Başarı Öykülerimiz

Haytap 2016 Yılında Neler Yaptı?

Haytap 2016 Yılında Neler Yaptı?
Mevlana Yüce Vakfı'ndan Haytap'a Toplumsal Alanda En İyi Hizmet veren STK Ödülü aldı.

Mevlana Vakfi tarafindan toplumsal alanda hizmet veren 2016 yılındaki en iyi STK dalında Haytap ödül verildi. Ödülü bu zamana kadar Haytap için gönül verip emek koyan tüm arkadaşlarımız adına aldık.

Detaylar için tıklayınız..Haytap üç yeni kısa film ile "Sahiplenin" dedi...

Detaylar için tıklayınız...Haytap'ın Petshop Gerçeği ile ilgili yeni bir kısa film çalışması yaptı..

Detaylar için tıklayınız...


FAZIL - KUMRU SAY ve HAYTAP Ortak bir projeye imza attı...

Sokaktaki sahipsiz hayvanlar için bu sefer melodiler, fotoğraflar ve çizimler bir araya geldi. Dünyaca ünlü bir piyanist ve besteci olan Fazıl Say, piyano tuşlarına bu sefer patiler için dokundu.

Detaylar için tıklayınız...
CnnTürk yayını için tıklayınız...
Kristal Elma 2016 Ödülü Haytap ve TBWA 'in Oldu.

2016 KRISTAL ELMA ödūlü Toplumsal Sorumluluk Sivil Toplum Orgutleri Film - TV ve Sinema Dalinda ajansimiz TBWA /  Istanbul'un destegi ile Haytap'ın...
Haytap & LEO BRUNETT iş birliği ile 'Her yeni yavru, yeni bir eğlence" adlı bir radyo yayını üzerinden farkındalık çalışması yaptı..

Detaylar için tıklayınız...

Haytap Eğitim Projesi kapsamında hazırlanan tiyatro oyunumuz BREMEN MIZIKÇILARI, okullarda gösterime girmek üzere hazırlandı...

Haytap Eğitim Projesi kapsamında okullarda önümüzdeki aylardan itibaren gösterime girecek oyunumuz, yunus parkları gerçeğinden sirk gerçeğine, petshop gerçeğinden deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalinin olduğu birçok konuyu çocukların dilinden onlara anlatıyor.

Detaylar için tıklayınız...Haytap Kütahya Bakımevindeki Yardıma Muhtaç Canları Kurtardı..

Tüm sosyal medyada infial yaratan görüntüler bu kez Kütahya' Barınağından gelmişti.
Olaya derhal müdahil olarak resmi müracaatlarımızı yaptık ve ihtiyaç sahibi hayvanlar için el ele verdik.

Detaylar için tıklayınız...

Haytap Petshop Trafiğine Dikkat Çekmek İçin Gümrükte Kedi İhalesine Girdi.

Edirne Hamzabey Gümrüğünde kaçak olarak yurda sokularak petshoplarda satılmak üzere olan kedilerin İhalesine petshopcularla beraber Haytap da girdi. Açık artırma sonucunda 11 kediden sağ kalan 6 tanesini Haytap sahiplendirmek tedavi etmek ve kısırlaştırmak üzere az önce aldı.Haytap 4 Ekim Hayvan Hakları gününde Habertürk'teydi..

İzlemek için tıklayınız..
Haytap 2016'da da faytoncular ile mücadelesine devam etti...

Atların yokuş yukarı yollarda devasa bir yük taşımasının nostaljik heveslerle de, 'ekmek parası' söylemiyle de aklanamayacağı artık sır değil. Tıngır mıngır nostaljik zevkin altında yatan katmerli bir acı var. Ve bu acı 'afakî' olmaktan son derece uzak!

Detaylar için tıklayınız...

Faytoncular Odasından Haytap'a : Bizimle uğraşmayın , biz de sizle uğraşırız !Haytap Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfına Kitap Bağışı Yaptı...

HAYTAP olarak hayvanlar için verdiğimiz değer ve önemin çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin bakış açılarını değiştirmesine katkı sağladığını, kalplerinde sevginin, mücadelenin ve umudun tohumlarını attığına inanıyoruz. İşte bu anlayışla yola çıkarak kitapların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamak, dileyen herkesin istediği kitaba ulaşabilmesini, daha çok okuyarak yeni ufuklara yelken açabilmesini sağlamak adına yaptğımız kampanya sonucunda sizlerden gelen kitapları  Nazım Kültür ve Sanat Vakfı kütüphanesine  kitap bağışında bulunduk.

Detaylar için tıklayınız...


Haytap Hayvanat Hapishanesinin Kapatılması İçin Eskişehir'de Eylemdeydi...

