Devlet Kurumları ve HAYTAP Çalışmaları

Haytap & Belediyeler Ortak Çalışmalar

Haytap & Belediyeler Ortak Çalışmalar

Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Temmuz 2017 15:05 )

İzmir Büyükşehir Belediyesi & Haytap Ortak Çalışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi & Haytap Ortak Çalışması

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Temmuz 2017 10:31 )

 

Onlar İçin De Frene Basın Haytap Tabelaları Tatvan'da

Onlar İçin De Frene Basın Haytap Tabelaları Tatvan'da

 

Onlar için de frene basın yol uyarı levhaları. Belediye - STÖ ortak çalışmasına bir başka örnek daha. Benzerlerini siz de yapabilirsinzi. bizlerle temas sağlamak için lütfen bilgi @  haytap.org ile temas sağlayın.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Temmuz 2017 10:11 )

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Haytap'tan Anlamlı Çağrı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ve Haytap'tan Anlamlı Çağrı

ESKİŞEHİR'de Tepebaşı Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından sokak hayvanlarının yaz sıcağında susuz kalmaması için başlattığı ‘Bir kap su’ adlı kampanyaya destek verdi.

 

SUSUYORLAR SÖYLEYEMİYORLAR

Belediye, üzerlerinde ‘Susuyorlar, söyleyemiyor’ yazılarının bulunduğu afişler bastırıp bunları kent merkezindeki bilboardlara asarak vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı.

DSP’li Tepebaşı Belediyesi bir köpek fotoğrafının yanına ‘Susuyorlar söyleyemiyorlar’ ve bir kedi fotoğrafının yanına da ‘Su verenleri olsun’ yazılarının yer aldığı afişler bastırdı. Altlarında Tepebaşı Belediyesi ve Hayvan Hakları Federasyonu yazılarının bulunduğu afişler, kentin değişik yerlerindeki 70 ayrı bilboarda asıldı. Afişlerin yanlarında da vatandaşlar için ‘Kapımızın önüne lütfen bir kap su bulunduralım’ yazısı yazıldı. Asılan afişlerle vatandaşlara sokakta yaşayan ve özellikle sıcak yaz günlerinde içecek su bulamayan hayvanlar olduğunun hatırlatıldığı ve kapı önlerine bir kap su konulması çağrısının yapıldığını belirtildi.

HAYTAP Eskişehir Odunpazarı Temsilcisi Ayten Tutkun, sokak hayvanları için Türkiyegenelinde başlatılan ‘Bir kap su’ kampanyasının Eskişehir’de de Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirildiğini söyledi. Tutkun, “Yaz sıcağında sokak hayvanlarının suya ihtiyaçları var. Onların susuz kalmaması için herkesi evlerinin önüne içerisinde su olan bir kap bırakmaya çağıyoruz” dedi. Türkiye'de sokak hayvanlarının olumsuz koşullarda yaşamlarını sürdürdüklerini belirten Ayten Tutkun, şöyle konuştu:

“Sokaklarımızda yaşamaya çalışan kedi, köpek, kuşlar yok farz edilmekte adeta onların bir robot gibi yemek, su ihtiyacının olmadığı düşünülmektedir. Kuşların dahi beslenmesinin yasaklandığı parklarımız var. İnsanlığın binlerce yıl önce evcilleştirdiği hayvanlara bugün eskisi gibi ihtiyaç duymaması, sofradan artan yemeği ve bir kap suyu onlara çok görmemiz yüzünden sokak hayvanlarının acılar içinde kıvranarak ölmesi insanlık ayıbıdır. Sokak hayvanları sorunun yaratan insanoğludur. Bunun çözümünü de insani, ahlaki, vicdani ve kanuni olarak insanoğlu üretmelidir.”

Hürriyet

Berberlerin kullandığı jiletler artık geri dönüşüme gidecek

Berberlerin kullandığı jiletler artık geri dönüşüme gidecek

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 25 Ağustos 2016 11:51 )


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/temsilcitoplantisi/11270564_1155258911166710_7392984768814695646_o_1024_765.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

HAYTAP 8. Temsilciler Toplantısı Gaziantep'te Gerçekleşti

HAYTAP 8. Temsilciler Toplantısı Gaziantep'te Gerçekleşti

 

Her yıl temsilciler toplantımızla ülkenin dört bir yanından gelen delege temsilci ve gönüllülerimizle gerçekleştirdiğimiz geleneksel temsilciler toplantımız bu yıl Gaziantep'deydi.

