Duyurular

 

İstanbul Eyüp 'de Gerçek Katilin Kim Olduğunu Biliyoruz !

İstanbul Eyüp 'de Gerçek Katilin Kim Olduğunu Biliyoruz !

 


* Istanbul Eyüp belediyesinde yapılan toplamalar için asıl suçlu ve yasa tanımaz olan kurum kesinlikle İBB ‘dir. Göktürk’ te, Eyüp belediyesi tarafından toplamalar Istanbul Büyükşehir Belediyesi icraatidir. Yeni göreve getirilen ve daha önce Başakşehir Belediyesi başkanı olduğu dönemlerde, hayvan hakları konusunda sicili çok da temiz olmayan yeni başkan Mevlut Uysal’ in ilk icraatinin kanuna karşı gelinerek, küpeli köpeklerin toplatılması ne de manidar bir tesadüftür.

*Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Bisiklet Turu öncesinde başlayan toplama icraati, Göktürk’ ten başlamak üzere icra edilmeye başlanmıştır. İBB bu işi kafaya taktığı için Göktürk ne ilk ne de son olacaktır

*Eyüp Belediyesi, böyle bir uygulamayı tek başına yapacak alt yapıya, bilgiye, personele ve ekipmana sahip değildir. Tüm altyapıyı ağlayan İBB’ dir, Eyüp Belediyesi köpek toplama işini taşeron olarak yerine getirmektedir.

* Kanuna aykırı olarak toplanan köpekler, Istanbul’ un diğer ucunda bulunan, IBB’ nin Kısırkaya toplama kampına götürülmüştür. Bir kısmı da kuzey ormanlarına atılmıştır. Ve hatta Anadolu Yakasına kadar da götürülüp atılmıştır. Bir temsilcimiz tarafından 10 adet Göktürk köpeği Ataşehir’ de bulunmuştur

*Büyük bir kısmı aşırı doz anestezi maddesi nedeniyle ölmüştür. Aslında öldürülmüştür desek daha doğru olacaktır.

*Hükümete yakın bazı kişilerin bu olayda müdahil olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Yabancı gelinlerin nelere kadir olduğunu kamuoyuyla paylaşmayı umuyoruz.

*Bunca yıllık tecbüremiz, bu kadar büyük bir tepkiyle karşılaşacağını bile bile, hiçbir belediyenin böyle bir eyleme kalkışamayacağını bize öğretti. Demekki Eyüp’ ün arkası sağlam, demekki emir büyük yerlerden gelmiş. Bağlantıları gözler önüne sermek için istihbarat çalışmalarımız ve el altından aldığımız özel bilgiler bizi doğruluyor. Hatta o kadarki ibb ye yakın basında çok yakında hayvanları istemeyen kişilerin ellerine tutuşturulan pankartlarla ve söylemlerle hayvanların etrafa çiş kaka yapmalarını dahi bahane edip belediyelere destek olduklarını , yeni seçilen diğer kentelrin belediye başkanlarının da aynı icraatlara kalkışacağını ve bunun için de ayarlanmış organize edilmiş halktan destek alacakları görebiliyoruz.

*İBB kurnazca hedef şaşırtmak istemektedir. Eyüp belediyesini de bu konuda yem olarak kullanmıştır , Eyüp  taşerondur , bu çok açıktır. Hiçbir belediye bu kadar büyük tepki gelecek katliama dönüşecek kamuoyu baskısını bile bile göz önüne zaten alamazdı meğerki arkasında çok büyük bir destek olmuş olsun.Tüm bu protestoların olacağıı bilerek  ve seçimlerde ne olursa olsun Eyüp belediyesi elimizde keklik o yüzden İBB ye hasar gelmesin ve kamuoyunda küçük düşürülmesin diye hedef şaşırtılmıştır. Eyüp belediyesi bir ısırık vakasını bahane alarak , bu riski gönüllü olarak kabul etmiştir.

