Duyurular

 

Atatürk Kupa Haytap Shop'ta Satışta!

Atatürk Kupa Haytap Shop'ta Satışta!

 

Satın almak için tıklayınız...

 

Hayvanları Hayvanseverlerden Koruma Derneği Kuruldu!

Hayvanları Hayvanseverlerden Koruma Derneği Kuruldu!

Derneğimiz, isminde de açık olduğu üzere bu konuda yapılacak farkındalık çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulmuştur. Hayvan üzerinde tahakküm kurup onlara daha fazla zarar verenleri, hayvan dövüştürüp ama sevenleri, Türkçe bilmeyip hayvanların hakkını savunmada kendini peygamber ilan edenleri, istifçileri, hayvanları kartvizit olarak görenleri, internetle yaşayıp hayvanları savunmayı numaratör sayısına bağlayanları, kendi vizyonu olmadığı için olanları değersizleştirenleri, hayvanlarla ilgili kariyer(!) hırsından hayvanlarla ilgili kitap dergi yazı çıkartılmasını engellemek için uğraşanları, hayvan seçenleri, hayvan bakımevlerinde ayı hapsedilsin diye sanal imza toplayıp demir kafes ardında hayvan tutukluğuna karar verenleri, tehdit ve şantaj ile yayın yaparım deyip Facebook sayfası üzerinden para sızdıranları, iş yapanları küçümseyenleri, telefonda saatlerce konuşup deşarj olanları ama karşı tarafı şarj ettiğinin farkında olmayanları, kendi başarısız kaldıkça başarı öyküsü yaratan STK'lara saldıranları ve bilumum benzeri hastalıklardan muzdarip olup da teşhisi hala konamayan gizli hastaların önce ifşa, sonra da tedavi olmasına yardım için kurulmuştur.

Son Güncelleme ( Cuma, 21 Temmuz 2017 14:50 )

Haytap 2015 Olağanüstü Genel Kurul Kararı

Haytap 2015 Olağanüstü Genel Kurul Kararı

(HAYTAP) HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU olağanüstü genel kurulu toplantısı, 24 Aralık 2015 perşembe günü saat:18:00 'da Barbaros Bulvarı 143/A Balmumcu Beşiktaş adresindeki federasyon merkezinde aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.

İlk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı 4 Ocak 2016 pazartesi günü tüzük gereği çoğunluk aranmaksızın federasyon merkezimiz toplantı salonunda  saat 18:00 ’de  gerçekleştirilecektir.

GÜNDEM:

1- Açılış  ve yoklama

2- Divan Heyeti'nin seçilmesi

3- Yönetim Kurulu faaliyet  raporunun  okunması ve yönetim kurulunun aklanması

4- Yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin seçilmes

5- Dilek ve temenniler

6- Kapanis

 

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU

YÖNETİM KURULU

2014 Yılı Haytap Yönetim Kurulu Görev Değişikliği

2014 Yılı Haytap Yönetim Kurulu Görev Değişikliği

 

 

Basına ve Resmi Kurumlara Duyurumuzdur :

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu 6 Aralık 2014 tarihli genel kurulla yeni yönetim kurulu seçimini yapmış bulunmaktadır.

 

 

Genel kurul seçimi tüzük geregince gizli  oy , açık sayım  ile yapılmış olup Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelmiş olan derneklerin delegelerinin oy kullanması şeklinde olmuştur.

 

Nesrin Çıtırık , seçim öncesi ‘’ Mühim olan hayvan hakları,  seçim önemli degil ‘seçimi kim kazanırsa saygı duyacağım " açıklamasına ragmen seçimi 21 e 14 gibi açık farkla kaybettigini ögrendigi anda , yaptıgı konuşma ile çelişkili bir davranış sergileyerek  , seçim sonuçları açıklandıktan sonra ise Haytap federasyondan istifa ettigini hem yazılı olarak hem de sözlü olarak açıklamıştır.

 

Resmi kurumların , medyanın ve bakanlıkların dikkatine :

Eski yönetim kurulu üyeleri Sayın Nesrin Çıtırık, Şebnem Aslan , Mirat Gürol '’un Haytap Hayvan Hakları Federasyonu  ile temsil durumu , yazışma ya da görüşme yetkisi ya da ilişkisi kalmamıştır.

Bu bağlamda Haytap Federasyonumuzun ismini ve titrini kullanamazlar. 7/12/2014 tarihi itibarıyla söylemleri ve yazıları federasyonumuzu bağlamayacaktır.

Federasyonumuzdan haksız yere ve hukuka aykırı şekilde çıkartılan diğer tüm arkadaşlarımız ve derneklerimiz ise en yakın zamanda federasyon bünyesine dahil edilecek , daha önceki yönetim kurulu zamanında kurulmuş haytap bölge müdürlükleri , bölge koordinatörlükleri , müdürlükler veya onursal kurul başkanlıkları  gibi tüzükte ya da mevzuatta yer almayan sıfatların tamamı kaldırılmıştır.

