Fenerbahçeli Futbolcu Volkan Demirel Hakkında Suç Duyurusu

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

……………………………………BAŞSAVCILIĞINA

Şikayet edenin adı/Soyadı:

TC NO:

Adres/telefon numarası:

Şüpheli:

Volkan Demirel

Fenerbahçe Futbol Kulübü Futbolcusu

Suç Yeri: Manisa 19 Mayıs Stadı, Fenerbahçeli futbolcuların soyunma odası.

Suç: Rol model olan ünlü futbolcu Volkan Demirel’in basına demecinde toplumda suç işlenmesi için alenen tahrikte bulunması.

Suç Tarihi: 25.8.2014

Açıklamalar:

25.8.2014 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe futbol kulüpleri arasındaki süper kupa finali sonrası, maç sırasında tartıştığı bir diğer futbolcuya hakaret amacıyla basın karşısında, günümüzde  zaten işkence, tecavüz, zehirlenme gibi fiillerle karşı karşıya olan sokak köpeklerinin yaşam hakkını ihlal ederek, kamuoyunu fevkalade üzen ve   galeyana getiren, bazı kötü niyetli kişilerin ise bu  fiili işlemeleri için özendirici olup tahrik edecek cümleler kurarak  ‘belediye gereksiz sokak köpeklerini zehirlesin, yoksa bana kalacak bu iş...’ diyerek beyanatta bulunan Fenerbahçe Futbol Kulübü ve Milli Takım kalecisi Volkan Demirel'in TCK nın 214.maddesi 1. bendi (1) ‘ Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.’ ve 3. bendi (3) ‘ Tahrik konusu suçların işlenmesi halinde, tahrik eden kişi, bu suçlarıa azmettiren sıfatıyla cezalandırılır.’ hükmü uyarınca,  hakkında soruşturma yapılarak dava açılmasını talep ediyorum.

Ayrıca, bu futbolcunun Türkiye Futbol Federasyonu disiplin talimatnamesinin 39. maddesi gereğince ceza alması için de başvuruda  bulunulmuştur.

Bu konu hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Tarih

Ad/Soyad

İmza

EK1. Hürriyet Gazete haberi

http://www.hurriyettv.com/spor/futbol/kaleci-volkandan-sok-sozler-sokak-kopeklerini-zehirlesinler_44472?utm_source=hurriyet&utm_medium=Haberdetay3lu&utm_campaign=widget

EK2. Milliyet Gazete haberi

http://www.milliyet.com.tr/-belediye-kopekleri-zehirlesin--galatasaray-fenerbahce-1930883-skorerhaber/

 

opencart tema opencart temaları