Eğitim Çalışmaları

Haytap Eğitim Dvd'si 2018

Haytap Eğitim Dvd'si 2018

Uzun çalışmalar sonucu 2018 Haytap Eğitim DVD 'miz hazırlandı. Tüm okullarda , belediyelerde , konuya ilgi duyan derneklerde kullanılmak üzere DVD içinde tüm ödüllü kısa filmlerimiz , iyi bir bakımevi nasıl olmalı sunusu , STK kültürü , eğitim tiyatromuzun tanıtımı , afişlerimizin bilboard ya da afiş olabilecek yüksek çözünürlüklü haline kadar yüzlerce dosya içine yerleştirildi.

İsteyen herkese Haytap Merkez ofisimizden ücretsiz olarak alabilir ya da ödemeli kargo ile yollayabiliriz ( haytapafis@gmail.com )

Haytap , her zamanki gibi üretmeye devam edecek.

Son Güncelleme ( Perşembe, 05 Temmuz 2018 13:18 )

HAYTAP Ordu Özel Altaş Koleji'nde

HAYTAP Ordu Özel Altaş Koleji'nde

HAYTAP üye derneği ORKİNOS 
Bugün de, Ordu Özel Altaş Koleji misafiriydi.
Çocuklar çok ilgili, atmosfer mükemmeldi.

Mükemmel olan daha da güzel bir şey vardı, o da, bu zamana kadar vermiş olduğumuz eğitim seminerleri içerisinde, en çok heyecanlandığım, sunumu yaparken amatörce kalbimin çarptığı gerçeğiydi..

Bunun sebebi ise, sunumu şu an kolejde ilk ve ortaokul müdürlüğü yapan, lisede İngilizce öğretmenim olan Ferahnaz Kalyoncu Hocamın karşısında yapmamdı..
Yıllar geçse de, ben onun hala öğrencisiydim.
Hocamın karşısında sunum yapmak, müthiş bir duyguydu.
Dernek olarak bizlere sunulan çiçek hepimizi duygulandırdı..

"Bize göre, bir çocuğun kalbine merhamet tohumu ekmek, dünyanın merkezindeki tüm sevgileri yeşertmekti"

Bugün bizlere nazik davranan, samimi ve sıcak karşılayan, başta Ferahnaz Kalyoncu' ya ve tüm okul öğretmenlerine Teşekkür ediyor, kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz...

ORKİNOS Derneği adına
Mehtap Sağsen

 

 

HAYTAP Konya Doğa Okulları'nda

HAYTAP Konya Doğa Okulları'nda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.04.2017 Salı günü Konya Doğa Okullları'nda hayvan haklarına, çevreye ve doğaya duyarlı okul Müdürü Sayın Onur Gavasever, MüdürYardımcısı Seda Seme ve Sayın Necip Turan'ın destekleri ile Haytap'ın eğitim sunumunun eşliğinde Haytap'ın ve Haytap üyesi Kondohayko-Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği'nin çalışmaları ve hayvan hakları konusunda öğrencilerle interaktif bir seminer yapılmıştır.


Değerli öğretmenlerimize sessiz canlar adına çok teşekkür ederim.

 

Haytap Konya Temsilcisi
Selma Turan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 17 Nisan 2017 13:50 )

Haytap Eğitim Tiyatrosu : Bremen Mızık-Çıları Basın Yansıması

Haytap Eğitim Tiyatrosu : Bremen Mızık-Çıları Basın Yansıması

Haytap Eğitim Tiyatrosu basın yansımaları

Habertürk gazetesi

iletişim : haytap@haytap.org

Son Güncelleme ( Perşembe, 01 Mart 2018 10:28 )

Haytap Eğitim Dvd'si 2017

Haytap Eğitim Dvd'si 2017

2017 yılı itibarıyla yenilenen Haytap Eğitim Dvd'sinden talep edenler bize bilgi@haytap.org üzerinden ulaşabilirler.

