysaki Şerafettin Ekicinin sorumluluğunda olan bu bakımevinde köpekler birbirlerini parçalamakta , yaralanmakta ve ölmektedirler . Sağlıklı olarak bakımevine alınan aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz köpek , bakımevine alındıktan sonra diğer köpekler tarafından parçalanmış ve sonrasında ölmüştür.


2. Köpekler dışarıdan gelen bir köpeğe  saldırırlar . Bu sebeple yeni gelen bir köpeğin tek olarak bir kafese konulması gerekirdi. Zaten 10 yil dışarda yaşamış bu yaşlı köpek yasaya aykiri olarak alinmis ve başka köpeklerin yanına konulmuştur . Bu zavallı köpeğe diğer köpekler saldırdıktan sonra da iyi tedavi yapılmamış, aşağıda gördüğünüz gibi taşın üzerine bu soğuk havada konulmuştur.


3. Bakirkoy Belediyesinin Bakimevin tamamen beton zemin uzerinde ki kucuk odalar ve hucrelerden olusmustur. Bu kadar dar alanda hareket edemeyen kopekler, ayrica TEMIZLENMESI zor diye palet konmadigi icin ayrica donmus betonda yatmaya mahkum edilmektedirler.


Birliginizin web sitesinin basinda "Dunyanin en saygin, omur boyu yuksek ahlak ve sorumluluk gerektiren, Veteriner Hekimligi Mesleginin uyeleriyiz " cumlesi bulunmaktadir.


Oysa Veteriner Hekimler Odasi uyesi de olan bahse konu veteriner hekim, yasalara, etik degerlere ve mezuniyetinde ettigi "Veteriner Hekim Andina" aykiri bir meslek ve gorev anlayisi icindedir.


"Turk Veteriner Hekimleri Birligi Hizmetlerinin Yurutulmesine Ilskin UygulamaYonetmeliginin" asagidaki maddelerine aykiri durum olmasi nedeniyle, bu yonetmeligin120. maddesinin (b) sikkina uygun olarak Merkez Konseyinizce, sikayetimize konu veteriner hekim Serafettin Ekici hakkinda, asagida ki sikayet yazilari ve gorev ihmalden dolayi parcalanmis kopek icin  "Oda Yonetim Kurulunca" sorusturma acilmasinin saglanmasini talep ediyoruz.


Muracaatimiza iliskin 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bilgi ve cevap verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.


Nesrin Citirik
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi
TC Kimlik.....
_______________________________________

EK.. Muracaatimiza dayanak olmak uzere "Turk Veteriner Hekimleri
Birligi Hizmetlerinin Yurutulmesine Ilskin Uygulama Yonetmeligi"
EK 1, 2 ve 3: Sikayetimize konu veteriner hekimin uygulamalari hakkinda ki sikayet yazilari. e fotograflar

 

kimsenin şikayetçi olmadığı sosyal köpekleri Bakırköy belediyesi alıp hapsetti.Asla çıkarmayacağız diyorlar.Bu olay 23-24 kasım gibi oldu.Bu köpeklerin mülayim olduğuna şahitlerimizde var.Köpeklerden birinin güya bir adamı ısırdığı söyleniyor ama sorduğumuzda adamın kim olduğunu söylemiyorlar ve ısırık raporu gösterilmiyor. Adam ısıran köpeğin hangisi olduğunu bile bilmiyor. Yok sarı yok kırçıllı diyor. Adam güya 3 avukat tutarak dava açmış. Bu köpekler dışında belediye başka köpekleride almış olabilir, bunu tespit etmeye çalışacağım ancak bu 3 tanesini tespit ettik.


