Hakaret - İftira Davaları

PET SKANDAL Adlı Rezil Sayfaların Kapatılması Hakkında

PET SKANDAL Adlı Rezil Sayfaların Kapatılması Hakkında

Uzun yıllardır hayvanseverleri , dernekleri , şirketleri , fakir ya da zengin olmasına bakmaksızın gözüne kestirdği herkesi şantaj yoluyla tehdit edip alehylerinde  yayın yapmamak için annesi Emine Aral ‘ın banka hesabına para toplayan Mustafa Aral’ın sosyal medya hesabı alınan mahkeme kararı ile HAYTAP tarafından kapattırılmıştır.
Aynı tehditlerin kurumumuz yk üyeleri başta olmak üzere devam  ettirmek  , açıkça para isteyerek geçim yolunu devam ettirmeye çalışan bu kişi için en sonunda mahkemeden sayfasına erişim yasağı kararı aldığımızı bildirmek isteriz.
Kendi sayfasında insanlara ahlak dersi verip paralarını sağa sola kaptırmamaları yönünde telkinde bulunan bu Türkçe’den eksik camianın Uğur Dündar’ı olmaya soyunup kötülüklerin karşısında bir dolandırıcı gibi yıllarca çalışan güya gasteci arkadaşımızın aslında tüm hayvanseverlerden yıllarca para toplayarak bunu ciddi geçim kapısı yaptığını bilmeyen yoktur ama cesaret edip de dile getiren de olmadığından , daha önceki yıllarda olduğu gibi bunu maalesef yine HAYTAP olarak biz uğraşmak durumunda kaldığımızı da belirtelim. Halen iki farklı ceza mahkemesinde ( Malayta ve Tatvan ) şantaj nedeniyle ayrıca ceza davaları açılmış iddianemeler düzenlenmiş , İstanbul Cumhuriyet Başsavclığında ise soruşturma daha derin kapsamlı olarak devam etmektetir.
Üstelik para tahsil edemediği herkesi cumhurbaşkanına hakaretten , pkk ile fetö ile işbirliği yaptığından  dolayı onlarca masum insanı yalan yanlış montaj facebook fotoğrafları ile etiketleyip para elde edene kadar insanların özel hayatlarına müdahele etmeye , toplum önünde küçük düşürerek baktıkları hayvanların bağış kanallarının kesilmesi ile ya da devletle olan ilişkilerinde şüphe uyandırmaya çalıştığı bir taktiktir.
Sadece facebooka reklam için ödenen paralar 15-20 bin TL arasındadır.
Peki bu paaralar adresi olmayan , işi gücü olmayan , en az 15e yakın hakaretten sabıkası olan Mustafa Aral adlı bu kişiye nereden gelmiştir ?
Zaten sıkıntı buradan kaynaklanmaktadır. HAYTAP la derdi olan , bir şekilde çıkartılan , seçimi kaybedenler başta olmak üzere , bir çok tanınmış mama firması , mobil kısırlaştırma şirketleri hesabına kendilerine övgü ya da bizlere yergi yapılması için para yollamışlardır.
Ne zamanki bu kişinin sayfasında bir kişinin övüldüğünü gördünüz bilinki o zaman hesaba para girmiştir.
Ne zamanki bir kişi / dernek / kurum / şirket yerilmiştir istediği para annesinin paravan olarka kullandığı hesabına düşmemiştir.
Aralarında Dohaykodan Haydosta kadar bir çok tanınmış dernek hatta tanınmış mama firmalarına kadar bu kişinin hesabına para havaleleri , eftleri yapılmıştır. Hepsi savcılık tarafından istenen belgelerle tesbit edilmiştir. Özellikle Dohayko böyle bir pisliğin , böyle bir rezaletin hesabını nasıl verecektir. El altından verdiği bilgilerle aleyhimize yayın yaptıran kişi bellidir. Yıllardır aynı taktiği güden , konjoktüre göre tavır alan , güya hayvan sevgisi uğruna herkesi idare edebileceğini düşünen , ahlak yoksunu , insanlıktan nasibini alamamış ama kendini hayvanların büyük kurtarcısı olarak ilan eden kişilerdir.
Söz  konusu yaşananlar sadce HAYTAP ve üye derneklerinin bbaşına gelen bir olay değildir.Türkiye’deki bir çok kişi de maalesef bu kişinin hakaretlerine , ahlaka aykırı beyanlarına maruz kalmıştır. Hukuk sisteminin zayıf olması nedeniyle bugüne kadar kazanan hep Mustafa Aral olmuştur. Sayfasının  kapatılacağını anlayınca muvazaa yaparak sayfasının ismini de değiştirmeye çalışmış ancak bebeği gibi baktığı kolladığı sayfasının yok olmasına engel olamamıştır. Keşke aklını zekasını hayvan haklarından yana kullansaydı demek istedik ama camia maalesef Yaşar Kemal’İn İnce Memed romanında olduğu gibi bu gibi Abdi Ağalar üretmeye bundan sonra da devam edecektir.
Nasılki daha önceden sırf federasyon kurduk diye bizleri haksız olarak saalldıran Gamze Erkök adlı kişiyi mahkum ettirdiysek , nasıl Nuray şakarlarınıı ve benzerlerini hukuk yoluyla tasifye ettiysek bundan sonra da camia sivilceli bir vücut gibi bunları ortaya çıkartacaktır.
Hayvanların en büyük düşmanı belediyeler kadar cahil hayvanseverlerdir. Doğru dürüst çalışan insanları para kazanıyorlar , çine hayvan yolluyorlar , deney için yasayı değiştirecekler , milletvekili olmak için mecliste geziniyorlar , gibi delilsiz kanıtsız komplo teorileri ile inanmışlıklarından Tüürkiye’dekki hayvanlar bu durumdadırlar. Camia kendi elleriyle frenkeştaylnar yetiştirmektedir.
Yukarıda yazdıklarımızın hepsinin dellili varıdr. Savcılığın getirttiği banka ekstrelerinde kimlerin bu  kişiye para yatırdığı tek tek görülmektedir. Devletini bu kadar seven kişinin bizzat kendisinin Cumhurbaşkanına hakaretiyle ilgili Mersin Asliye Ceza Mahkemesinde düzenlenen iddianamesini de örnek olarak burada görebilrisiniz.
Sabıka kaytıları satırlar boyuncadır. Daha fazla rencide olmasın diye burada yayılamaıyoruz
Daha önceden hayvan kaçakçısı diye bizlere hakaret eden Feyza Algan’dan ( Hürriyet gazetesi yazarı Güzin abla ) , Nurayy Şakar , Maddog lakaplı Fırat Ahmet Yıldız ve benzerleri için keşke enerjimizi bunlara harcamasaydık da , hayvanlara daha çok verebilseydik.
Kendilerini ispat için bu yola başkoyan bu insanları maalesef engellemek gerekiyordu. Yapılması gerekeni yaptık. Biizi seven de olabilir sevmeyen de oalbilir ama bu mahkeme kararından sonra bir çok kişinin daaha önceden olduğu gibi son derece sevindiğini , onların da rahat nefes aldığını biliyoruz.
HAYTAP hep olacak , hep proje üretecek , bugüne kadar olduğu gibii enerjissini bi