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hayvanat bahçesini protesto eden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri kendilerini demir kafes içerisine kilitledi. HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, "Önce hayvanat hapishanesi kuruyor, sonra da buraya tanesi 165 bin liradan 10 penguen siparişi veriyor. Dile kolay toplamda yaklaşık 2 milyon lira" diyerek belediyenin tavrına tepki gösterdi.

Detaylar için tıklayınız...
Leman Kültür ve Haytap ortak bir çalışma yaptı...

Gündeme göre kimsesiz hayvanlarımıza özellikle de sokaklarda yaşayan dostlarımız için ''Kumru Teyze'' bu sefer de soğuk kış günlerinde sadece evimizdeki hayvanlarımızı değil sokaklardaki hayvanlarımızı da gözetme mesajı vererek HAYTAP'ın sloganıyla ''BU KIŞ ONLAR İÇİN BİR KAP YEMEK BİR KALP SEVGİ'' dedi..

Detaylar için tıklayınız...

Toyzz Shop & Haytap İşbirliği ile Karaburun'a Röntgen Cihazı Alındı...

Detaylar için tıklayınız...Metropolitan Hotels Ankara & Haytap işbirliği ile artan yemekler sokak hayvanlarına gitmeye başladı.
MaviBahçe & Haytap işbirliği ile artan yemekler sokak hayvanlarına gitmeye başladı.
Sheraton Çeşme & Haytap işbirliği ile artan yemekler sokak hayvanlarına gitmeye başladı.Aslı Aybars Fotoğraf Sergisinin geliri, Haytap aracılığı ile sokak hayvanlarına can oldu..

Detaylar için tıklayınız...Arkeofili ve Haytap ortak bir çalışmaya imza attı...

Çalışma kapsamında günümüzde insan kaynaklı birçok zorluk içerisinde yaşayan hayvanların, binlerce yıllık geçmişleri ile ilgili kısa bilgiler aktaran görselleri sizlerle paylaşmayı düşündük..

Detaylar için tıklayınız...


TRILOGIQ & HAYTAP iş birliği ile hayvan dostlarımıza, taşıma sedyesi yapıldı.

Trilogiq, bakımevlerindeki hayvanların güvenli ve emniyetli bir şekilde taşınabilmesi için HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu  ile işbirliği içerisinde Türkiye genelindeki 10 barınağa hayvan taşıma sedyesi bağışladı.

Detaylar için tıklayınız...PATİMAX , HAYTAP Yaşam Aracımıza bir yıl boyunca her ay OPET’den benzin bağışı ile kimsesiz hayvanlarımızın yardımına koşmamıza büyük bir destek verdi...

Detaylar için tıklayınız..

Haytap - Berrak Turşuları İşbirliği ile her ay bir can'ın tedavisi karşılanıyor..


Berrak Turşuları bu kampanya kapsamında her ay  Haytap'ın veteriner hizmetleri masraflarının bir kısmını karşılamayı HAYTAP ile karşılıklı olarak imzaladıkları sözleşme ile taahüt etmiştir.


Detaylar için tıklayınız...

Haytap ve Berrak Turşularının Başlattığı Kampanya Sayesinde Turgut Köpek Yürüyebiliyor

Berrak Turşuları Haytap İşbirliği İle Kurtulan Can - 1
Haytap ve Birleşmiş Eller iş birliği ile ihtiyaç sahibi çocuklara, bayramlık giysi alındı...

2016 Kurban Bayramı öncesi Haytap ve Birleşmiş Eller yine herzamanki gibi çok özel bir projeye el attı.

Sizlerin de desteği ile ve Haytap'a "sadece bu projeye yardım açıklaması ile gelen bağışlar " onlarca çocuğa kıyafet ayakkabı oldu.


Detaylar için tıklayınız...


Haytap kurucu üye derneği BGD'nin desteği ile Her Cins Var afişlerimiz yine gündemdeydi...

Detaylar için tıklayınız...


HAYTAP 9. Ulusal Temsilciler Toplantısı Erdek'te Yapıldı.

Detaylar için tıklayınız...

2016 HAYTAP Takvimleri Yardımı Erdek’de Kedi Evi Oldu

2016 KOZA& HAYTAP takvim satışlarından elde edilen gelirin bir miktarı Erdek kedicikleri için sıcak ve şık bir yuvaya dönüştü.


2016 HAYTAP Takvimleri Yardımı Eskişehir’de Hayvanlar İçin Kurutma Ünitesi Oldu...

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu ve KOZA Yönetim iş birliği ile takvim satışlarından elde edilen gelirler, sahipsiz hayvanlar için kullanılıyor. Odun Pazarı Belediyesi Hayvan Sağlık İstasyonunda kullanılmak üzere alınan PET KURUTMA ÜNİTESİ bakımevinde firma tarafından montajı yapılarak teslim edildi.