Ek 3: Tarafımıza gelen bilgi ve fotograflar, Bakirkoy bakimevinde parcalanarak olen yasli kopek bilgisi ve fotograflari

bu yeşilköy sahilde 10 yıldır baktığımız köpek. Tek derdi yaşlı olmaktı .hiçbir hastalığı yoktu.Yemesi içmesi yerindeydi.bir adam yaşlı,barınakta iyi bakılır diye benden habersiz Bakırköy barınağına aldırtmış.3 kere aradım geri getirin dedim getirmediler,birde uyuzu var yalanını uydurdular.uyuzu asla yoktu,şahitlerim mevcuttur,zaten ben hasta olan köpekler için sahile veteriner götüren biriyim.Sadece tüyleri seyrekti.Bir kere daha aradım ve özel bölmeye alın yaşlıdır dedim,zaten özel yerde olduğu yalanını söylediler.18 aralıkta gittim paramparça ,kanlar içinde anestezili halde soğuk betona atılmış buldum.Altındaki kartonları ben koydum.Anestezili hayvan sıcak yerde tutulur,yaşlı olduğu için acılara ve soğuğa dayanamadı.Köpeği yalanlarla katlettiler.

 

 


Son Güncelleme ( Cumartesi, 12 Ocak 2013 16:54 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Fethiye'de Köpeğe İşkenceye İdari Para Cezası

Fethiye'de Köpeğe İşkenceye İdari Para Cezası

ORMAN VE SU iŞLERİ BAKANLIGi

   

Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü/Muğla Şube Müdürlüğü

 

                                Fethiye DKMP Mühendisliği 

  

 

Sayı :B.23.4.BLG.O.04.48

 /589                                        31/10/2012       

 Konu : Dilekce

                                   

 

                                 GÜL TURAN

                         HAYTAP İLÇE TEMSİLCİSİ

                     BABA TAşı MAR. 792. SOK. NO:8

                                                         FETHİYE 

 

 

İLGi: Fethiye Kaymakamlık Makamının 02.10.2012 tarih ve 492-3404 sayılı emirleri,

 

İlgi emir ekinde alınan dilekçeniz incelendi. Söz konusu dilekçede bahsedilen

Yanıklar Köyünde Golden ve Kurt cinsi köpeklerin herhangi bir yerden izin ve ruhsat

alınmaksızın uygun olmayan ortamda bir arada tutuldukları, yetiştirildikleri, köpeklerin

birbirini boğduğu hakkındaki şikayet konuları incelenmek üzere Yanıklar Köyü Sosyeıe

l.okanıası bitişiğirıdeki yere gidildi. Köpeklerin sahibi bulundu. Şikayet konusu köpekterin

sahibinin Basan AKHAN olduğu tespit edildi.

 

 

Balise konu olan köpekler Kurumumuz gözetiminde sahiplerıdirildi ve Hasan

AKHAN hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 28/14-a maddesi uyarınca

(Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak. dövmek, aç

susuz bırakmak, aşın soğuğa ve sicağa maruz bırakmak, bakımlannı ihmal etmek, fiziksel ve

psikolojik acı çektirmek) kabahatlerinden adı geçene 406.00 TL İdari Para Cezası uygulandı

ve 22.10.2012 tarih ve 573 sayı ile tebligat çıkartılmıştır.

Bilgilerinize rica ederim.

 

 

 

 

İnönü Cad Orman işletme Müdürlüğü Binası Kat :2 FETHİYE      Ayrıntılı Bilgi için: H. K. SÖNMEZ

Faks : 0252 612 50 84


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

Bakırköy Belediyesi Hayvan Bakımevi Hakkında İçişleri Bakanlığından Soruşturma Talebi

Bakırköy Belediyesi Hayvan Bakımevi Hakkında İçişleri Bakanlığından Soruşturma Talebi

İç İşleri Bakanlığına, Orman ve Su İşleri Bakanlığına yazılan dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

 

Konu: Bakırköy Belediyesi hakkında mali ve idari denetim, soruşturma ve yasaya aykırı olarak dere yatağına yapılan sahipsiz hayvan bakımevinin taşıttırılması  hakkında.

 

İç İşleri Bakanlığına,


Bakırköy Belediyesi, yasaları ihlal ederek DERE YATAĞINA sahipsiz hayvanlar için bakımevi yaptırmıtır. Derenin ilk taşkınında kafesler içinde ki bu hayvanlar boğularak öleceklerdir. Yasada bu durum açıkca hükme bağlanmasına rağmen Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in emir ve onayı ile bu yasa ihlali yapılmıştır. (Hayvanları Koruma Kanunu 22 madde d- Dere yatağı, dağ arası ve dik yamaç üzerinde olmamalıdır.)