Uzun yıllardır hayvanseverleri , dernekleri , şirketleri , fakir ya da zengin olmasına bakmaksızın gözüne kestirdiği herkesi şantaj yoluyla tehdit edip aleyhlerinde ya da lehlerinde yayın yapmak için annesi Emine Aslıhan Aral ‘ın banka hesabına para toplayan Mustafa Aral’ın sosyal medya hesaplarının tamamı alınan mahkeme kararı ile HAYTAP tarafından kapattırılmıştır.


Aynı tehditlerin kurumumuz yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere devam  ettirmek, açıkça para isteyerek geçim yolunu devam ettirmeye çalışan bu kişi için en sonunda mahkemelerden dava açtığımız bu kişilerin sayfalarına  erişim yasağı kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

 

Kendi sayfasında insanlara dürüstlük dersi verip paralarını sağa sola kaptırmamaları yönünde telkinde bulunan, Türkçe kullanım bilgisi son derece zayıf  ,  ''  güya gasteci  ( !!!) '' ...

Camianın Saadettin Teksoy’u olmaya soyunup , kötülüklerin karşısında durduğunu iddia eden fakat  tam  aksine  kurnaz kasaba tüccarı gibi yıllarca bir çok hayvan kurtarmaya çalışan masum insanı , sanatçıyı suçlu  pozisyona sokmaya çalışmış  ,   korkutabildiği tüm hayvan severlerden yıllarca para toplamış , bunu ciddi geçim kapısı haline getirmesi nedeniyle sayfalarının kapatılması istenmiştir.

Bu kararı , sosyal medya tacizine zulmüne maruz kalan   gönüllü tüm bu masum insanlar adına aldığımızı da belirtelim.


Daha önceki yıllarda olduğu gibi maalesef bunun gibi güya hayvan sever ve maşa olarak kullanılan kişiler ile de HAYTAP olarak  mecburen uğraşmak durumunda kaldığımızı da belirtelim. Halen bu kişi hakkında en az iki farklı ceza mahkemesinde “şantaj suçu”  nedeniyle , ceza davaları açılmış savcılıklarca iddianameler düzenlenmiş olup  İstanbul Cumhuriyet Başsavclığında ise farklı daha derin kapsamlı olarak bir soruşturma devam etmektedir ki daha önceki suç yoğunluğu fazlalığından CMK nedeniyle artık tutuklanma olasılığı da yüksek gözükmektedir.


Üstelik para tahsil edemediği , kendi zeka seviyesine düşüremediği , fikir olarak uyuşmadığı hemen herkesi Cumhurbaşkanına hakaretten , pkk ile fetö ile işbirliği yaptığından  dolayı onlarca masum insanı yalan yanlış montaj facebook fotoğrafları ile etiketleyip, sağa sola şikayet edip ,  para elde edene kadar insanların özel hayatlarına müdahele etmeye , toplum önünde küçük düşürerek baktıkları hayvanların bağış kanallarının kesilmesi ile ya da devletle olan ilişkilerinde şüphe uyandırmaya çalıştığı bir taktiktir. Bu taktiğe el ovuşturanlar da hesabına düzenli olarak para yatıranlardır. Bu arada devletini bu kadar seven kişinin bizzat kendisinin Cumhurbaşkanına hakaretiyle ilgili Mersin Asliye Ceza Mahkemesinde düzenlenen iddianamesini de örnek olarak burada görebilrisiniz.Tam bir facebook  müptelasının gelmiş olduğu hazin son ise "bebişim" diye her gün okşadığı o ekranın kapatılmasıyla , açtığı sahte sayfa isimlerinin yok olmasıyla hazin öyküdür. İnanın çektiği acı şu anda Mustafa nedeniyle acı çekenlerin yanındakinden çok daha fazla, içindeki intikam duygusu ise acı çekenlerinizden çok daha fazladır. Çok kişinin ahını almış , çok kişiyi suçsuz yere internet ortamında yaftalamış  , ahlak dışı beyanları ile insanları hayvanlara bakmaktan küstürmüş,  bir çok gariban hayvanın kurtarılmasına yaptığı saçma sapan pictogramlarla görsellerle montaj fotoğraf ve yazılarla engel olmuştur.