Federasyonumuza bağlı CAHİDE (Canlı Hayatını İyileştirme Derneği) 'nin bizleri büyük bir konukseverlikle ağırladığı toplantımıza 55 farklı ilden bir çok delege ve temsilcimiz katıldı..


Temsilciler toplantımız başlamadan 5 gün evvel gönüllü veteriner hekimlerimiz ve HAYTAP temsilcimiz Sn. Veteriner Hekim Didem Sakar  ve Hasan Oğuz Gürbüz koordinatörlüğünde bölgede kısırlaştırma çalışması yapıldı. 116 Köpeğimiz ve 45 kedimiz tedavi edilip kısırlaştırıldı. Ayrıca kırık vakası olan patili dostlarımızın da kırık operasyonları başarı ile gerçekleştirildi.

Toplantı HAYTAP Başkanı Sn. Edip Paçal 'ın konuşmasıyla başladı. Daha sonra ev sahibimiz Cahide Derneği Başkanı Cengiz Bayram tüm HAYTAP ailesine hoşgeldin dedi.

Toplantı HAYTAP Genel Koordinatörümüz ve Hukuk Danışmanımız Sn. Av. Ahmet Kemal Şenpolat moderatörlüğünde 3 gün boyunca devam etti.

Yönetim Kurulu üyelerimiz ilk gün tanışma ve eğitim toplantımızın ardından Gaziantep Baskan Yrd.ları Sn.Mehmet Durdu ve Yetkin Şekerci ile görüştü,eksiklikler hakkında konuşuldu ve Cahide Derneğimize yardım icin soz verdiler.


Eğitim toplantısının yanı sıra Cahide Derneğimizin Kara Kız Bakımevi ve Gaziantep Nizip Bakımevi ziyaret edilerek detaylı saha çalışmaları yapıldı.


Saha çalışmalarına Kahramanmaraş MARTI Derneğimizin koordinatörlüğünde ikinci gün Kahramanmaraş Bakımevine ziyaret ederek devam edildi. Yerel ve ulusal medya bakımevi ziyaretlerimizi görüntüledi.

HAYTAP Yetkilileri Kahramanmaraş Bakımevi'ne 11 adet ağaç dikerek yine doğayı da hayvanlar kadar korudugunu gösterdi.

HAYTAP TEMSİLCİLER TOPLANTISINDA ÖZEL BİR HAYVANAT BAHÇESİNİN ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

Temsilciler toplantımıza imza atan başarı öykümüz ise özel bir hayvanat hapishanesi! önündeki eylemimiz oldu. Ufacık bir kafeste yıllardır ayağa kalmadan yaşamaya çalışan bir ayının takibini yapan MARTI derneğimiz, HAYTAP Hukuk Danışmanımızın önderliğinde 55 farklı ilden gelen temsilcilerimizle bu ayıyı oradan kurtarmak adına 4 saat boyunca içeri alınmayınca hayvanat bahçesinin önünde yattı..

Hayvanat bahçesinin önüne yatan temsilcilerinin ayıyı kurtarma eylemini bir çok ulusal medya haber yaptı.

4 saat bekleyişin ardından HAYTAP Genel Koordinatörü Av. Ahmet Kemal Şenpolat ve Başkan Yardımcısı Dr. Damla Şahin Orman ve Su İşleri Bakanlığı  yetkilileri ile içeri girdi. Sağda gördüğünüz kapkara fotograf ayıyı o gün görüntüleyebildiğimiz bir kare.. Ve o kare çok şey anlatıyor: HAYTAP 'ın kurucu üyesi ve gönüllü olarak her davasına bakan Av. Kemal Şenpolat yemin ediyor.. KURTULACAKSIN BURDAN ! Seni artık doğaya salamayız ama ayağa kalkıp koşabildiğin özgürce ağaçların arasında yaşayacagın Karacabey Ayı Doğal Yaşam Parkı'na alacagım.. Buradaki hapisten kurtulacaksın diyor..