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonunun felsefesi  zaten aynı konuda mücadele ettigimiz kişilerden alacagı günü kurtaran alkışlar degil ; hayvan haklarını henüz farketmemiş olan kişilere bu gerçekleri anlatmaktır.

 

Federasyonumuz yaşadıgımız cografyada özgürlükleri ve yaşam hakları ellerinden alınmış olan sadece ev hayvanı olarak nitelenen kedi köpekler için değil tüm hayvanlar için vardır.

 

Dünyayı paylaştıgımız tüm canlılar için proje bazlı çalışmalarımız , saha çalışmalarımız , eğitim çalışmalarımız ile makro ölçekli çalışmalarımız çok daha önceden olduğu gibi hız kesmeden devam edecek , tarafımız  mazlumların yanı olacaktır.  

Tarafımız bundan böyle  çocuklar , iyi insanlar , doğa , çevre ve hayvan haklarının yanı olacaktır. 15/12/2014

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu  Genel Kurulu

adına

Basın Sözcüsü

Şule Baylan

 

 

Genel kurul hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen buraya tıklayarak bilgi edinebilir.

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 28 Eylül 2017 14:57 )


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/pictogramlar/1logo_800_335.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

HAYTAP GENEL KURULU HAKKINDA : 6 ARALIK 2014 Saat :14:21

HAYTAP GENEL KURULU HAKKINDA : 6 ARALIK 2014 Saat :14:21

Türkiye’de hayvan hakları ile çalışan derneklerin çoğunun genel kurullarını bile yapmakta zorlandığı, derneklerine üye bile bulamadıkları gerçeği karşısında , federasyonumuzun üç yılda bir gerçekleştirilen olağan genel kuruluna gerek temsilci gerekse delege bazında yoğun katılım olmuş ve tüzük gereği demokratik bir ortamda seçime gidilmiştir.

 

16 üye derneği barındıran ve İstanbul  Ortaköy’de yapılan, divan başkanlığını eski yönetim kurulu başkan yardımcısı Osman Sayhan’ın yaptığı seçim sonucuna göre Nesrin Çıtırık ve ekibi 14 oy alırken ,  diğer liste ile yarışan Sevgi Ekmekçiler ve  ekibi 21 oy almıştır.

 

Seçimin açık farkla kaybedilmesi üzerine , denetim kurulu oylamasına dahi girmeyen Nesrin Çıtırık ve ekibi , doğrudan yazılı ve imzalı istifa mektuplarını daha o anda sunmuşlar ; anlatıldığının aksine kesinlikle HAYTAP tan atılmamışlardır. Tüzük gereği yapılan ikinci oylamada denetim kurulu listelerine  tek bir oy dahi çıkmayınca bu seçimi de yine Sevgi Ekmekçiler’in desteklediği arkadaşlarımız kazanmışlardır.

 

Buna göre Yönetim Kurulu Başkanlığı’na sayın Edip Paçal

Başkan Yardımcılığı’na Sevgi Ekmekçiler ve Damla Şahin

Genel Sekreterliğe Ali Rıza Yıldız

Yönetim kurulu üyeliklerine ise Türkan Dağdelen, Sefa Tuna , Ömer Atış seçilmişlerdir.

Ayrıca federasyon hukuk danışmanlığına Av Ahmet Kemal Şenpolat tekrar getirilmiştir.

 

Şu anda iki yönetim kurulu arasında usulüne uygun bir şekilde devir işlemleri yapılması gerekirken, genel kurul başlamadan önce Nesrin Çıtırık yaptığı konuşmada seçimlere ve yeni seçilecek kişilere saygımız sonsuz demesine rağmen anlamadığımız bir şekilde kraldan daha fazla kralcı malum kişiler tarafından tüm temsilciler ve dernekler bizzat telefonla aranıp HAYTAP tan ayrılmaya zorlanmakta, 2006lı 2007li yıllarda bile bir şekilde HAYTAP’a  gönüllü olarak giren çıkan insanlar bile sanki genel kuruldan hemen sonra istifa etmiş gibi yayınlar yapılmaktadır. Tüm bunlara rağmen , eski yönetimin almış olduğu kararlar ve yapmış olduğu yanlış uygulamalar nedeniyle   HAYTAP 'ın şu anda merkez evinin tahliye aşamasında olduğu, HAYTAP arabasının satılmakta olduğu gibi acil çözmemiz gereken sorunlar olduğu gerçeği gözden kaçırılmak istenmektedir.

 

HAYTAP’tan genel kurul öncesi  haksız yere çıkartılan  ya da istifaya zorlanan tüm arkadaşlarımız öncelikle tekrar HAYTAP’a geri kazandırılması için çalışacağız. Bu arkadaşlarımız özellikle  geçtiğimiz bir yıl boyunca eski yönetimde karar mekanizmasında olan kimseye seslerini duyuramamış, adalet çağrılarına, vicdan ve hukuk çağrılarına , yaşananlara  herkes kulaklarını tıkamıştır.