Sadece facebooka Mustafa Aral tarafından reklam için ödenen paralar 15-20 bin TL arasındadır.


Peki bu paralar adresi olmayan , sabit işi gücü olmayan , en az 15e yakın sabıkası olan zincirleme suç kasdıyla hareket eden bir türlü de ıslah olmayacağı mahkemelerce kanaat getirilen  Mustafa Aral adlı bu kişiye nereden gelmiştir ?


Zaten sıkıntı buradan kaynaklanmaktadır. HAYTAP' la derdi olan , bir şekilde tasfiye edilen , genel kurul seçimini kaybedenler başta olmak üzere , düşmanımın düşmanı geçici de olsa dostumdur diyen bir çok hayvansever dernek ya da reklam yapmak isteyen bir çok tanınmış mama firması  ya da kendilerine saldırılmasın diyen mobil kısırlaştırma şirketleri Mustafa'nın annesi Emine'nin (!) hesabına kendilerine övgü ya da bizlere de saldırı yapılması için para yollamışlardır.


Ne zamanki bu kişinin sayfasında bir kişinin, derneğin övüldüğünü gördünüz bilinki o zaman annesinin hesabına para girişi olmuştur.


Ne zamanki bir kişi / dernek / kurum / şirket saldırıya uğramıştır ,  istediği para annesinin paravan olarka kullandığı hesabına düşmemiştir.


Aralarında Dohayko'dan Haydosta kadar bir çok tanınmış dernek de  bu kişinin hesabına para havaleleri , eftleri yapılmıştır. Hepsi savcılık tarafından dosyalar içine gelen ekstre özetlerinde , belgelerle sabittir.


Özellikle petskandal ile beraber olup el altından destekleyip ,  Emine annesi  adına düzenli para yollayan Dohayko adlı hayvan sever dernek (!)  böyle bir pisliğin , böyle bir rezaletin hesabını nasıl verecektir ?  El altından verdiği bilgilerle aleyhimize yayın yaptıran kişi son derece bellidir. Dohayko bağışlarını verebileceği başka hiç kimse mi bulamamıştır da Emine Aslıhan Aral hesabına düzenli EFT yapmıştır ? Yaptırtmıştır ? Dernek tüzüğüne uygun şekilde bir kılıfını bulup banka havalesi yapmak hukuken ve vicdanen onlarca hayvanseverin ahından sizleri  kurtarır mı ? Dohaykonun yönetim kurulu denetim kurulu yok mudur ?  Aynı şekilde Türkan Dağdelen ve kardeşleri kendilerine gelen bağışları adeta düzenli ödemeye bağlayarak Haydost derneğinin paralarını onlarca sabıkası olan bu kişiye nasıl düzenli ödemeye bağlar ? Sayfa paylaşımları artsın diye mi ? Böyle bir duruş böyle bir stk politikası olabilir mi ? Herkes hayvanlara yardım diye bağış yaparken bu paralar söz konusu kişinin sanki adli para cezalarını ödemeye gitmiştir.


Yoksa Mustafa Aral'ın duruşmalar boyunca söylediği gibi annesinin elişlerinden kazandığı emek için mi havaleler yapılmıştır ? :)))


Petskandalı bu hale getiren O'nunla güya düşman gibi görünüp , yıllarca  aynı taktiği güden , konjoktüre göre tavır alan , güya hayvan sevgisi uğruna herkesi idare edebileceğini düşünen , ahlak yoksunu , insanlıktan nasibini alamamış ama kendini hayvanların büyük kurtarcısı olarak ilan eden kişi(ler) dir. Zamanı gelir o kişiler bavulları ile bir havaalanında bir 11 Eylül günü icabında yakalanır  kafes arkasından bile baka kalır. Ama gururundan hakaret ettim ondan dolayı yakalandım burada tesbih sayıyorum diye söyleyemez.


Mustafa Aral'ın annesi üzerinden Haytap'tan para talep etme  talebi reddedilince önce bizleri tehdit etmiş , şantajla dize getirmeye çalışmış daha sonra durum gördüğünüz bu hukuk aşamasına gelmiştir. Ferdi bir kişinin bu şekilde kişisel hesaba para toplaması zaten yasalara  aykırıdır.