2016 Haytap Takvimleri Ankara'da Kedilere Yuva Oldu...

Kedi Evi Yapımı etkinliği 23 Ekim 2016 Pazar günü HAYTAP sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleşmiştir. Etkinlik ANKARA HAYTAP gönüllülerine destek için gelen pek çok hayvanseverin de katılımı ile 125 adet kedi evinin montajı ve dağıtımı yapılmak suretiyle tamamlanmıştır.


Haytap 2016 Duvar Takvimi Ara Güler'in Sokak Hayvanları Fotoğraflarından Oluştu...

Detaylar için tıklayınız...Haytap-2017 Duvar Takvimi İzzet Keribar Fotoğraflarından Oluştu...

Detaylar için tıklayınız...

Haytap ve Petlebi İşbirliği ile her ay belli bir miktar mama, ihtiyaç sahibi canlara ulaşıyor..

Petlebi & HAYTAP işbirliği içinde yapılan mama bağışları gönüllünün az olduğu, gözlerden ırak olsa da gönlümüzün gördüğü canlara ulaştırılıyor.

Detaylar için tıklayınız...Haytap & Migros İşbirliği 2016'da da devam etti..

Migroslardan son kullanım tarihi yaklaşmış ürünleri sahipsiz hayvanlarımız için alımaya devam ediyoruz.

Detyalar için tıklayınız...

Basın yansımaları için tıklayınız...

Haytap ve Kırçiçeği Ortak Projesi ile 16 Şube'de tabakta kalan yemekler sokak hayvanlarına ve bakımevlerine gönderilmeye devam ediyor...

Detaylar için tıklayınız...

Basın yansımaları için tıklayınız...

İDO – HAYTAP ortak çalışması 2016

HAYTAP afişlerimiz , farkındalık çalışmalarımız  kapsamında toplumun dikkatini sahipsiz hayvanlara dikkat çekmek için İstanbul Deniz Otobüslerinde Yayınlanmaya devam ediyor.

Detaylar için tıklayınız...


Haytap & Mars Gıda & Uyum Market İşbirliği ile 1’e 1 Yardımlaşma kampanyası ile Samatya Devlet Hastanesi Bahçesine kedi evi yapıldı.

Detaylar için tıklayınız...Haytap ve Biz Geldik Ekibi Barınaklara İlaç Kampanyası başlattı...

Detaylar için tıklayınız..2017 Masa takvimimiz HAYTAP ve Koza Yönetim “Sokak Hayvanları” Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflar ile hazırlandı...

Detaylar için tıklayınız...BASINDA HAYTAP;CARREFOUR - MARS GIDA - HAYTAP ortak bir projeye imza attı.

Carrefoursa ve Mars Gıda, ortak bir çalışmaya imza atarak sokaktaki canlarımız için 6,5 ton mama bağışladı. Carrefoursa, Mars Gıda ve HAYTAP’ın bu işbirliği sayesinde ülkemizin pek çok noktasına gönderilen mamalarla sokakta yaşamaya terk edilmiş canlarımız için önemli bir adım atılmış oldu.

Detaylar için tıklayınız...

Haytap'tan Dev Destek


Haytap & Mars Gıda ve Metro Market İş birliği ile 1600 kg mama muhtaç canlara ulaştı.


Detaylar için tıklayınız;  SAKARYA İZMİR BARTIN DENİZLİ BATMAN DİYARBAKIR İSTANBUL ZONGULDAK


Haytap, Bolu/Mudurnu'da Kapsamlı Bir Kısırlaştırma, Aşılama, Tedavi ve Besleme Çalışması Yaptı.

PATİMAX sponsorluğunda HAYTAP arabası ve temsilcileri SHKD&ACTIEZWERFHONDEN Derneği' nin Bolu/ Mudurna' daki kısırlaştırma, aşılama, tedavi ve besleme çalışmalarına katıldı.

Detaylar için tıklayınız...


Sur'daki sokak hayvanlarını HAYTAP üyeleri kurtardı.

Detaylar için tıklayınız...

Haytap ekibi Hakkari Yüksekova'daydı...

Haytap ekibi Hakkari Yüksekova'daydı. Güvenlik nedeniyle şehir merkezine giremeyince yardıma muhtaç hayvanlar için 15 torba mamayı dağıtılmak üzere lojistik sorumlusuna teslim etti.

Detaylar için tıklayınız...


Bingöl'de Ölüme Terk Edilen Atları Haytap Kurtardı...

Haytap YK uyeleri ve temsilcileri veteriner hekimlerle Bingolde terkedilmis ati kurtarma icin adeta cikartma yapti. Saatler suren yolculuk ile zavallilar bulunduklari yerden alindı.

Detaylar için tıklayınız...

Basın yansımaları için tıklayınız...
HAYTAP Ankara Saha Çalışmasındaydı..