 

Bundan böyle yeni yönetimimizde  yönetim kurulu iki kişi ile değil yedi kişi ile karar verecektir.

 

Eski yönetim yapılan tüm yapıcı eleştirileri kendi asıl tabanından bile uzaklaştığı için görmezden gelmiş  ve çözüm uyarılarına ise "yaşadığı kibir" nedeniyle  kulak tıkamıştır. Tabandan gelen adalet, hukuk çağrılarına ve onca verilen  emeğe saygının hor görülmesi , HAYTAP' ın sanki sadece facebook üzerinde yaşayan bir tüzel kişilikmiş gibi hayal dünyasına dönüştürülmesi , daha da vahimi buna yönetim kurulunun devamlı olarak “ biz 4 kişiyiz , siz 3 kişisiniz “  diyip , diğer yönetim kurlu üyelerine bile haber vermeden kararlar alması , aldığı yasa dışı kararları bile noter üzerinden geçirtip diğer yönetim kurulu üyelerini dahi hukuk karşısında çaresiz bırakması,  bu seçimin kendileri açısından hezimetle  sonuçlanmasına  neden olmuştur. O yüzden kendi genel kurul üyeleri ve temsilcilerini dahi   “şu kişi konuşma yaptı oyunu değiştirdi, bu kişi uçakla geldi genel kurulu bozdu , öbürüsü internette yazmasaydı seçimi kazanacaktık, bu işlerin arkasında kulis var , bu işin arkasında dernek parası var vs vs vs …”  gibi  delilsiz ispatsız laflarla ve komplo teorileri ile kandırmaya devam etmek bile hala seçimin kendileri tarafından iyi analiz edilemediğini göstermektedir.

 

( Sırf mevcut seçilmiş yönetimde eksik bulmak ve yaptıkları çalışmaları değersizleştirmek için saha çalışmalarında olmadığımız söylenmesine rağmen , bir çok arkadaşımızın barınak barınak gezip her fotosunu orada burada yayınlamaktan öte çözüme odaklanmasından kaynaklandığnı , bazılarının ise mütevazılıklarını bozmak istemediklerinden olamaz mı ? )

 

Bu seçimin çok iyi üzerinde düşünülmesi, genel kurulda yer alan delegelerin sesinin de en az facebook , twitter ortamında yazan kişiler kadar dikkate alınması gerektiğinden elde edilen tecrübe , yeni seçilen biz yönetim kuruluna da, bundan sonraki yapılacak seçimlerde de  yön gösterecektir.

 

Bundan sonra hedefimiz kesinlikle sayıca fazla görünmek için eski yönetimin yaptığı gibi her hayvan severi sırf hayvan seviyor diye  HAYTAP bünyesine dahil etmek olmayacaktır. Haytap'a dahil etmek istediğimiz kişiler tabiiki de hata yapabilir , geçmişte de yapmış olabilir. Ancak  katılacak kişilerin belirli bir eğitimi aldıktan sonra ve bizleri yakından tanıdıktan sonra başarı öyküleri ile dolu , doğru omurgası , düzeyli kişiliği olan , niceliğin değil niteliğin ön plana çıktığı , liderliğe soyunup kendilerini sosyal medyada övdürüp temsilcilikler , koordinatörlükler , bölge müdürlükleri , şeflikler , fbook moderatörlük şeyleri yapmak değil  ;  ekip çalışmasına ve  demokratik stk çalışmasına inandığı için yürüyen insanlarla hem farkındalık ve loby çalışmalarına devam etmek ; hem de saha çalışmalarında her zamanki gibi var olmak olacaktır. Seçimi kaybedenler yenilgiyi kabul etmemek için kağıt üzerinde daha fazla dernek kurup , yeni federasyonlar ve konfederasyonlar kurup var olmalarının ispatına girmeleri , çalışan belediyelere kurumlara bile saldırarak gündeme gelmeye çalışmaları ise markalaşamadıkları için sadece kendilerini kandıracakları bir hayalden öteye geçmeyecektir. ( ki önümüzdeki aylarda beklediğmiiz bir durumdur )

 

Bu arada ne tesadüftür ki bu seçim 6 Aralık 2014 tarihinde , saat tam 14:21’de , 21-14 oy ile , herkesin şaşkınlığı içinde ve kimsenin beklemediği ciddi bir oy farklı ile bitmiştir..!

 

6 Aralık saat 14:21 HAYTAP açısından değil ama Türkiye’deki hayvan hakları açısından ciddi bir kırılma noktası olup; görünürde bir ekip seçimi kazansa bile kazananlar daha önceden yaptığımız projelerde , saha çalışmalarında olduğu gibi yine doğa , çevre ve hayvanlar olacaktır.7/12/2014

 

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu

Yönetim Kurulu


Son Güncelleme ( Cuma, 27 Ocak 2017 14:58 )

Sayfa 1 > 2

opencart tema opencart temaları