Söz  konusu yaşanan mağduriyetler şantajlar , tehditler, haksız internet yayınları tabiiki sadece HAYTAP ve üye derneklerinin başına gelen bir olay değildir.Türkiye’deki bir çok hayvan sever kişi ise maalesef bu kişinin hakaretlerine , ahlaka aykırı beyanlarına maruz kalmış, 85 bin kişiye ulaştırılan sayfa sayısı ile insanlar üzerinde korku yaratmışlardır.  Hukuk sisteminin zayıf  ve yavaş olması nedeniyle bugüne kadar kazananın hep Mustafa Aral olacağı düşünülmüştür. Kendi yazdığı yalan yorumları kendi açtığı fiktif hesaplarla beğenmiş , kendi sormuş kendi yanıtlamış kamuoyuna gündemi belirlediği imajı vermeye çalışmıştır.


Bu kişi mahkemece 85binlere ulaşan sayfalarının   kapatılacağını anlayınca bu sefer muvazaa yaparak sayfalarının  ismini de değiştirmeye çalışmış ancak bebeği gibi baktığı, kolladığı , öpüp okşadığı her gece seviştiği sayfasının sanal dünyadan yok olmasına ise  engel olamamıştır. Gönülden geçiyorki , keşke aklını zekasını mazlum hayvanlardan gariban canlardan yana kullansaydı demek isterdik ama camia maalesef Yaşar Kemal’in İnce Memed romanında olduğu gibi bu gibi Abdi Ağalar üretmeye bundan sonra da devam edecektir. Abdi Ağa ölse yerine yenisi mutlaka gelmektedir !


Nasılki daha önceden , sırf Türkiye'de ilk defa federasyon kurduk diye bizleri haksız olarak saldıran saldırtan Gamze Erkök ( tıklayın ) adlı kişiyi mahkemelerde defalarca hem tazminata hem cezaya  mahkum ettirdiysek , nasıl Nuray Şakarlarını ve benzerlerini hukuk yoluyla dizginlemiş olsak da  bundan sonra da  bu camia sivilceli bir vücut gibi bu gibi psikolojik sorunlu insanlar internette varolmaya çalışarak , Sadettin Teksoy olmak adına  ortaya çıkartacaktır.


Hayvanların en büyük düşmanı belediyeler kadar cahil belgesiz ispatsız her gördüğüne inanan son derece saldırgan asabi asosyal internet hayvanseverlerdir. Doğru dürüst çalışan insanları,  para kazanıyorlar , Çin’e hayvan yolluyorlar , deney için yasayı değiştirecekler , evinizden hayvanınızı alacaklar , fetöcü bunlar , ergonokoncu şunlar , pkklı bunlar ya da milletvekili olmak için mecliste geziniyorlar  gibi delilsiz kanıtsız komplo teorileri ile inanmışlıklarından Türkiye’dekki hayvanlar bu sefil durumdadırlar. İnsanların  o yüzden stklara güveni kalmamaktadır. Güçlü stklar olmayınca hayvan dostlara yardımlar ise daha gecikmeli olmaktadır.


Camia kendi elleriyle  üstelik gizliden gizliye paralar vererek bu gibi frenkeştaylnar yetiştirmekte , bu gibi kişileri para vererek ellerini ateşe sürmeden maşalar vasıtasıyla rekabette olduğu kişilere ahlaka aykırı iftiralar atmasına  bunları manşet yapması ile gözden düşürtmeye çalışmaktadır. Asıl suçlu örneğin Nuray Şakar ya da Mustafa Aral gibiler değildir. Resmin genelini görmeniz hepimizin menfaatine olur. Onları azmettirenleri bilmeniz bu kadar delil yoğunluğunda , belge çokluğunda önyargırsızca sorgulamanız  gerekir. Onların kelime cambazlıklarına kanmamanız, lidere tapan köleler gibi biat etmemeniz gerekir. Biadınızın süreklilğinin ise sadece menfaatiniz ve öfkeniz olduğu için olduğunu da siz kabul etseniz de etmeseniz de karşınızdaki  bilir.


Yukarıda yazdıklarımızın hepsinin delili varıdır. Bir kısmını buraya koyduk. Savcılığın getirttiği banka ekstrelerinde kimlerin bu  kişiye DÜZENLİ olarak para yatırdığı tek tek görülmektedir.

 

Daha önceden hayvan kaçakçısı diye bizlere hakaret eden Feyza Algan’dan ( Hürriyet gazetesi yazarı Güzin abla - tıklayın ) , başka bir Sadettin Teksoy olmaya çalışan Nuray Şakar’dan ( tıklayın)  ,  Maddog lakaplı Fırat Ahmet Yıldız (tıklayın)  gibi otobüslere afişlerimizi montaj görüntülerle astırıp gezen, ya da yurtdışından Gamze Erkök Neer (tıklayın ) gibi zincirleme hakaret edip nasıl olsa bana tebligat bile yapılamaz diyen , ya da duruşmalara gelip düşmanımın düşmanı dosturmdur diyip açıkça yalancı beyanda bulunup sonra kaderin cilvesi gereği tekerlekli sandalyeye mahkum kalanları da biliyoruz . Hatta seçimleri kaybedince HAYTAP GÜNLÜĞÜ adı altında sahte sayfalar açıp kapanmayacağını sanan ve oradan bizlere bol bol olmadık iftiralar atan kasaba kurnazlarının sayfaları da tarafımızca kapattırılmış ya da mahkemece zamanında  mahkum olmuşlardır .