Dvd içinde ihtiyacınız olabilecek kısa filmlerden, yüksek çözünürlüklü afişlere, eğitim çalışmalarından bir bakımevinin nasıl olması gerektiğine dair görsellere, okullarda kullanabileceğiniz materyallerden hayvan hakları felsefesine dair güncellenmiş her konu mevcut.

 

Tek yapmanız gereken dvdyi bir belediye başkanının ya da okulda öğrencilerin karşısına geçip projeksiyon aletinde oynatmak. Yahut bir bilboard çalışmasında basıma hazır versiyonlar için matbaaya vermek. Ya da hayvan hakları ile ilgili biraz daha derinlemesine yapılan çalışmaları dinlemek izlemek.

bilgi@haytap.org üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 23 Şubat 2017 16:38 )

Haytap EĞİTİM Tiyatrosu - Bremen Mızık-Çıları

Haytap EĞİTİM Tiyatrosu - Bremen Mızık-Çıları

 

Haytap Eğitim Projesi kapsamında okullarda gösterime giren  oyunumuz, yunus parkları gerçeğinden sirk gerçeğine, petshop gerçeğinden deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalinin olduğu birçok konuyu çocukların dilinden onlara anlatıyor.

Müzikli, dekorlu, kostümlü ve tamamıyla eğitim amaçlı hiçbir şiddet unsuru barındırmayan oyun çok yakında talep geldikçe okullara ulaşacak. Yaklaşık bir yıl süren uzun çalışma ve provarlardan sonra oyun sahnelenmeye hazır hale geldi.

Büyükleri çok zor eğittiğimiz bu yüzyılda çocuklarımıza sirklerin, hayvanat bahçelerinin, evden terk edilen hayvanların, yunus parklarının gerçeğini o ruh haliyle anlatıyor olacağız. Tamamıyla profesyonel ekip ve metin yazarlığı ile oluşturulan bu oyun yine Haytap tarafından hayvan hakları dünyamıza kazandırılan ilklerden birisi olacak.

Bu enfes projesiyle Haytap karanlıktan şikâyet etmek yerine, yine mum yakmaya toplumumuzu aydınlatmaya desteklerinizle devam edecek.

Dünyanın yanlış giden düzenine itiraz eden, mızıkçılık yapan hayvanlar çocuklarımıza, yarınlarımıza bir umut ışığı olacak. Lütfen belediyelerinizi, şirketlerinizi bu oyunun sizlerin okullarında da oynanabilmesi için oyunu toplu olarak satın alınması için ikna edin , bu oyun sizlerin okullarına da gelebilsin.

Oyunun Istanbul dışında sergilenmesi de mümkündür ancak bir iki oyun için oyuncuların , malzemelerin ve bilumum teknik ekipmanın gelip gitmesi oldukça maliyetli olacağından , oyunun daha fazla miktarda ve toplu şekilde satın alınması daha uygun olacaktır.


Tiyatro oyunumuz tamamıyla çocukların hayvan hakları konusunda eğitimine yönelik olup belirli bir salonda ya da belirli saatlerde oynanmamaktadır. Kapıdan bilet usulü satışı şeklinde gösterimi yoktur. Oyunun maliyeti karşılandığında Türkiye'nin her yerindeki okullara , belediyelere , şirketlere gösterime tüm ekipmanları ile birlikte gitmekte olduğunu tekrar vurgulayalım.


Eğitim oyunumuzun Istanbul Kadıköy Milli İlçe Eğitimden oynama izni ve oluru bulunmaktadır.


Oyunumuz ilköğretim çağı çocukları düşünülerek kaleme alınmıştır. ( 7-13 yaş arası ) . Anaokulu ve lise çağı öğrencileri için uygun değildir.