Detaylar için tıklayınız..

Haytap Tatvan Saha Çalışmaları..

Detaylar için tıklayınız..

Haytap Saha Çalışmalarından Örnekler;

Haytap İzmir Şopengazi Bakımevinde

Haytap Karaburun Çocuklara Kısırlaştırmanın Önemini Anlatıyor

Son Güncelleme ( Çarşamba, 28 Aralık 2016 10:49 )

 

Mevlana Yüce Vakfı'ndan Haytap'a Toplumsal Alanda En İyi Hizmet veren STK Ödülü

Mevlana Yüce Vakfı'ndan Haytap'a Toplumsal Alanda En İyi Hizmet veren STK Ödülü

Mevlana Vakfi tarafindan toplumsal alanda hizmet veren 2016 yılındaki en iyi STK dalında Haytap ödül verildi. Ödülü bu zamana kadar Haytap için gönül verip emek koyan tüm arkadaşlarımız adına aldık.

"Çoğu zaman üç beş kişi için yazdığımızı sanırız, onlar bizi okumazlar.

Asıl seslendiklerimiz, hiçbir zaman tanımayacağımız, başka üç beş kişidir.."


Haytap'a ödül verilme gerekçesi ve Istanbul TİM Show Center'da yapılan ödül töreni konuşmamız :

Kafasını Kestiğiniz Canlıyı Yemek – HAYTAP Ödül Töreni Konuşması (lütfen tıklayın )

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 03 Kasım 2016 14:55 )

Kristal Elma 2016 Ödülü Haytap ve TBWA 'in

Kristal Elma 2016 Ödülü Haytap ve TBWA 'in

2016 KRISTAL ELMA ödūlü Toplumsal Sorumluluk Sivil Toplum Orgutleri Film - TV ve Sinema Dalinda ajansimiz TBWA /  Istanbul'un destegi ile Haytap'ın...

Biz sizlerin de destegi ile ' onlar ' icin uretmeye devam edecegiz.


Ödül kazanan kısa filmimizi izlemek için lütfen buraya tıklayın

Son Güncelleme ( Salı, 11 Ekim 2016 12:17 )

HAYTAP , 2015 Yılında Neler Yaptı ? (özet )

HAYTAP , 2015 Yılında Neler  Yaptı ? (özet )


ROBOSKİ KATIR KATLİAMINA SADECE  HAYTAP  EKİBİ MÜDAHALE ETTİ:

HAYTAP Ekibimizin öldürülen vurulan atlarımız için Şırnak Uludere Roboski'ye gitti. Tüm ulusal basında ses getiren ana haberlere konu olan müdahalemize bizzat Sn. Milletveki Melda Onur eşlik etti.Sınıra yaklaşmaya  bile cesaret edemeyenlere emsal HAYTAP yine olaya yerinde müdahale etti.

Başarı öykümüzün ayrıntıları için lütfen tıklayınız.

HAYTAP TV 'den haberi izlemek için lütfen tıklayınız.

TABULARI YIKTIK! MİGROS &HAYTAP PROJESİ  İLE ONBİNLERCE KİMSESİZ HAYVAN KALAN TAZELERLE BULUŞMAYA BAŞLADI! :

Kimsesiz hayvanlarımızın ülkemizde en çok açlık ile mücadele ettiği ülkemizde her yıl tonlarca ürün çöpe giderken MİGROS &HAYTAP projesi sayesinde tabuları yıktık ve Migros artık son kullanma tarihi maksimum o gün dolmuş tüm taze gıda ürünlerini HAYTAP 'a vermeye başladı. 6 Pilot Migros şubesi ile başlayan proje 205 aktif alım yapılan Migros şubesi ile gün geçtikce büyümeye devam ediyor. İzmir 'den Ordu'ya, Diyarbakır'dan Ağrı ya onlarca ilde binlerce kimsesiz hayvan projemiz sayesinde taze ürünlerle beslenmeye başladı.

Ülkemizin en büyük kimsesiz hayvan besleme projesi olan MİGROS&HAYTAP Paylaşmak iyi gelecek projesinin detayları için lütfen tıklayınız.

MİGROS tanıtım filmimizi HAYTAP TV'den izlemek için tıklayınız.


YULİN 'DE KÖPEK YEME FESTİVALİNİ ÇİN KONSOLOSLUĞUNUN ÖNÜNDE EYLEM YAPARAK BOYKOT ETTİK:

Her yıl köpek yeme festivali düzenleyerek tüm dünya basınında vahşet görüntülerine HAYTAP olarak susmadık ve Çin Konsolosluğu önünde yaklaşık 250 kişinin katılımı ve ulusal medyadan katılımcılarla boykot ettik.

Boykotumuzun detaylarına linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NTV Haberini HAYTAP TV 'den izlemek için tıklayınız.