Ve bunlar gibi onlarca  benzerleri için keşke enerjimizi bunlara harcamasaydık da , hayvanlara daha çok verebilseydik diye düşünmüyor değiliz. Ancak bu kişiler hayvanlara yardımdan çok , gerçekten samimi olarak birşeyler yapmak isteyen insanlara tıpkı Petskandal'ın facebook sayfasını kötüniyetli olarak idare eden Mustafa Aral’ın yapmış olduğu gibi zekalarını enerjilerini hatta paralarını hep bu işlere harcamışlar ama dışarıya polyannayı oynamaya devam etmiş kişiliklerdir. Gayet masumane gönüllü ruhuyla somut birşeyler yapmak isteyen insanlara internet üzerinden saldırıp hakaret edip komplo teorileri ile yaptıkları çalışmaları değersizleştirerek gündeme gelmek isteyen show-women lardır.

Patavatsızlığın , görgüsüzlüğün , cahilliğin ve bilgisizliğin prim yaptığı bu şark toplumunda bilgili değilsen , yapamıyorsan , üretemiyorsan mutlaka rakibene (!) saldır taktiğinin ise hiç şaşmamak gerektiğini biz yıllar içinde öğrendik


Kendilerini internet dünyasına  ispat için bu yola hırsla başkoyan bu zincirleme suç kasdıyla hareket eden agresif kişileri  maalesef engellemek gerektiği için mecburen yine hukuk yoluna başvurmak durumunda kaldığımızı anlaşmışsınızdır.

Haytap'ı seven de olabilir sevmeyen de olabilir ama bu mahkeme kararlarından sonra bir çok kişinin ( gamze , nuray davalarında olduğu gibi )  son derece sevindiğini , onların da rahat nefes aldığını ama bunu çok da fazla ifşa edemeyeceğini de biliyoruz. Ancak şunu da belirtmek gerekirki bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın , düşmanımıa hakaret eden saldıran bendendir devam etsin sendromu , ya da kendisine acı gelmediği sürece başka arkadaşım ne çekerse çeksin umrumda değildir anlayışı da daha uzun yıllar devam edecektir. Çoğu kişi için de önemsiz olan bu kadar yazı mahkeme kararı verilen emek bir gün mutlaka bu duyarsızlığından dolayı onun da başına gelecektir.


Mustafa'nın sabıka kayıtları bir tanecik değil satırlar boyuncadır. Mevcut cezaları yargıçlar tarafından artık ertelenmemekte ama cezaları dahi "huysuz" tipler tarafından bile nedendir bilinmez ödenebilmektedir. Kendisi daha fazla rencide olmasın diye burada sabıka kaytılarını yayınlamıyoruz . Duruşmalarda "artık ıslah oldum ben" bir daha yapmayacağım  diyen kişinin bir an önce de ıslah olup doğru yolu seçmesini ( umutsuz da olsak ) bekliyoruz


HAYTAP ise ondört yıldır olduğu gibi kimseye saldırmadan , rekabet etmeden  hep proje üretmeye yine devam edecek , bugüne kadar olduğu gibi enerjisini bilgi birikimini hep sahipsiz hayvanlara vererek bir avuç ama doğru seçilmiş gönüllüsü ile devam edecektir. Ondan şüpheniz olmasın


Sizler de aynı yolu deneyebilir ,  o zavallı hayvanlara enerjinizi bilgi biikiminizi vererek bir nefes olma yolunu seçebilirsiniz. Ya da sadece internet dünyası ekranları ile varolur onunla da yokolursunuz.


HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu


 

Son Güncelleme ( Cuma, 11 Mayıs 2018 15:36 )

Sokakta Hayvan Beslemesi Sırasında Hakaret Eden Kişi İçin Uzaklaştırma Kararı

Sokakta Hayvan Beslemesi Sırasında Hakaret Eden Kişi İçin Uzaklaştırma Kararı


İstanbul'da sahipsiz hayvanlara işkence eden, bölgede besleme yapan kişileri tehdit eden ve 26.02.2015 günü de sahipsiz bir köpeği sopa ile döverken kameralara yakalanan ve şahıs hakkında savcılığa yapılan başvuru üzerine, kişi hakkında uzaklaştırma kararı verilmiştir.


Benzer durumlarda; karakola müracaat ederek, kişi aleyhinde şikayette bulunup, koruyucu ve önleyici tedbir talep edebilirsiniz. ( Sizin adınıza Haytap böyle bir başvuru yapamaz  , sizin bizzat kendinizin başvurması gerekmektedir. )


TÜRK MİLLETİ ADINA
TC İstanbul Anadolu 8. AİLE MAHKEMESİ


6284 SAYILI KANUNA GÖRE KORUMA KARARI

ESAS NO :2015/125 D.İş KARAR NO :2015/126
HAKİM : …………………..
KATİP :…………………..