*Diğer yandan ismini vermek istemediğimiz bir çok hayvan sever aktivist ise yıllar içinde Göktürk içine hayvanları getirip getirip bizzat kendileri bırakmıştır. Nasıl olsa bakılıyor , kimse ilişmiyor diye normal vatandaşın tolerans limitini de zorlar mahiyette popülasyonun artmasına bizzat neden olmuştur. Tıpkı bir zamanlar bir çok derneğin Tuzla Pendik Kartal bölgesinde hayvanlar öldürülmesin diye Kadıköy Moda sokaklarına hayvan doldurması ve Moda’nın hayvan dostu insanlarını da yıldırması ve dayatması gibi bir durum olmuştur. Bundan en az kendisini peygamber ya da evliaya gibi dokunulmaz gören hayvan severler de sorumludur. Bu gerçeği de kabul etmemiz gerekir. Göktrük sokakları her on yirmi metrekarede sosyal de olsa hayvanla doldurulmuştur. Hayvanlara hayvanseverler de bu öngörüsüz hareketleri ile ve kendilerini de dokunulmaz gibi düşündüklerinden en az belediyeler kadar zarar vermektedir.

*İBB Veteriner işleri müdürlükleri son zamanlarda, Tuzla – Cebeci ve Kısırkaya gibi yerlerde denetim yapma görüntüsü içinde önümüzdeki günlerde yasa dışı da olsa toplanacak hayvanların planını yapmak için geziler düzenlemekte toplantılar yapmaktadır. Yani bu iş Göktürk ile sınırlı kalmayacaktır.

Tehlikenin ve oynanan derin oyununun kesinlikle farkındayız.

HAYTAP
HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU 

Son Güncelleme ( Salı, 31 Ekim 2017 20:55 )

 

Atatürk Kupa Haytap Shop'ta Satışta!

Atatürk Kupa Haytap Shop'ta Satışta!

 

Satın almak için tıklayınız...

Son Güncelleme ( Pazartesi, 11 Aralık 2017 14:57 )

Hayvanları Hayvanseverlerden Koruma Derneği Kuruldu!

Hayvanları Hayvanseverlerden Koruma Derneği Kuruldu!

Derneğimiz, isminde de açık olduğu üzere bu konuda yapılacak farkındalık çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulmuştur. Hayvan üzerinde tahakküm kurup onlara daha fazla zarar verenleri, hayvan dövüştürüp ama sevenleri, Türkçe bilmeyip hayvanların hakkını savunmada kendini peygamber ilan edenleri, istifçileri, hayvanları kartvizit olarak görenleri, internetle yaşayıp hayvanları savunmayı numaratör sayısına bağlayanları, kendi vizyonu olmadığı için olanları değersizleştirenleri, hayvanlarla ilgili kariyer(!) hırsından hayvanlarla ilgili kitap dergi yazı çıkartılmasını engellemek için uğraşanları, hayvan seçenleri, hayvan bakımevlerinde ayı hapsedilsin diye sanal imza toplayıp demir kafes ardında hayvan tutukluğuna karar verenleri, tehdit ve şantaj ile yayın yaparım deyip Facebook sayfası üzerinden para sızdıranları, iş yapanları küçümseyenleri, telefonda saatlerce konuşup deşarj olanları ama karşı tarafı şarj ettiğinin farkında olmayanları, kendi başarısız kaldıkça başarı öyküsü yaratan STK'lara saldıranları ve bilumum benzeri hastalıklardan muzdarip olup da teşhisi hala konamayan gizli hastaların önce ifşa, sonra da tedavi olmasına yardım için kurulmuştur.

Son Güncelleme ( Cuma, 21 Temmuz 2017 14:50 )

Haytap 2015 Olağanüstü Genel Kurul Kararı

Haytap 2015 Olağanüstü Genel Kurul Kararı

(HAYTAP) HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU olağanüstü genel kurulu toplantısı, 24 Aralık 2015 perşembe günü saat:18:00 'da Barbaros Bulvarı 143/A Balmumcu Beşiktaş adresindeki federasyon merkezinde aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.