Eylemimizin HAYTAP kamerasından görüntüleri için tıklayınız.

HAYTAP  YİNE BİR AYI DOSTUMUZU KAFESTEN KURTARDI! HAYVANAT HAPİSHANESİNDE BÜYÜK EYLEM:

HAYTAP'tan tüm ulusal medyada haber olan, ses getiren bir kurtarma operasyonu. Ayağı bile kalkamayacak kadar ufak bir kafeste özel bir hayvanat hapishanesinde!! esir tutulan ayı dostumuz HAYTAP sayesinde artık doğal yaşam parkında, arkadaşları ile birlikte..

Örnek kurtarma operasyonunu detayları için lünfen bu linke tıklayınız.

Eylemimizin Kanal D Ana haberinde izlemek için tıklayınız.HAYTAP KOZA YÖNETİM 2016 TAKVİMİ ÖZEL ARA GÜLER KOLEKSİYONU İLE SOKAK HAYVANLARI İÇİN SATIŞA SUNULDU:

Her yıl çıkardığımız takvimimize bu yıl bir duayenin imzası ile gerçekleştirdik. Ünlü Foto muhabir Sn. Ara Güler 'in bizlere hiç bir telif hakkı istemeden bağışladığı fotoğraflarından oluşan duvar takvimimiz ile hayvan haklarını sanatla buluşturduk.

Ara Güler özel HAYTAP Takvimi projemizin detayları için lütfen tıklayınız.

HAYTAP & KOZA YÖNETİM GELENEKSEL MASA TAKVİMİ PROJESİ:

Ara Güler özel koleksiyonumuzun yanı sıra , her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz fotoğraf yarışmamıza katılarak dereceye giren fotoğraflardan oluşan masa takvimimiz de yine Remzi , İnkilap, D&R gibi seçkin kitabevlerinin yanı sıra bu yıl büyük Migros'larda da satışa sunuldu. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yılda yine haytapshop.com'da .

2016 Masa takvimimizin yarışma sonucu ve detayları için lütfen tıklayınız.

GELENEKSEL 2015 TAKVİM GELERİMİZ İLE YİNE KİMSESİZ SOKAK HAYVANLARIMIZA YİNE NEFES OLDUK:

Her yıl takvim gelirimizin tamamını sadece sokaklarda ve bakımevlerinde yaşayan kimsesiz muhtaç hayvanlarımıza ayırdığımız takvim projemiz ile bu yıl yine bir çok cana yardım ettik.

2015 Takvim gelirimiz ile 65 bin TL lik yaptığımız yardımları takvim ana sponsorumuz KOZA YÖNETİM in sayfasında bu linki tıklayarak inceleyebilirsiniz.

ERGOVİLLE İLE OYUN GERÇEK HAYATA DÖNÜŞTÜ! ERGO HOLDİNG &HAYTAP PROJESİ:

Bir oyun düşünün ve oyun gerçek hayata yardım etsin.. ErgoVille oyunu sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı gerçek faydaya dönüştürebilen bir sosyal sorumluluk oyunudur.Oyundaki bakımevine tıklayarak hayvanları sanal ortamda beslediğinizde her besleme için ERGO Sigorta HAYTAP 'a bağış yaptığı bu proje ile sosyal ağlardan oyun oynayan insanlara da hayvan hakkı bilinci mesajını ileterek farkındalık yarattık.

ERGOVİLLE oyunu ile HAYTAP nerelere nasıl bağışlar yaptı incelemek için lütfen tıklayınız

SİRKTE HAYVAN KULLANIMINI İPTAL ETTİRDİK:

İstanbul'un eğlence merkezi Vialand 'a hayvanlı sirk geldiğini öğrenen HAYTAP yetkilileri anında müdahale ederek VİALAND yönetimi ile görüştü.

Ulusal basında da yer alan sirkte hayvanların kullanılmasını engelleyen haberimizin detayları bu linkte.


HAYTAP&TOYZZSHOP FUN DOUGH OYUN HAMURU, ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ PROJESİ:

Ülkemizin en büyük oyuncak mağazası zinciri TOYZZ SHOP ile çocuklara hayvan sevgisi aşılamak, ebeveynlerine hayvan hakkı farkındalığı yaratmak için “Hayvan Haklarında Farkındalık Yarat, Sen de Paylaş Kampanyası”başlattı. 140 TOYZZSHOP şubesinde HAYTAP 'a gelirinin 2 TL si aktarılacak olan oyun hamurları satışa sunularak tüm hayvanseverleri TOYZZSHOP lara davet ettik. Bir yıl boyunca satışta olacak oyun hamurlarının geliri şuan Toyzzshop kumbarasında birikiyor.

Projemizin detayları için lütfen tıklayınız.