Belediyenin şu andaki bakımevinde yıllardır hapsedilen hayvanlar bu yeni yere Başkan Ateş Ünal Erzen’in emri ve onayı ile taşınmış, bu hücrelere sokaklardaki diğer küpeli köpeklerin de toplanmasına başlanılacağı bilgisi gerçekleşti.
Yerleşim alanının ortasına yapılan bu bakımevindeki köpeklerin havlama sesleri yakınlardaki apartmanlara gittiği için, belediye görevlileri her gece hayvanları kapalı odalalara adeta üst üste yığmaktadırlar.


Bu bakımevinin gerek istinat duvarına ve gerekse beton zeminine TRİLYONLARCA lira gömülmüş, bu TRİLYONLAR ise ilk taşkında tüm hayvanların boğulacağı (uzmanlarca ifade edilmiştir) dere kenarına harcanmıştır.
1. Bakırköy Belediyesinin “İç ve Dış denetim 5018 sayılı Kamu Malı Yönetimi ve Kontrol Kanunu” gereği denetlenmesini, devletin uğratıldığı  zararın belirlenerek mali ve cezai işlem yapılmasını,
2. Ayrıca “bakımevinin yasalara aykırı kurulup hayvanlar için ölüm kampı haline getirilmesi” açısından da hukuka uygunluk ve idarenin bütünlüğü bağlamında İçişleri Bakanlığınız tarafından soruşturma açılıp denetlenmesini,
3. Belediyenin sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetlerde büyük aksamalar olduğu, bu durumun sadece hayvanların yaşam hakkını değil, aynı zamanda halkın huzur ve esenliğini de olumsuz etkilediği apacık ortadadır. Bu durumun İçişleri Bakanlığının talebi ile yetkili sulh hukuk hakimi tarafından belirlenerek İçişleri Bakanlığının bu barınağın koşullarının yasalara ve vicdana, ahlaki normlara uygun hale getirilmesini istemesini, bu bakımevini bakanlıktan gelecek müfettişlerce denetlenmesini, bu denetim aşamasında gönüllü kişilerin de bilgilerine baş vurulmasını,
4. Olası bir sel taşkınında tüm hayvanların kapalı kafeslerde boğularak öleceği uzmanlarca da belirlenmiş olması nedeniyle, bakımevinin acilen buradan KALDIRILMASINI talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin tarafımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
AD SOYAD:
TC KİMLİK NO:
TEL:
MAİL:
Dagitim: Cumhurbaşkanlığı, BİMER, Başbakanlık, TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı, Orman Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bakırköy Kaymakamlığı, Bakırköy Belediye Başkanlığı, CHP ve AKP genel merkezleri, İl ve İlçe teşkilatları, Basın Kuruluşları
Ek…1.. Dere yatağına ve yerleşim alanlarına yakın yerlerde bakımevi yapılmayacağına ilişkin
Hayvanları Koruma Kanunu maddeleri..
EK…2…Belediyelerin Denetimi Hakkındaki Kanun
________________________________________________________________
Hayvanlari Koruma Kanunu Uygulama yonetmeligi
MADDE 22 – (1) Geçici bakımevleri kurulacak arazilerin seçiminde dikkat edilecek hususlar;
a) Bölgedeki rüzgâr, sel, yangın ve kötü hava şartları göz önünde bulundurulur.
b) Akarsu, göl, deniz ve sulak alanlardan, mezbaha, mandıra ve insan gıdası imâl eden iş yerlerine uzaklığı 9/8/1983
tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanunu ve yürürlükteki ilgili mevzuat hükümlerine göre belirlenir.
c) Ses ve kötü kokunun yayılmasını önlemek amacıyla yerleşim yeri dışında, ancak ulaşım kolaylığı
olan yerler seçilir.
d) Dere yatağı, dağ arası ve dik yamaç üzerinde olmamalıdır.
__________________________
Dördüncü Kısım Belediyelerin Denetimi
