Hayvanat Bahceleri

Meyvan İçin Mahkemeye Sunulan Bilirkişi Raporları

Meyvan İçin Mahkemeye Sunulan Bilirkişi Raporları

Son Güncelleme ( Perşembe, 18 Ocak 2018 12:38 )

 

Haytap Bastırıyor

Haytap Bastırıyor

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 24 Mayıs 2017 08:59 )

Haytap - Hayvanat Bahçelerine Gidilmesin Diye Çağrı Yapıyor

Haytap - Hayvanat Bahçelerine Gidilmesin Diye Çağrı Yapıyor

Haytap'ın Hayvanat Bahçeleri Gerçeği İle İlgili Kısa Filmi

Haytap'ın Hayvanat Bahçeleri Gerçeği İle İlgili Kısa Filmi

İzlemek için tıklayınız...

Son Güncelleme ( Cuma, 03 Şubat 2017 12:18 )

Haytap Hayvanat Hapishanesinin Kapatılması İçin Eylemde

Haytap Hayvanat Hapishanesinin Kapatılması İçin Eylemde

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hayvanat bahçesini protesto eden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri kendilerini demir kafes içerisine kilitledi. HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Önce hayvanat hapishanesi kuruyor, sonra da buraya tanesi 165 bin liradan 10 penguen siparişi veriyor. Dile kolay toplamda yaklaşık 2 milyon lira" diyerek belediyenin tavrına tepki gösterdi.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Parkı’na kurulan hayvanat bahçesini protesto etmek isteyen HAYTAP üyeleri Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde toplandı.

 

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat’ın da katıldığı eylemde, hayvan severler, hayvanat bahçesini protesto etmek için kendilerini demir kafes içerisine kilitledi.

Ayrıca, alışveriş merkezine gelenler hayvanat bahçesi ile ilgili görüşlerini ’Hayvanat hapishanelerini neden istemiyoruz?’ yazılı sandıklara yazıp, attı.

HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, hayvanat bahçelerinin artık dünyada kabul görmediğini belirterek, şöyle konuştu:

"İnanılacak gibi değil. Aziz Nesin’lik bir olay sanki. Türkiye’nin birçok önemli projesine el atmış Belediye Başkanı Yılmaz BüyükerşenEskişehir halkı görüp beğensin diye önce hayvanat hapishanesi kuruyor, sonra da buraya tanesi 165 bin liradan 10 penguen siparişi veriyor. Dile kolay toplamda yaklaşık 2 milyon lira. ’Hayvanat hapishaneleri’ hayvanlar için bir tutsaklık merkezi, belediyeler için ise cazibe merkezidir. Benzer hapishaneler maalesef Ankara, Aydın, KayseriKonya gibi kentlerde de belediyelerce hala yapım aşamasında ya da yapılmış bitmiş bile. Daha kapılarının önündeki sahipsiz kediköpek, eşek ve atlar için bile veteriner, ambulans hizmeti vermezken, yaban hayvanlarını demir kafes ardına koyup sergilemek modern dünyada artık kabul edilmiyor. Artık olan olmuş. Penguenler Eskişehir’e gelmiş durumda. Bu dakikadan sonra yapılacak iş belediye başkanının bu hata nedeniyle özür dilemesidir. Hayvanlara huzur ve mutluluk vermeyen hiçbir toplum kendisi de huzuru bulamayacaktır."

Kaynak : hürriyet.com.tr

 

 

 

 

 

Daha önceden hangi hayvanat bahçeleri için eylem yapmış hangilerinden hangi canları kurtarmıştık?

Tarsus

Maraş

Samsun

Zonguldak

Gelibolu

Ankara

Kırıkkale / Keskin

Son Güncelleme ( Pazartesi, 07 Kasım 2016 14:07 )

Sayfa 1 > 9

opencart tema opencart temaları