Ve en güzel haber HAYTAP yine başarıyor.. Hukuk mücadelemiz ve eylemimize cevap alıyoruz; Ayı şuan Bursa Karacabey rehabilitasyon merkezinde, ayı arakadaşları ile özgürce koşup oynayabilmek için rehabilite ediliyor. Ve artık ayı dostumuzun ismi Temizay..

Ayı eylemimizi ve hukuksal mücadelemiz sonucu kurtulan Temizay'ımızın başarı öyküsünü ve ulusal basın haberlerini bu linkten detaylı ulaşabilirsiniz.


2015 yılı ulusal temsilciler toplantımız eğitim ve kurtarma operasyonunun yanı sıra Zeugma Müzesini ve antik kentinini de içine alan kültür turları ile devam etti.

Son Güncelleme ( Cuma, 06 Mayıs 2016 19:18 )

Ankara Kazan Belediyesi Tüm Belediyelere Örnek Olsun! - Kazan'da Her Yer Haytap Afişleri İle Donatıldı.

Ankara Kazan Belediyesi Tüm Belediyelere Örnek Olsun! - Kazan'da Her Yer Haytap Afişleri İle Donatıldı.


 

Ankara-Kazan Belediyesi"Onlar İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su" Projesi Ortak Bilboard Çalışmalarında Kazan caddelerini topluma mesajlar veren hayvan haklarını anlatan Bilboardlarla donattıkları için Kazan Belediye Başkanı Sayın Lokman Ertürk'e Hassasiyetlerinden Dolayı Şahsım ve HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu adına teşekkür ediyorum.Tüm Belediyelere örnek olmasını diliyorum.

 

Deniz Tokmak Ekinci

HAYTAP Ankara Temsilcisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 23 Ekim 2015 09:47 )

Yalova Caddeleri Haytap Görselleri İle Donatıldı...

Yalova Caddeleri Haytap Görselleri İle Donatıldı...

Yalova'nın bir ucundan diğer ucuna, her noktadaki duraklara asılan HAYTAP görselleri için başta değerli belediye başkanımız Sn. Vefa Salman' a ve İştiraklar Müdürü Sn. Salih Çur'a teşekkür ederim.


Tabii olarak bu görsellerin hazırlanmasında katkısı olan ve emeğinden yararlandığımız değerli insan Sn. Filiz Akyol ve Tasarımcı Açelya Hanım'a,

Yalova'daki reklam ve billboard altyapısını oluşturan KİTLESEL İLETİŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ekrem Bilgili,Abdurrahman Bey ve Yalova Sorumlusu Salim Bey'e, ayrıca Vefa Başkanımızla yapmış olduğumuz ve sözünü aldığımız toplantıya benimle birlikte gelen,Sn. Gültan Binzet, Sn. Ayşe Avcı Yıldıray Unus ve Melike Eylül Vural'a da sonsuz teşekkür ederiz.

 

Bulunduğunuz bölgede sizler de belediyelere başvurun. Yardım, öneri ve destek için Haytap ile irtibata geçin.


Çalışmalarımız devam edecek,sıra suluklar ve trafik lambalarında....YAKINDA.

 

Uğur Can Kalkan

Genç Haytap Yalova Koordinatörü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 16 Haziran 2015 15:40 )

HAYTAP 6. Ulusal Temsilciler Toplantısı Ayvalık'ta Yapıldı.

HAYTAP 6. Ulusal Temsilciler Toplantısı Ayvalık'ta Yapıldı.

Haytap 6.Temsilciler toplatısı bu yıl Ayvalık'ta yapıldı. 16 - 17 kasım tarihleri arasında 2 gün süren temsilciler toplantısı  Türkiye'nin 57 farklı il ve ilçesinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantıya ayrıca Antakya Belediyesi başkan yardımcısı Mehmet Çaparali, Çankırı belediyesi veteriner hizmetleri müdürlüğü, Antalya belediyesi veteriner hizmetleri müdürlüğü, Erzurum Belediyesi veteriner hekimi, Gömeç ilçe tarım veteriner hekimi, Ayvalık ilçe tarım müdürlüğü, Osmaniye belediyesi veteriner hekimi, Zonguldak Gökçebey  belediyesi veteriner hekimi, Ayvalık ticaret odası başkanlığı da  katıldı.


Toplantıda eğitim çalışmaları yanında ana tema, yaklaşan seçimler nedeni ile "Hayvanların YAŞAM HAKKINI tanımayan SİYASİLERE OY YOK!!" kampaysı olarak belirlendi.