Denetimin amacı
MADDE 54.  Belediyelerin denetimi; faaliyet ve işlemlerde hataların önlenmesine yardımcı olmak, çalışanların ve belediye teşkilâtının gelişmesine, yönetim ve kontrol sistemlerinin geçerli, güvenilir ve tutarlı duruma gelmesine rehberlik etmek amacıyla; hizmetlerin süreç ve sonuçlarını mevzuata, önceden belirlenmiş amaç ve hedeflere, performans ölçütlerine ve kalite standartlarına göre tarafsız olarak analiz etmek, karşılaştırmak ve ölçmek; kanıtlara dayalı olarak değerlendirmek, elde edilen sonuçları rapor hâline getirerek ilgililere duyurmaktır.
Denetimin kapsamı ve türleri
MADDE 55.  Belediyelerde iç ve dış denetim yapılır. Denetim, iş ve işlemlerin hukuka uygunluk, malî ve performans denetimini kapsar.
İç ve dış denetim 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümlerine göre yapılır.
Ayrıca, belediyenin malî işlemler dışında kalan diğer idarî işlemleri, hukuka uygunluk ve idarenin bütünlüğü açısından İçişleri Bakanlığı tarafından da denetlenir.
Belediyelere bağlı kuruluş ve işletmeler de yukarıdaki esaslara göre denetlenir.
Denetime ilişkin sonuçlar kamuoyuna açıklanır ve meclisin bilgisine sunulur.
Faaliyet raporu
MADDE 56.  Belediye başkanı, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41 inci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen biçimde; stratejik plân ve performans programına göre yürütülen faaliyetleri, belirlenmiş performans ölçütlerine göre hedef ve gerçekleşme durumu ile meydana gelen sapmaların nedenlerini ve belediye borçlarının durumunu açıklayan faaliyet raporunu hazırlar. Faaliyet raporunda, bağlı kuruluş ve işletmeler ile belediye ortaklıklarına ilişkin söz konusu bilgi ve değerlendirmelere de yer verilir.
Faaliyet raporu nisan ayı toplantısında belediye başkanı tarafından meclise sunulur. Raporun bir örneği İçişleri Bakanlığına gönderilir ve kamuoyuna da açıklanır.
Hizmetlerde aksama
MADDE 57.  Belediye hizmetlerinin ciddi bir biçimde aksatıldığının ve bu durumun halkın sağlık, huzur ve esenliğini hayati derecede olumsuz etkilediğinin İçişleri Bakanlığının talebi üzerine yetkili sulh hukuk hâkimi tarafından belirlenmesi durumunda İçişleri Bakanı, hizmetlerde meydana gelecek aksamanın giderilmesini, hizmetin özelliğine göre makul bir süre vererek belediye başkanından ister.
Aksama giderilemezse, söz konusu hizmetin yerine getirilmesini o ilin valisinden ister.  Bu durumda vali, aksaklığı öncelikle belediyenin araç, gereç, personel ve diğer kaynaklarıyla giderir. Mümkün olmadığı takdirde diğer kamu kurum ve kuruluşlarının imkânlarını da kullanabilir. Ortaya çıkacak maliyet vali tarafından İller Bankasına bildirilir ve İller Bankasınca o belediyenin müteakip ay genel bütçe vergi gelirleri tahsilâtı toplamı üzerinden belediyeye ayrılan paydan valilik emrine gönderilir.
İçişleri Bakanlığının talebi üzerine sulh hukuk hâkimi tarafından alınan karara karşı ilgili belediyece asliye hukuk mahkemesine itiraz edilebilir.
Denetimle ilgili diğer hükümler
MADDE 58.  Denetimin yapılması ve faaliyet raporunun hazırlanması hususunda bu Kanunda hüküm bulunmayan durumlarda 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile diğer kanunların ilgili hükümleri uygulanır.