Daha detaylı bilgi için haytap @ haytap.org

 

 

Tiyatrodan küçük bir fragman izlemek için lütfen buraya tıklayın

HAYTAP EĞİTİM TİYATROSU İLE İLGİLİ CNN TURK SAYFASINDAKİ HABER


Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Eylül 2018 08:36 )

Haytap Karaburun Çocuklara Kısırlaştırmanın Önemini Anlatıyor

Haytap Karaburun Çocuklara Kısırlaştırmanın Önemini Anlatıyor

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ve Karaburun Belediyesi olarak...
çocuklarımıza hayvan hakları egitimi veriyoruz...


Karaburun Belediyesi ve Haytap yönetim kurul üyesi Veteriner HekimDuygu Aküzüm ve KEÇİ Derneği Başkanı Brook Burce Orcan ile..
Kısırlaştırmann öneminden bahsettik...
Son Güncelleme ( Perşembe, 13 Ekim 2016 11:09 )

MARTI , Birinci Öğretim Döneminde, Onikişubat ilçesindeki okullarda, Eğitim Seminerleri verdi.

MARTI , Birinci Öğretim Döneminde, Onikişubat ilçesindeki okullarda, Eğitim Seminerleri verdi.

Sevgili Dostlar,

Haytap üye derneği MARTI , Birinci Öğretim Döneminde, Onikişubat ilçesindeki okullarda, Eğitim Seminerlerini tamamlamıştı.İkinci dönemde ise, Dulkadiroğlu ilçesindeki okullarda, cehalete inat, kanatlanmaya devam ediyor.


Ziya Gökalp ve Şehit Mıllış Nuri okullarındaydık....

MARTI, bu zamana kadar, Kahramanmaraş'ta tam 5600 çocuğa, dolayısı ile 5600 aileye ulaştı.HAYTAP afişlerini kısa filmlerini yüzlerce çocuk gördü....


Haytap sahada , masada , mamada , hatta okullarda !Son Güncelleme ( Cuma, 08 Nisan 2016 13:03 )

Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu'nda 2. Kez Öğrencilerle Birlikteyiz

Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu'nda 2. Kez Öğrencilerle Birlikteyiz
Geçen hafta gittiğimiz ancak elektrik kesintisi sebebi ile seminerimizin yarım kaldığı bir okul vardı hani ; İstanbul'un göbeğinde jeneratörü olmayan ama öğretmenlerinin ışığı ile aydınlanan prıl pırıl çocukların olduğu bir okul vardı hani ; Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu.

Geçen haftaki ziyaretimizin raporunu okumak için

Bu hafta yarım kalan hayvan hakları sunumunuz için okula gittiğimizde sevinç ve heyecan içinde karşıladı okulunun öğrencileri bizi.

Neyse ki bu kez elektrik kesintisi olmadan tamamlayabildik sunumumuzu.

600 öğrenciyi 100 er kişilik gruplar halinde alıp salona hayvan haklarını ve hayvan sevgisini anlattık onlara.

' sizce köpekler üzülür mü ? ' diye sorduk ' evet üzülür ' dediler.

' ne zaman üzülür ' dedik  verdikler cevaplar pek çok yetişkinin veremeyeceği cevaplardı ;

acıktıklarında ,

susadıklarında,

yalnız başlarına kaldıklarında,

hastalandıklarında,

terkedildiklerinde

üşüdüklerinde

korktuklarında

üzülürmüş köpekler ve tabi kediler.

Haytap'ın kısa filmlerini seyrettik birlikte, sonra filmlerde ne gördüklerini konuştuk.

Empati filmindeki bütün detayları yakaladı çocuk gözleri ve kızdılar filmdeki, taş atan, sopayla kovalayan, su döken,kötü davranan  insanlara.

Hep birlikte hep bir ağızdan söz verdiler kapılarının önüne sokak hayvanları için bir kap su koyacaklarına. hayvanlara kötü davranan insanları uyaracaklarına.

Giderken yanımızda götürdüğümüz  ATAŞEHİR Belediyesinin hediyesi Can Dostum köpek maketlerine bayıldılar. Her bir seansta sınıftan bir öğrenci sahneye çıkıp Can Dostum'um mektubunu okudu sınıf arkadaşlarına.