İlk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı 4 Ocak 2016 pazartesi günü tüzük gereği çoğunluk aranmaksızın federasyon merkezimiz toplantı salonunda  saat 18:00 ’de  gerçekleştirilecektir.

GÜNDEM:

1- Açılış  ve yoklama

2- Divan Heyeti'nin seçilmesi

3- Yönetim Kurulu faaliyet  raporunun  okunması ve yönetim kurulunun aklanması

4- Yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin seçilmes

5- Dilek ve temenniler

6- Kapanis

 

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU

YÖNETİM KURULU

2014 Yılı Haytap Yönetim Kurulu Görev Değişikliği

2014 Yılı Haytap Yönetim Kurulu Görev Değişikliği

 

 

Basına ve Resmi Kurumlara Duyurumuzdur :

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu 6 Aralık 2014 tarihli genel kurulla yeni yönetim kurulu seçimini yapmış bulunmaktadır.

 

 

Genel kurul seçimi tüzük geregince gizli  oy , açık sayım  ile yapılmış olup Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelmiş olan derneklerin delegelerinin oy kullanması şeklinde olmuştur.

 

Nesrin Çıtırık , seçim öncesi ‘’ Mühim olan hayvan hakları,  seçim önemli degil ‘seçimi kim kazanırsa saygı duyacağım " açıklamasına ragmen seçimi 21 e 14 gibi açık farkla kaybettigini ögrendigi anda , yaptıgı konuşma ile çelişkili bir davranış sergileyerek  , seçim sonuçları açıklandıktan sonra ise Haytap federasyondan istifa ettigini hem yazılı olarak hem de sözlü olarak açıklamıştır.

 

Resmi kurumların , medyanın ve bakanlıkların dikkatine :

Eski yönetim kurulu üyeleri Sayın Nesrin Çıtırık, Şebnem Aslan , Mirat Gürol '’un Haytap Hayvan Hakları Federasyonu  ile temsil durumu , yazışma ya da görüşme yetkisi ya da ilişkisi kalmamıştır.

Bu bağlamda Haytap Federasyonumuzun ismini ve titrini kullanamazlar. 7/12/2014 tarihi itibarıyla söylemleri ve yazıları federasyonumuzu bağlamayacaktır.

Federasyonumuzdan haksız yere ve hukuka aykırı şekilde çıkartılan diğer tüm arkadaşlarımız ve derneklerimiz ise en yakın zamanda federasyon bünyesine dahil edilecek , daha önceki yönetim kurulu zamanında kurulmuş haytap bölge müdürlükleri , bölge koordinatörlükleri , müdürlükler veya onursal kurul başkanlıkları  gibi tüzükte ya da mevzuatta yer almayan sıfatların tamamı kaldırılmıştır.

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonunun felsefesi  zaten aynı konuda mücadele ettigimiz kişilerden alacagı günü kurtaran alkışlar degil ; hayvan haklarını henüz farketmemiş olan kişilere bu gerçekleri anlatmaktır.

 

Federasyonumuz yaşadıgımız cografyada özgürlükleri ve yaşam hakları ellerinden alınmış olan sadece ev hayvanı olarak nitelenen kedi köpekler için değil tüm hayvanlar için vardır.

 

Dünyayı paylaştıgımız tüm canlılar için proje bazlı çalışmalarımız , saha çalışmalarımız , eğitim çalışmalarımız ile makro ölçekli çalışmalarımız çok daha önceden olduğu gibi hız kesmeden devam edecek , tarafımız  mazlumların yanı olacaktır.  

Tarafımız bundan böyle  çocuklar , iyi insanlar , doğa , çevre ve hayvan haklarının yanı olacaktır. 15/12/2014

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu  Genel Kurulu

adına

Basın Sözcüsü

Şule Baylan

 

 

Genel kurul hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen buraya tıklayarak bilgi edinebilir.

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 28 Eylül 2017 14:57 )

Sayfa 1 > 2

opencart tema opencart temaları