Toplantıda alınan kararla tüm katılımcıların memleketlerine dönüşlerinde bulundukları yerde OY YOK kampanyasını duyurmaları,  başkan aday adaylarına ziyarette bulunup neden HAYVANLARIN HAKLARINI YOK SAYAN SİYASİLERE OY YOK dediğimizi ve seçilmeleri durumunda başkanlıkları boyunca hayvan haklarına saygılı olacaklarına, 5199 sayili Hayvanları Koruma Kanununu titizlikle uygulayacak ve ayırım yapmadan tüm hayvanların yaşam haklarının korunmasına ilişkin konularda gönüllüler ve STK larla isbirliği içinde çalışacaklarına. dair söz verip Haytap'ın taahhütnamesini imzalatmaları konusunda görüş birliğine varıldı.

Toplantıyı izleyen basın mensuplarına da OY YOK kampanyası tanıtıldı.

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu olarak sesleniyoruz, Bu seçimlerde sevdiğiniz o canlılar adına da oy kullanın.Toplantı Haytap temsilcilerinin sunumları, Antalya belediyesi veteriner hekimi sayın Özgür Erkan  ' örnek bir bakımevi ' başlıklı sunumunu ve Çankırı belediyesi veteriner hekimi Zekeriya Öcal Çankırı'da yapılan çalışmaları ile devam etti.

Kişisel gelişim eğitmeni psikolog Kutay Ürkmez  temsilci ve katılımcılara '  Gülümsemenin Büyüsü' isimli bir eğitim sunumu yaptı.


Toplantının 2..günü  Ayvalık Bakımevi'nin ziyareti ile başladı. Yaptığı  örnek çalışmalarla  çevre doğa hayvan hakları savunucularının takdir ve sevgisini kazanmış olan    Ayvalık belediye başkanı Hasan Bülent TÜRKÖZEN'ne teşekkür edildi. Ardından Ayvalık belediyesinin tahsis ettiği otobüslerle bir şehir turu yapıldı. Zeytin Müzesi , Rahmi  Koç  kütüphanesi gezildi.

Şehir turu ardından, sunumlar için tekrar konferans salonuna dönüldü.

Ahmet Kemal Şenpolat'ın ' Dünden Bugüne Haytap ' sununumu ile başlayan eğitim çaılmaları, Genç Haytap ekibinin Genç Haytap'ın kuruluşundan bugüne yaptıkları çalışmaları anlattılar. 

Ardından farklı şehirlerden gelen temsilciler sırayla  sahne aldılar. Temsilciler kendi bölgelerinde yaptıkları çalışmaları anlattılar..


Tüm etkinlik boyunca emek veren başta Ayvalık belediye başkanı sayın Bülent Hasan Türközen'e ve ekibine , Ayvalık hayvan hakları derneği üyelerine , Ayvalık halkına ve kilometrelerce uzaktan kalkıp gelen, Antakya belediyesine, Çankırı belediyesine. Haytap temsilcileri ve gönüllülere çok teşekkür ediyoruz..

İyi ki sizler varsınız , Yaşama sevgi katıyorsunuz..


HAYTAP

 

1. HAYTAP Temsilciler Toplantısı İSTANBUL Sonuç Bildirgesi İçin Tıklayınız..

2. HAYTAP Temsilciler Toplantısı KUŞADASI Sonuç Bildirgesi İçin Tıklayınız..

3. HAYTAP Temsilciler Toplantısı BİTLİS Sonuç Bildirgesi İçin Tıklayınız..

4. HAYTAP Temsilciler Toplantısı MARMARİS Sonuç Bildirgesi İçin Tıklayınız..

5. HAYTAP Temsilciler Toplantısı SAMSUN Sonuç Bildirgesi İçin Tıklayınız..

"Hayvanların Yaşam Hakkını Korumayan Adaylara OY YOK" - Aday Adayları İçin Örnek Tahhütname


Sayın Aday Adayı,

Belediyelerin çoğu, hayvanları beton hücrelerden oluşan bakım evlerine aç sefil durumda kapatmakta,  onları yaşayamayacakları ormanlara ıssız alanlara attırmakta, zehirleyerek öldürmektedirler. Şiddetin 12 yaşa indiği, cinayetlerin aile arasında yaygın hale geldiği günümüzde, "hasta ve mutsuz bir toplum yapısının" oluşmasının en büyük sebeplerinden birisi de hayvanlara karşı hem vatandaştan hem de belediyelerden gelen işkence, vahşet ve kötü muamelenin olduğunu görmekteyiz.