 

Handan Göçer

Haytap Bakırköy Temsilcisi

Son Güncelleme ( Perşembe, 07 Haziran 2012 16:21 )


Warning: mkdir() [function.mkdir]: Permission denied in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 108

İçişleri Bakanlığına Ankara'da ki "Siyasi Cinayetin Köpeklerin Üstüne Atılması''

İçişleri Bakanlığına Ankara'da ki

Konu: Ankara'da ki "siyasi cinayetin kopeklerin ustune atilmasi" ihtimalinin, bu cinayet bahane edilerek kopeklere uygulanmaya baslayan "tecavuz, iskence ve yakma" olaylarinin durdurulmasi acisindan sorusturulmasi talebimiz..

Icisleri Bakanligina


Ankara Eryaman'da Iran uyruklu bir sahsin cesedi bulunmustur. Basina bu kisinin "kopekler" tarafindan olduruldugu olarak yansitilarak haberin yer almasindan sonra, Eryaman ve Sincan'da köpeklere ve yavrularina tecavüz edilerek iskence ile yakılma vahsetleri yasanmaya baslanmistir.

Bu sahsin oldurulmesinin "siyasi cinayet" oldugu ve bu cinayetin kopeklerin ustune atilarak kapatilmasi kanaati toplumda yaygin olarak dile getirilmektedir.
Soyle ki:
-Bu sahsin cesedini ilk bulan emniyet gorevlilerinin "bu olum kopek isine benzemiyor, bunun altinda baska is var" dedikleri ve sahsin vucudunda kursun deligi izi oldugunu soyledikleri bunu duyan kisiler tarafindan dile getirilmis ve simdiye kadar hic bir resmi makam tarafindan YALANLANMAMISTIR.
-Otopsi hemen yapilmis ve akabinde cenaze hemen Iran'a gonderilmistir. Otopsi raporunun fiziki bulgulari hemen aciklanabilecekken, rapor sonucunun 1 ay sonra verilecegi ifade edilmistir. Vucutta kursun ve bicak yarasi oldugu bilgileri tekrar dolasmaya baslamistir.
 -Bu sahsin Pakistan Gizli Servisi tarafindan arandigi, Turkiye'ye siginmis oldugu, bu sebepten siyasi cinayete kurban gittigi, sahsin daha once oldurulup cesedinin yuruyus alaninin cok uzagina ulasimi zor bir yere birakilip kopekler saldirmis intibai uyandirilmaya calisildigi da yaygin bicimde dile getirilirken, buna da hic bir resmi makamdan yalanlama gelmemistir.

 
Bu baglamda;
1. Bir ay sonra verilecegi soylenen otopsi raporunun cesette kursun ve bicak yarasi olup olmadigina iliskin neticenin bu sure beklenmeden aciklanmasini talep ediyoruz.
2. Cesedi ilk bulan polislerin ifadelerinin tekrar alinarak "bu olum kopek isi degil" ve "kursun yarasi da var" sozlerinin  arastirilmasini talep ediyoruz.
3. Kopeklerin bu sahsa saldirdigi ihbarini yapan kisinin evinden, olay yerinin nasil ve ne kadar goruldugunun tatbikatla belirlenmesini talep ediyoruz.
4. Bu cinayetin siyasi oldugu soyleminin istihbari calismalarla sorusturulmasini talep ediyoruz.
5. Bu sahsin Turkiye'ye ne zaman hangi kosullarda girdigi, burada ne is yaparak gecimini sagladigi, siyasi bir siginma olup olmadigi, sahsin koruma altinda olup olmadigi konularinin sorusturulmasini ve topluma aciklanmasini talep ediyoruz.
Su anda Ankara ilinde bu olay sebebiyle köpeklere tecavüz, iskence ve yakma vahsetlerinin furya haline gelmesi nedeniyle,  toplumun bu insanlik ve islam diis vahsetinin durmasi icin konunun kamuoyuna aciklanmasi onem kazanmistir.
Bu sebeple muracaatimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi ve yasal suresi beklenmeden acilen bilgi ve cevap verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimizla arz ederiz.


Nesrin Citirik                     
HAYTAP Hayvan Haklari Federesyonu Baskan Yardimcisi
TC Kimlik..

 


Son Güncelleme ( Cuma, 06 Nisan 2012 14:31 )

Sayfa 3 > 7

opencart tema opencart temaları