Başarı Öykülerimiz

Başkan Atila yakışanı yaptı; deve güreşleri iptal edildiKaynak: Başkan Atila yakışanı yaptı; deve güreşleri iptal edildi

Başkan Atila yakışanı yaptı; deve güreşleri iptal edildiKaynak: Başkan Atila yakışanı yaptı; deve güreşleri iptal edildi

Bayraklı'dan sonra bir müjde de Bornova Belediyesi'nden...

İzmir'de belediyeler tarafından düzenlenen ve geleneksel olarak tabir edilen deve güreşleri, başta hayvanseverler olmak üzere bir çok duyarlı vatandaşın tepkisini çekiyordu. Hayvanseverliğiyle tanınan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçede düzenlenen deve güreşlerinin iptal edildiği müjdesini verdi. Deve güreşleri etkinliklerinin iptalinde HAYTAP İzmir temsilciliği ve Esin Önder'in büyük katkısı oldu.

Geçtiğimiz günlerde aynı örnek davranışı da gösteren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın ardından Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın da deve güreşlerini iptal etmesi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Etkinliklerin iptal edilmesinin baş mimarı olan Haytap İzmir temsilcisi Esin Önder, durumu memnuniyetle karşıladıklarını, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'ya duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ettiğini söyledi. Esin Önder, ayrıca diğer belediyelerin de örnek alıp deve güreşleri etkinliğini iptal edilmesinin gerektiğini bildirdi.

Kaynak: Başkan Atila yakışanı yaptı; deve güreşleri iptal edildi

 

Kedi ve Köpekleri Petshopçuların Elinden Yine HAYTAP Kurtardı!

Kedi ve Köpekleri Petshopçuların Elinden Yine HAYTAP Kurtardı!

Gümrükten satışa çıkan yavru kedi ve köpekleri HAYTAP aldı

Ali Can ZERAY/ EDİRNE,(DHA)- EDİRNE’de, Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye yasadışı yollarla sokulmak istenirken ele geçirilen ve işlemlerinin ardından satışa çıkarılan 6 kedi ve 6 köpek yavrusu, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) satın aldı.

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Bulgaristan’dan Türkiye’ye, Edirne’deki Kapıkule Sınır ve Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda kaçak olarak sokulmak istenen 15 kedi ile 6 köpek yavrusu yakaladı. Sınırdan geçerken ses çıkarmamaları için uyutulan ve bu nedenle bağışıklıkları zarar gören 9 kedi yavrusu ise telef oldu. Hayvanlar ihale ile satışı öncesinde yediemin olarak Edirne Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Ayşen Özkan'a teslim edildi. 
Tasfiye Genelgesi uyarınca TASİŞ tarafından Kapıkule Sınır Kapısı'nda, 4 bin 500 lira satışa esas bedelle hayvan yavruları için düzenlenen üçüncü açık artırmaya 6 kişi katıldı. Açık artırmada fiyatları 7 bin 900 liraya yükseltilen kedi ve köpek yavrularını HAYTAP İstanbul Temsilcisi Zuhal Arslan aldı.
HAYVANLARIN EŞYA GİBİ SATILMASINI İSTEMİYORUZ 
İhalenin ardından konuşan Zuhal Arslan, hayvanların bir eşya gibi satılmalarına karşı olduklarını belirterek, "Bizim amacımız bu kedileri köpekleri satın almak değil. Amacımız bu kedilerin pet shoplarda satışını önlemek. Burada kanlı bir pazar var. Bu hayvanları çocuklarına ve sevgililerine satın alanlar, bir süre sonra onları ölüme terk ediyorlar. Meclisin önüne sürdüğümüz çok masum bir yasa var. Hayvanların mal gibi eşya gibi satılmasını istemiyoruz. Tek istediğimiz bu" dedi.
Arslan, İstanbul’a götürecekleri yavru kedi ve köpeklerin bir süre bakımı yapıldıktan sonra sahiplendirileceğini kaydetti.

Hürriyet

 

Veteriner Hekim Ateş Barut Haytap Onur Kurulu Üyesi Seçildi

Veteriner Hekim Ateş Barut Haytap Onur Kurulu Üyesi Seçildi

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Federasyonumuzca Vet Hekim  Ateş Barut’un bugüne kadar gerek hayvan hakları mücadesine sağlamış olduğu kazanımlar , gerekse bilimsel anlamda yapmış olduğu çalışmalar ,hayvanların tedavisinde göstermiş olduğu katkı ile birlikte bir çok kişi için ilham veren çalışmaları nedeniyle  ,  HAYTAP  Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile  Haytap Onursal  Kurul üyeliğine seçilmesine  karar verilmiştir.25/05/2017


 

 

Son Güncelleme ( Cuma, 26 Mayıs 2017 13:38 )

Batik Firması Haytap'ın Yayınları Üzerine Geri Adım Attı !

Batik Firması Haytap'ın Yayınları Üzerine Geri Adım Attı !

 

Haytap'ın 3 haftadır başlattığı kürk karşıtı kampanya ve yazışmalara bir başarı öyküsü daha geldi.

Koton mağazalarından sonra BATİK mağazalarına da kürk satışı konusunda geri adım attırdık.

Haytap olarak bugüne kadar yapılanları affetmiyoruz ancak elden çıkarılıp piyasaya etiketsiz olarak verilecek ürünleri de sıkı takipte olacağız

Destekçilerimize davamıza inananlara " onlar adına" sonsuz teşekkür ediyoruz.

HAYTAP

 

 

 


Warning: imagejpeg() [function.imagejpeg]: Unable to open '/var/vhosts/haytap.org/images/resized/images/stories/kurk/kurk_gercegi_manto_logoluu_700_461.jpg' for writing: No such file or directory in /var/vhosts/haytap.org/modules/mod_janews/helper.php on line 127

Koton Firması Haytap'ın Yayınları Üzerine Geri Adım Attı !

Koton Firması Haytap'ın Yayınları Üzerine Geri Adım Attı !

 

 

 

 

Haytap'ın sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya sonucunda mağazalarında orijinal tilki kürkü satan Koton firması geri adım atarak ürünleri toplattığını kendi resmi web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında duyurdu.

Son Güncelleme ( Cuma, 27 Ocak 2017 11:47 )

Sayfa 1 > 13

opencart tema opencart temaları