Haytap Yaşam Aracı Yaban Hayvanları Yeni Yuvalarına Götürdü.

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
Avcılar tarafından vurulan ve İstanbul veteriner fakültesi'nde  tedavileri tamamlanan ve ne yazık ki doğaya dönemeyecek durumda olan

1 kuğu

3 puhu

1 yılan kartalı

1 kara çaylak

2 ördek

1 kızıl şahin

1 İguana

Bundan sonraki yaşamlarını geçirecekleri yerlere gitmek üzere Haytap Yaşam Aracı ile yola çıktılar.

Yaban hayat uzmanı veteriner hekim Ahmet Emre kütükçü, Haytap yaşam aracının gönüllü kaptan şöförü Murat sakin ve Haytap yaban hayat grubu gönüllüsü Ege sakin ile birlikte 31 ocak 2014 sabahı saat 6 da yola çıkan aracımızın ilk durağı Karacabey belediyesi oldu.

Karacabey belediye başkanı sayın Ergün Koç , şehirlerine yaptıkları gölette ek çok su kuşuna ev sahipliği yatıklarını, doğaya dönemeyecek durumda olan mağdur hayvanlara da burada 2 . yaşam sunmak istediklerini bildirmişti.

Karacabey'e vardığımızda ekibimizi Alper Tüydeş ve karacabey belediye başkanı sayın Ergün Koç sevinçle karşıladılar ve hep birlikte kuğunun ve ördeklerin salınacağı alana geçildi.

2 ördek ve Keşan'da avcılar tarafından vurulup bir kanadını kaybetmiş olan Kuğu burada gölete salındı.

Başkan Koç ; parka  kuğunun hikayesinin yazılı olduğu bir tabela yapıp  avcılığın doğaya ve hayvanlara verdiği zararı anlatacaklarının sözünü verdi.

Uzman veteriner hekim Ahmet Emre Kütükçü park sorumlularına hayvanların beslenmesi hakkında bilgi verdikten sonra ekibimiz İzmir Doğal Yaşam parkı'na devam etmek üzere karacabey'den ayrıldı.

Akşam saat 18:30  civarı İzmir'e ulaşan ekibimiz  hayvanları İzmir Doğal Yaşam Parkı'na yeni evlerine ulaştırdılar.

Doğaya dönemeyecek olan bu yabani hayvanlar , burada güvenli ellerde bundan sonraki yaşamlarını doğalarına en uygun şekilde kontrol altında geçirecekler.

Keşke avcılarla hiç karşılaşmamış hiç yaralanmamış olsaydılar kendi doğaların da yaşayabilseydiler. Uzman hekimler gönüllüler onlara eski hayatlarını veremeseler de en uygun en rahat ve mutlu olacakları şartları sunmak için ellerinden geleni yaptılar. eli tüfekli avcıları karşı yaşatmak için mücadele ettiler ve kazandılar.

Haytap

Yaban hayat grubu

 

 

 

 

 

 

 


 

opencart tema opencart temaları