LEMAN KÜLTÜR AİLESİ'NDEN HAYTAP'A ÖZEL KARİKATÜR SERİSİ BAŞLADI:

Türkiye ve Kıbrıs’ta faaliyet gösteren, yıllık 6 milyondan fazla misafirin ağırlandığı dev bir franchise olan LemAn Kültür’ler sadece restorant değil, çizgili harikalar diyarı olarak da adlandırılabilir. Kuruluşundan bu yana pek çok sosyal sorumluluk projesi için çalışan ve her zaman sosyal duyarlı olan Leman Kültür, Haytap için hazırladığı Kumru Teyze karakteri ile yeni bir maceraya başlıyor. Karikatür sevenlere muhtaç hayvanların haklarının anlatılmasını hedefleyen bu proje sayesinde , LEMAN KÜLTÜR ailesinin desteğiyle farklı kesimlere de hitap edecegiz.

Leman Kültür Kumru Teyze projemizin detayları için lütfen tıklayınız.

HAYTAP YÖNETİM KURULU DEĞİŞTİ

HAYTAP 2015 'e büyük bir değişiklikle girdi ve yönetim kurulu tamamen değişti. Av. Ahmet Kemal Şenpolat'ın da HAYTAP'a geri dönmesi ile HAYTAP tekrar eski gücüne kavuştu  aşağıda sizlere saymakla bitiremeyeceğimiz, kimselerin yapmadığı , yapamadığı! projelere yeni yönetimin ülkemizde olması gereken STK vizyonu ile imza attı.

2015 Genel Kurulumuzun detayları için lütfen tıklayınız

CNNTÜRK  , HAYTAP 'a DESTEK VERMEYE BAŞLADI :

HAYTAP Başkanı Sn. Av. Ahmet Kemal Şenpolat hayvan hakları ile ilgili yazıları daha fazla kitleye ulaşabilmesi için  CNN TÜRK desteğine ulaştı. Ayrıca Haytap'a ait Beni Terketme filmi CNNTURK ile birlikte Kanal D ekranlarında kamu spoto olarak dönmeye başladı

Birçok kişiye hayvanlarla doğayla ilgili  yasal haklarını anlatan ve hayvan hakları ile ilgili bakış açınızı değiştirecek yazıları için lütfen linke tıklayınız:

VETMAPP AKILLI TELEFON UYGULAMASI İLE HAYAT KURTARIN:

Sahipsiz bir hayvanın yardıma ihtiyacı mı var? Ya da beraber yaşadığınız patili dostunuzun acil bir sağlık durumu mu var? VETMAPP uygulamasını telefonunuza indirin , Türkiye'nin neresinde olursanız olun size en yakın veteriner kliniğinin yerini gösterecek bu uygulama sayesinde hayat kurtaracaksınız.Ayrıca anlaşmalı gönüllü veteriner hekimlerimize, küçük dostlarımız ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı uygulama içinden sorabilir ve resimlerini gönderebilirsiniz.HAYTAP 'ın da işbirlikçisi olduğu bu uygulamada HAYTAP afişlerine ulaşabilir dilediğiniz sosyal paylaşım platformlarından paylasım yapabilirsiniz.

Çok yakında HAYTAP'ın bir çok içeriğinin de yer alacağı, mobil kolaylık sağlayacak bu uygulama hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

HAYTAP BAŞKANI AV. AHMET KEMAL ŞENPOLAT'IN GELİRİNİ TAMAMEN HAYTAP'A BAĞIŞLADIĞ 99 SORUDA HAYVAN HAKLARI  KİTABI ÇIKTI:

Daha önceden Şenpolat'ın Istanbul Barosu bünyesinde komisyon başkanı olarak basılmasına öncülük ettiği Hayvan Hakları kitabı ve yine Haytap bünyesinde Samsun Canik Belediyesi sponsorluğunda ücretsiz olarak bastırılıp dağıtılan Hayvan Hakları El Kitapçığı çalışmalarının ardından yine Şenpolat bir ilki dahara gerçekleştirerek  herkesin hayvan haklarında ilk aklına gelen soruları toparlayıp  soru yanıt şeklinde ve en basit haliyle hayvan hakları ile akla gelebilecek problemlerden oluşan  ''99 Soruda Hayvan Hakları'' kitabı piyasaya 6 Aralık 2015 tarihinde çıktı

Hayvanseverlerin başucundan eksik edemeyeceği kitabımızın ayrıntıları için lütfen tıklayınız.


İZMİR ÖZDİLEK AVM HAYTAP İŞBİRLİĞİ:

Özdilek AVM Yönetimi HAYTAP ile işbirliği yaparak hayvanlarımızın sesi oldu. AVM 'den 20 TL üzeri evcil hayvan ürünü alışverişlerinde misafirlerine HAYTAP 2016 Takvimi hediye ederek gelirinin hepsi sokak hayvanlarına gidecek olan projemize destek oldular.