Eğitim sunumumuz bittikten sonra öğretmenlerle görüştük ve okulda yapılabilecek tüm okullara da örnek olacak muazzam projeler sundular bize sohbet esnasında ; isteyen öğrenciler Can Dostum'un mektubuna cevap yazacaklar ve cevaplarını bizimle paylaşacaklar,

Okulun tiyatro kolunda hayvan sevgisini işleyen  bir oyun hazırlayacaklar,

Bir bakımevine gezi düzenleyecekler  ve daha neler neler..

Bunların yanında okul yönetiminin aldığı bir karar var ki bu güne kadar aldığımız en güzel hediye oldu.

Okul yönetimi daha önceden planlanmış olan yunus parkı gezisini iptal etti.

Bu bilinçli doğru duyarlı kararları için okul yönetimine ve okul müdürü sayın Ergün ARPAY'a çok teşekkür ediyor bu onurlu davranışın tüm okul yönetimlerine örnek olmasını diliyoruz.

Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu'nda çok yoğun duygular yaşadık, bu güzel duyguları bize yaşatan ve pırıl pırıl öğrencileri ile tanışmamızı saylayan ;

1-C ,
1-D
1-E
1-F
1-G
2-A
2-B
2-C
2-D
2-E
2-F
2-G


sınıfı öğrencilerine ve değerli öğretmenleri Sayın Seren Murat SUDAN, Selin Önal GÜRLER, Fatma MARANGOZ, Çiğdem GÜNERİ, Rukiye ÇOKGÜR, Hafize İNAN, Özay EFE, Engin TOMAŞOĞLU, Mesut CIRIK, Deniz Özhan ASLAN, Derya ASLAN' a

Müdür yardımcısı  sayın lker YILMAZ'a

Okul müdürü sayın Ergün ARPAY'a


Bu semineri düzenleyen sorumlu öğretmenimiz sayın Nihal İŞELİ'ye


Okula götürdüğümüz malzemeleri taşımamıza yardım eden bize çay ikram eden okul personeline ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.


Bu kez gittiğimizde şansımıza elektrikler kesilmedi ama okulda hala bir jeneratör yok.


Şair Fevzi Kutlu Kalkancı ilkokulu'nun o kadar aydınlık öğretmenleri var ki, onların ışığı öğrencilere  yeter desek de okulun jeneratör ihtiyacı var yardımcı olmak isteyenler HAYTAP  ile ya da doğrudan okul yönetimi ile temasa geçebilirler.


Şair Fevzi Kutlu Kalkancı İlkokulu öğrencilerinin,  öğretmelerinden aldıkları bilgileri yetişkinlere, topluma   öğretebilmelerini   umut ediyoruz.


Yaşam Ellerinizde

Umut Gençlerimizde...


Yeşim Yıldız Aktan

&

Ege SAKİN


HAYTAP Temsilcileri


Son Güncelleme ( Cuma, 28 Ekim 2016 09:13 )

Haytap, Kağıthane Çağlayan İlköğretim Okulunda.

Haytap, Kağıthane Çağlayan İlköğretim Okulunda.

KAĞITHANE / Çağlayan İlkokulu'na ziyarete gittik. Okulun duvarları, daha önceden kendilerine ulaştırdığım Haytap'ın afişleri ile donatılmıştı, hem de çerçevelenerek.

Okul Müdürü Hatice Yazlık Hanım Kağıthane Belediye Başkanıyla yaptığımız görüşmeye de katılmıştı.

Ayrıca  ''Hayvanları Koru, Dünyayı Koru'' konulu Avrupa Birliği Comenius Projesini de yürütüyor.

Sekan Böncü

HAYTAP Temsilcisi

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 25 Ekim 2016 13:33 )

Sayfa 1 > 3

opencart tema opencart temaları