TEDBİR İSTEYEN:

DAVA :6284 Sayılı Kanuna Göre Koruma Kararı

TALEP TARİHİ :09/03/2015

KARAR TARİHİ :10/03/2015

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Yenişehir Polis Merkezi Amirliğinin 06/03/2015 tarih ve 71748677-54039-2015/468 sayılı yazıları ile şiddet uygulayan hakkında 6284 Sayılı Kanun gereğince önleyici tedbir kararı verilmesi talep edilmiş olup ;
Evrak üzerinde yapılan inceleme sonunda ;


GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ :
Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Yenişehir Polis Merkezi Amirliğinin 06/03/2015 tarih ve 71748677-54039-2015/468 sayılı yazıları ile şiddet uygulayan hakkında 6284 Sayılı Kanun gereğince önleyici tedbir kararı verilmesi talep edilmiştir.
Tedbir isteyen ait ifade tutanağının dosya içerisinde bulunduğu,Uyap’tan tarafların nüfus kayıt tablosu çıkarılarak dosya içerisine alınmış olunduğu görüldü.
Dosyadaki belgelere göre talep mahkememizce yerinde görülmekle;6284 Sayılı Ailenin Korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanunda,bu kanun kapsamında korunan kişilerin şiddete maruz kaldığını,kendilerinin,ihbar eden kişilerin veya Cumhuriyet Başsavcılığının bildirmesi halinde Hakim re’sen olayın niteliği göz önüne alınarak yasada öngörülen veya uygun göreceği benzer başka tedbirlere hükmedebileceği hükme bağlanmış olup,dosyadaki tüm delillerin tetkiki ve değerlendirilmesi sonucunda;6284 Sayılı Yasa koşullarının gerçekleştiği anlaşılmakla;6284 Sayılı Yasanın 5/1-a maddeleri uyarınca tedbir istenen hakkında önleyici tedbir uygulanmasına karar vermek gerektiği kanaatiyle aşağıdaki hüküm kurulmuştur.


HÜKÜM : Yukarıda açıklanan gerekçelerle ;

1. Tedbir talebinin KABULÜNE,
2. 6284 Sayılı Yasanın 5/1-a maddesi gereğince aleyhine tedbir istenen küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda BULUNMAMASINA ,
3. 6284 Sayılı Kanun’un 8/2 maddesi gereğince hükmolunan tedbirin 1 ay süre ile geçerli OLMASINA,
4. 6284 Sayılı Kanun’un 8/5 maddesi gereğince tedbir kararına aykırı hareket edilmesi halinde hakkında 6284 Sayılı Kanunun 13/1 maddesi gereğince 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi uygulanacağının ihtarına,
5. Kararın birer örneğinin taraflara tebliğe çıkarılmasına,
6. Karardan bir örneğinin 6284 Sayılı Kanun’un 10.maddesi gereğince İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne gönderilmesine,
İlişkin dosya üzerinden yapılan inceleme sonucu kararın tebliğ tarihinden itibaren iki hafta içinde İstanbul Anadolu 9. Aile Mahkemesi nezdinde itiraz yolu açık olmak üzere karar verildi.10/03/2015

Son Güncelleme ( Cuma, 04 Kasım 2016 11:16 )

 

Bolu Belediyesi HAYTAP'a Açtığı Tazminat Davasını da Kaybetti !

Bolu Belediyesi HAYTAP'a Açtığı Tazminat Davasını da Kaybetti !


Bolu Belediyesince Haytap'ın kendilerine hakaret etmesi nedeniyle açılan  manevi tazminat davasında Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi Haytap'ın belediyeye hakaret etmediğine karar verdi. Böylece belediye başkanı Alaattin'in Cazgırlara Günü göstereceğiz , onları mahkemeye vereceğiz söylemleri karşısında Haytap'a hukuki yoldan haddini bildiremediği mahkeme yoluyla tescil olundu.


Mahkeme kararında özetle dosyada mevcut gazete haberleri, internet haberleri, yorum ve tanık beyanları birlikte değerlendirildiğinde, sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren HAYTAP Yetkililerinin, Bolu Belediye Başkalığına ait hayvan bakımevindeki çalışmaları ve eksik yönleri tespit, kamuoyuna duyurma ve kamu kurumunun faaliyetlerinin eleştirisi niteliğinde beyan ve açıklamalarının haber verme, eleştiri ve düşünce özgürlüğü kapsamında demokratik hak kullanımı olarak değerlendirildiği, davacı Bolu Belediye Başkanlığını küçük düşürücü, aşağılayıcı nitelikte olmadığı dikkate alındığında, davacının manevi tazminat davasının hukuka uygun bulunmadığı, öte yandan davacı Belediye Başkanlığının 1.00 TL bedelli manevi tazminat davası açmasında hukuki yarar bulunmadığı dikkate alınarak davacının davasının reddine karar verildi.

 

 

 

 

 


 

Bolu'da Neler Olmuştu Tıklayınız...


Bolu belediye başkanı Haytap üyelerine neler söylemişti hatırlayalım !


 

Son Güncelleme ( Cuma, 19 Şubat 2016 15:53 )

Bolu Belediyesi HAYTAP'a Karşı Savcılıkta Kaybetti !

Bolu Belediyesi HAYTAP'a Karşı Savcılıkta Kaybetti !

Bolu Belediyesi'nin HAYTAP 'ı nitelikle dolandırıcı olmakla suçlamaya çalıştığı  suç duyurusunda savcılık KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA karar verdi.


Bazı hayvanseverlerin de (!)  gazına gelip benzer suçlama yapan belediye hayvanların koşullarını düzeltmediği halde bizle uğraşmasını , mahkemelerde masraf yapıp bizleri mahkum ettirmeye çalışmasını ise manidar buluyoruz.


Savcılığın nefis hukuki gerekçesini ve altı çizili yerleri  çok dikkatli okumanızı öneririz.
Son Güncelleme ( Pazartesi, 16 Aralık 2013 19:31 )

Gamze Erkök Neer , Haytap'a Tazminat Ödemeye Mahkum Oldu.