Dolayısı ile hayvan haklarının toplumda ve kurumlarda kabul görmesi, hayvana olan merhamet ve  şefkatin gelişmesi, toplum yapısında da erdemli duyguların gelişmesini sağlayacaktır. Şiddete karşı Sevgi galip geldiği zaman, toplum da daha mutlu ve insani değerleri gelişmiş olacaktır.


Aday gösterildiğiniz ve seçildiğiniz takdirde sizden aşağıda ki hususlarda söz vermenizi talep ediyoruz.

1. Canlı zincirinin en önemli parçası olan "Tüm Hayvanların Yaşam Haklarını" koruyacağınıza,


2. Sokaklarda ki sahipsiz kedi ve köpekler için 24 saat bakım ve tedavi hizmeti veren "Kısırlaştırma ve Bakım evi" oluşturacağınıza, sakat ve mağdur olanlar için yaşamlarını sürekli olarak idame ettirecekleri "Bahçeli Yaşam Alanları"  oluşturacağınıza,


3. Kediler, köpekler için Beslenme ve Su Odakları oluşturacağınıza, sahipsiz hayvanları besleyen gönüllülere mama desteği vereceğinize, Kuşlar için suluklar yaptıracağınıza,  belediyeniz sınırları içinde ki yaban hayvanları için YALAKLAR yaptıracağınıza, mağdur at ve eşekler için bakım evleri oluşturacağınıza,


4. Sokakta yaralanan acil durumda ki hayvanlar için 24 saat tedavi ve bakım hizmeti vereceğinize,

5. Belediyenizde görevli veteriner hekim, toplama ekibi ve bakım evi görevlilerini hayvan hakları konusunda eğiteceğinize,


6. Tüm hizmetlerde gönüllülerle iletişim içinde olacağınıza,


7. Toplumda ki şiddet duygusunu da yok etmek için, hayvan haklarında topluma yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları yapacağınıza

SÖZ VERMENİZİ TALEP EDİYORUZ.

Saygılarımızla....

Belediye Başkanlığı Aday Adayı
İsim:

SÖZ VERİYORUM
İmza   


Çankırı Belediyesi, Haytap 6.Temsilciler Toplantısı’na Katıldı

Çankırı Belediyesi, 16 –17 Kasım tarihleri arasında Ayvalık’ta yapılan Haytap (Hayvan Hakları Federasyonu) 6.Temsilciler Toplantısı’na katıldı.

Türkiye'nin 57 farklı il ve ilçesinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sırayla sahne alan temsilciler, sokak hayvanlarının doğru bir şekilde yaşatılması için bölgelerinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Çankırı Belediyesi adına Temizlik İşleri Müdürlüğü ekibinden Veteriner Hekim Zekeriya Öcal tarafından gerçekleştirilen sunum, Çankırı’da yerel yönetim desteği ile yapılan çalışma olması açısından büyük dikkat çekti.

 

Son Güncelleme ( Cuma, 04 Eylül 2015 09:06 )

Konak Yaptı! Tüm Belediyeler Yapabilir- Konak Belediyesi Haytap İşbirliği İle Mama Toplama Aracı

Konak Yaptı! Tüm Belediyeler Yapabilir- Konak Belediyesi Haytap İşbirliği İle Mama Toplama Aracı

Konak Belediyesi ve HAYTAP İzmir Temsilciliği bir örnek iş daha başararak can dostlarımız için mini busla lokanta, otel, kasap, hastahane ve marketlerden yemek toplayıp hayvan barınaklarına servis yapacak.

Bugün Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde gerçekleşen törende Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan " HAYTAP kendi alanında en güzel kurumdur. Onlarla işbirliğinden mutluyuz" dedi. HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder de HAYTAP adına teşekkür plaketini Tartan'a sunarken yaptığı konuşmada " İzmir'imizden yükselen bu yeni girişimin Türkiye'ye örnek olmasını istiyor ve diliyorum" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 16 Haziran 2015 15:38 )

Sayfa 1 > 6

opencart tema opencart temaları