Haberin web sitemizdeki detayları için lütfen tıklayınız

İSTANBUL KISIRKAYA BAKIMEVİ'NİN KAPANMASI İÇİN DAVAYA ASLI MÜDAHİL OLDUK:

Kısırkaya gibi devasa bakımevlerine herzaman karşı olduğumuzu vurguladığımız konu ile ilgili açıklamamız için tıklayınız.

SOSROOMS PROJEMİZE ANKARA RAMADA HOTEL'DEN ÖRNEK DESTEK:

Tüm Dünyada 700 bine aşkın konaklama tesisine yaptığınız rezervasyonla HAYTAP projelerine destek olduğunuz SOSROOMS projemize bu yıl Ankara Ramada Hotel emsal bir destekte bulundu.

Tüm odalarını, ortak kullanım alanlarını Sosrooms görselleri ile donatarak misafirlerine hayvan hakkı duyarlılığına davet eden Ramada Hotel'in emsal çalışması için tıklayınız.


ÜNLÜ MİLLİ SPOCUMUZ ÇAĞLA KUBAT DÜNYA RÜZGAR SÖRFÜ ŞAMPİYONASINDA HAYTAP ADINA ''YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK'' DEDİ:

Ünlü Milli sporcumuz Çağla Kubat, bu yıl İzmir Alaçatı'da düzenlenen ''Dünya Rüzgar Sörfü Şampiyonası'' nda ülkemizi temsil ederken rüzgar sörflerini HAYTAP ın ''Yunuslara Özgürlük'' afişleri ile süsleyerek yunuslarımızın sesi oldu. Yunus Parklarının hayvanlarımız için birer hapishane olduğunun mesajını insanlara vererek parklara gidilmesini engellemeyi hedeflediğimiz bu proje yine ulusal basında yer alarak milyonlara ulaştı.

HAYTAP temsilcimiz tarafından Çağla Kubat'a plaket verilen şampiyonadaki etkinliğimizin haberi için lütfen tıklayınız.

RALLİ ŞAMPİYONASINDA ''ONLAR İÇİN FRENE BAS '' DEDİK:

Ülkemizin ilk drag bayan sürücüsü ralli pilotu sn.Serpil PAK ve yardımcı pilot sn. Soner Ömürlü Castrol Ford Team Türkiye Sn. Serdar BOSTANCI direktörlüğünde Ford Fiesta R2 ile ilk 16-17 Mayıs Eskişehir rallisinde ve ralli şampiyonasının tüm yarışlarında ''ONLAR İCİN FRENE BAS'' diyerek sokaklarda yasayan kimsesiz patili dostlarımız için yarıştı.

Haberin detayları için tıklayınız.

HAYTAP 4 EKİM DÜNYA HAYVAN GÜNÜNÜ KUTLAMADI:

HAYTAP yönetim kurulu hayvan koruma kanununun kabahtler kanununda yer aldığı ülkemizde hayvan günü kutlamanın sebeplerini açıklayıp basın bildirgesi yayınlayarak bu günü neden kutlamadığını anlattı.

Basın açıklaması için lütfen tıklayınız.

HAYTAP 'TAN VETERİNER HEKİMİ ÖĞRENCİYE BURS:

Haytap 2015 yılında Veteriner Fakültesinde okuyan bir öğrenci kardeşimiz için kendi bütçesine göre karınca kararınca sizlerden gelen bağışlarla burs sağladı.

Konu ile ilgili açıklamamızı web sitemizden bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HAYTAP AYILARININ VURULMASINI ENGELLEMEK İÇİN BAKANLIĞA DAVA AÇTI:

Haytap , Ayıların , dağ keçilerinin vurulmasını engellemek İçin Orman Bakanlığı'na yürütmenin acil durdurulması istemiyle yine dava açtı ! Toplam beş ayı için bakanlığın talep ettiğinin bir lira daha fazlasını , yani 50.001 TL 'yi , bizler aramızda toplayıp devlete verelim ( mi ? ) Ne dersiniz ?

Dava detayları için lütfen tıklayınız.

HAYTAP AFİŞLERİ KARA SEVDA DİZİSİNDE:

HAYTAP olarak kurulduğumuz ilk günden beri afişlerimizi ülkenin dört bir yanına ücretsiz dağıtarak hayvan hakları farkındalığı yaratmayı hedefllerken, bir taraftan ulusal medyada afişlerimiz ile hayvanseverlik konusuna yakın olmayan kişilere mesajı iletmeyi hedefliyoruz. Milyonların seyrettiği ''Kara Sevda'' dizinde bu yıl afişlerimizle ''Beni Terkme'' ve ''Bir Kap Su Dedik''.

Diziden görüntüler için lütfen tıklayınız.