Gamze Erkök Neer , Haytap'a Tazminat Ödemeye Mahkum Oldu.

 

  

 

Bu mahkeme kararı ile davalı Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gamze Erkök Neer, hem Haytap'a , hem de federasyon başkanı Av. Şenpolat'a faizleri ile beraber açılan davaları kaybetti.

Kendisi icra kanalı ile her ikisine de yaklaşık 19 binlira civarında ödeme yaptı.

Kendisinin Haytap'a ve Av Ahmet Kemal Şenpolat'a açmış olduğu  manevi elem ve ızdıraba uğradığını iddia ettiği durumdan mütevellit  25er binliralık tazminata ilişkin karşı davalarının her ikisi ise de durumu ispat edemediğinden ve kendisine karşı herhangi bir hakaret olmadığından mahkemece reddedildi.  Yargıtay tarafından bu kararlar onandı.

Bu davalardan dolayı da kendisi karşı vekalet ücreti ödemek zorunda kaldı.


Herkese tavsiyemiz hayvanların hakkını korurken (!) lütfen kimseye hakaret etmeyin. Saldırmayın, iftira etmeyin. Hayvanlar için zamanınızı , emeğinizi daha faydalı yerlere harcayın.


Gamze hanımın , ve dernek üyelerinin ayrıca ceza mahkemelerinde mahkum olduğuna ilişkin kararları ise yine web sitemizin hukuk bölümü altında emsal olması açısından bulabilirsiniz.

Son Güncelleme ( Perşembe, 10 Mart 2016 13:26 )

Haykod Başkan yrd Gamze Erkök Neer Hakaretten Mahkum Oldu.

Haykod Başkan yrd Gamze Erkök Neer Hakaretten Mahkum Oldu.Son Güncelleme ( Çarşamba, 13 Kasım 2013 18:53 )

Bolu Gündem Gazetesi HAYTAP'a Hakaretten Tazminata Mahkum Oldu !

Bolu Gündem Gazetesi HAYTAP'a Hakaretten Tazminata Mahkum Oldu !

Bolu Gündem gazetesi ve yazarı Mustafa Nuri Gürsoy geçtiğimiz yıl HAYTAP'ın Bolu bakımevine gitmesinden dolayı federasyonumuz tüzel kişiliğine hakaret etmesi üzerine açtığımız davada ayrı ayrı 1500'er lira manevi tazminata mahkum oldular.

Mahkeme gerekçeli kararında söz konusu gazete haberinde geçen makalenin federasyonumuzu tenkitten öte aşağılanması , toplum gözünde küçük düşürülmeye çalışılması faaliyetinin ön plana çıkarıldığı vurgulanarak açtığmız hem gazete yazarını hem de gazeteyi tazminata mahkum etti. Yargılama giderleri ile beraber Haytap'a ödenecek tazminat 5 binliraya ulaştı.


 

Bolu'da ne olmuştu ? Anımsamak için tıklayınız.


Bolu belediye başkanı Haytap üyelerine neler söylemişti hatırlayalım !


Bu arada Bolu belediyesi'nin HAYTAP 'a açtığı 1 TL lik tazminat davası ile HAYTAP'ın belediyeye açtığı 31.000TL lik davalar ile ayrıca Bolu'da yayın yapan Özgür Bolu gazetesinin yine HAYTAP' a bu olaylardan sonra hakareti nedeniyle  açtığımız davalar ise halen devam ediyor

 

 


Son Güncelleme ( Pazartesi, 09 Ocak 2017 15:32 )


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/gazete_haberleri/nuray_sakar_gazete1_800_370.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

Internet Ortamında Hakarete Tazminat Ödedi !

Internet Ortamında Hakarete Tazminat Ödedi !

Federasyonumuz başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat 'a müteadit defalar hakaret eden Nuray Şakar İstanbul 7 Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından tazminat ödemeye mahkum oldu. Duruşma boyunca başka bir Ahmet'i kasteddiğini belirterek savunma yapan Nuray Şakar'ın cezası, ·Yargıtay tarafından ONANARAK , kesinleşti.·


Davalının tazminat bedelini ödememesi üzerine evi üzerine tedbir koyuldu , daha sonra dosya borcunu avukatı vasıtasıyla icra dosyasına ödendi ve tedbir kaldırdı.·
Aynı maillerden dolayı davalı Nuray Şakar Şişli Sulh Ceza mahkemesi tarafından da mahkum olduğunu hatırlatalım.·


Kimse bir diğer kimseye elinde bilgi , belge , mahkeme kararı , delil vs olmadan internet ortamınnın verdiği rahatlıkla yaptığı her türlü suçlamadan kurtulacağı zannına kapılmasın. Federasyonumuz ve yönetim kurulu üyelerine yapılan herkes için mahkemeye başvurduğumuzu belirtelim.·Usulüne uygun olarak yetkin kişilerce ve kurumlarca sorulan her türlü sorunuzu zaten federasyonumuz temsilcileri yanıtlamakta ve her konuda zamanları yettiğince zaten herkese yardımcı olmaktadırlar.Önyargılarla agresif biçimde HAYTAP' a ve çalışanlarına saldırmamanızı , saldırmaya azmettirilme durumuna alet olmamanız için tekrar uyarıyoruz. Hayvan hakları , çevre hakları ve çalışmalarımız ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını zaten sık sorulan sorular bölümünde bulabiliyorsunuz.