Dizinin HAYTAP afişli fragmanını izlemek için tıklayınız.

HAYTAP MUTLU GÜNLER KARTLARI :

2015 'te başladığımız Mutlu Günler kartlarımızın satışı ile, düğün ,sünnet, nişan ,tebrik terfi gibi mutlu günlerinizde muhtaç hayvanlara yardım etmeniz için bağış kartları davetiye projesine başladı. 2015  yılında onlarca çift davetiye yerine HAYTAP bağış kartı dağıttı, insanlar artık tebrik günlerinde bu kartlarla başkaları adına kimsesiz hayvanlarımıza yardım etti.

Mutlu günler kartlarımız ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

HAYTAP AFİŞLERİ ''İDO (İSTANBUL DENİZ OTOBÜSÜ) SEFERLERİNDE:

Afişlerimizle milyonlara hayvan hakkı farkındalığı yaratmaya çalıştığımız ve ülkenin dört bir yanına ücretsiz dağıttığımız görsellerimiz bu yıl İDO seferlerinde..

45 'er dakka arayla her denizotobüsü seferindede dönen görsellerimizin ayrıntıları için lütfen tıklayınız.

HAYTAP ATAŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE 45 İLKOKULDA 25 BİN ÖĞRENCİYE HAYVAN SEVGİSİ AŞILADI:

HAYTAP eğitim projelerine de 2015'te aralıksız devam etti. Bu yılın en büyük eğitim projesi Ataşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Birlikte koruyup, birlikte sevelim’’ sloganıyla hazırlanan projeyle hayvan sevgisini ilkögretim çocuklarına aşıladık.

Eğitim haberimizi linkten inceleyebilirsiniz.

HAYTAP'ın 2015 yılı boyunca bu proje hariç eğitim verdiği diğer okulları detayları ile facebook zaman tünelimizden inceleyebilirsiniz.

BİR EŞEK KİLOMETRELERCE ÖTEDEN KURTARILDI, HAYTAP KURTARMA ÖRNEĞİ:

Bir haber gelince Muş'tan Tatvan'a bir eşek kurtarılır mı?? HAYTAP yapar..

Haberin detayları için tıklayınız.

HAYTAP TÜYAP KİTAP FUARINDA HAYVANSEVERLER İLE BULUŞTU:

Kitap fuarı boyunca hergün stand açtık, standımızı z,yaret edenlere itapçı ve afiş dağıtarak farkındalık yarattık.

Fuardan görüntüler için tıklayınız.

2015 'TE HAYTAP'TAN DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN MARKALAR:

HAYTAP ailesi olarak kimsesiz hayvanlarımız adına bizlerden desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza ne kadar teşekkür etsek az.

Haytap 'a kurumsal bazda destek veren şirketlerin listesi için lütfen tıklayınız.

Not: Yukarıda sadece örnek olacak 2015 projelerimizin yayınlarına ulaşabilirsiniz; HAYTAP saha çalışmalarımız (besleme, tedavi, kurtarma ,bakımevi ziyareti ,dilekçe sonuçları, eğitim çalışmaları  vb.)hergün bir çok şehirde düzenli olarak 17 üye derneğimiz ve temsilcilerimizle gerçekleştiğinden ;yüzlerce yayını sizlerle paylaşamadığımızdan , facebook sayfamızda zaman tünelinden de inceleyebilirsiniz.

,

DAHA ÖNCEKİ YILLARDA HAYTAP ÇALIŞMALARI İÇİN :

HAYTAP' ın 2007 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın 2008 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın 2009 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek  için lütfen tıklayın

HAYTAP' ın  2010 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP'ın 2011 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın

HAYTAP'ın 2012 yılındaki faaliyetlerini öğrenmek için lütfen tıklayın


 

 

2015 yılının tüm faaliyetleerini daha kapsamlı görmek için ise Haytap resmi Facebook sayfamız için tıklayınız.


 


 

Son Güncelleme ( Cuma, 20 Mayıs 2016 14:24 )

Sirki Kapattırdılar - Haytap

Sirki Kapattırdılar - Haytap

İSTANBUL’daki tema park Vialand’in gösteri merkezine bu hafta gelen ‘Olympia Sirki’nin hayvanlı gösterisi Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) başvurusu üzerine iptal edildi.

Hayvanlar ülkeleri Bulgaristan’a gönderilirken, sirkte sihirbazlık, palyaço ve akrobasi gösterileri yapılacak. HAYTAP Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat, Vialand’e teşekkür ederek “Pek çok ülke hayvanlı sirkleri yasakladı. Hayvanlarımız insanlar için şov amaçlı kullanılamaz. Sadece insanlı sirk olsun” dedi.

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28439145.asp

 

 

 

Sayfa 1 > 11

opencart tema opencart temaları