HAYTAP·

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=13491952&tarih=2010-01-16

 
Son Güncelleme ( Perşembe, 05 Eylül 2013 01:39 )

Savcılıkça Ahmet Fırat Yıldız'ın 2 yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Savcılıkça Ahmet Fırat Yıldız'ın 2 yıla Kadar Hapsi İsteniyor
Federasyonumuza , diğer derneklere , gazetecilere  ve hatta üniversite hocalarına asılsız ve belgesiz olarak saldırılarıyla sosyal paylaşım ortamlarında hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren Ahmet Fırat Yıldız için Adana Savcılığına başvurumuz üzerine iki yıla kadar hapis istemiyle CEZA DAVASI açıldı.
Hatırlanacağı üzere Ahmet Fırat Yıldız yine hakaret etmesi nedeniyle geçtiğimiz yıl Ankara 9 Sulh Ceza mahkemesi 2010/413E- 2011 / 72 K sayılı dosyası ile  mahkum olmuştu. Daha önceden de mahkumiyetinin olması olası cezada tecil hükümlerinin işlememesi , cezanın artırılması  ve başka bir suçtan dolayı yeniden sabıkalı olmasına neden olacak.
Sanığa , federasyonumuz avukatları tarafından Istanbul 19. Asliye Hukuk mahkemesinde de  2012/ 328 E  sayılı dosyası ile hakaret ve mesnetsiz iddialarından dolayı ayrıca 10 bin liralık manevi tazminat davası ve ceza davaları da açıldı.
Bu davalar da halen Istanbul'da ki hukuk mahkemelerinde ( 18 Haziran 2013 tarihinde duruşmalı )  ve  Adana ceza mahkemesinde devam ediyor. 19.Asliye hukuk mahkemesinde devam eden  davada dellillerin sunulması aşamasına geçildi. Bugüne kadar bir çok belge ve delil sunacağını iddia eden davalı dosyalara hiçbir belgeyi sunmadığı gibi duruşmalara da katılmıyor.  Daha önceki davalarda yaptığı gibi davalı / sanık adresini değişitirip tebligat almayarak davayı başından savacağını düşünüyor. ( aynı taktiği hatırlarsanız hayvanları koruma derneğinden Gamze Erkök de yapmış buna rağmen amerikada olmasına rağmen tabligatlar yapılmış , açılan tüm ceza davaları gıyabında devam etmeye başlayınca duruşmalara katılmak zorunda kalmıştı )

( Ahmet Fırat Yıldız 'ın yine benzer konularda  daha önce aleyhine açılan diğer davalara da katılmadığını da zaten öğrenmiştik. ) Genelde bu tipten hakaret eden kişiler IP numaralarını değiştirerek ya da konu dava açılma aşamasına geldiğinde ev adreslerini değiştirerek kendilerine ulaşılmamasını sağlayarak kurtaracaklarını sanıyorlar. Oysa tebligat yasası ve HMK tüm bunları düşünerek gerekli tedbirleri almış durumda. Yani internette "asarım ,keserim, ispat ederim diyenler ; magalda kül , tesbihte püskül , hayvanseverelrik edebiyatında fasikül bırakmayan bir çok kişi ispat aşamasında arazi durumunda olması o kadar tanıdık bir durumki..)Son Güncelleme ( Çarşamba, 26 Haziran 2013 10:48 )

Hayvansever (!) Feyza Algan Ceza Mahkemesinde Mahkum Oldu !

Hayvansever (!) Feyza Algan Ceza Mahkemesinde Mahkum Oldu ! 


Hürriyet gazetesinde Güzin Abla lakabıyla yazan Feyza Algan’a Şişli Savcılığı tarafından ceza kanunun hakarete ilişkin maddelerinden dolayı altı aydan iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


Bir zamanlar Hürriyet gazetesinde yazı yazan saygıdeğer Güzin Abla adlı gazetecinin  kızı olarak kendisine aynı köşede yazma izni  verilen  Feyza Algan , HAYTAP başkanına hayvan kaçakçıları ile işbirliği yapıyor demesi nedeniyle savcılıkça düzenlenen iddianame mahkemece kabul edildi.

Bilindiği üzere Feyza Algan ağırlıklı olarak gazetesindeki köşesinde insanların cinsel sorunları , evlilik ve genç kızlık çağına girdikleri problemler ,  ihanetler  ve  hayvanlar üzerine yazılar yazarak "gazetecilik" yapan bir köşe yazarı.

Üsküdar 3 sulh Ceza mahkemesi ise 2009/1469 E sayılı karar ile Feyza Algan'In internet ortamında yapmış olduğu hakareti sabit görerek mahkum etti , ancak yeni çıkan yasa nedeniyle cezasının infazını önümüzdeki üç yıl boyunca başka bir suç işlememesi koşuluyla kovuşturma ertelendi.

Bu süreç içerisinde başka internet yoluyla benzer bir suç işlenmesi halinde bu mahkemeden verilen karar nedeniyle cezasının infazı söz konusu olacak.

Savcılık dosyada  internet üzerinden sanığın yaptığı hakaretleri ve ifadeleri delil olarak dayandı , Mahkeme ise duruşmalarda aksi yöndeki tanık ifadelerini yazılı belge karşısında değerlendirmeye almadı

 


Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Temmuz 2017 12:58 )

Sayfa 1 > 2

opencart tema opencart temaları