Bir Damla Yaşam Arabamız Başkentte...

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

yasamarabasi_ankarada2011_2  

5 Temmuz Salı günü Samsun Vezirköprü'den sabah 09.00'da Konya'ya gitmek üzere yola çıkan HAYTAP Bir Damla Yaşam Arabası Başkente de merhaba dedi.

HAYTAP'ın gezgini Bir Damla Yaşam arabasıyla Türkiye'yi il il gezmekte olan HAYTAP Akdeniz Temsilcisi Semih İğdigül, 5 Temmuz günü Samsun'dan Konya'ya gitmeden önce, kısa bir soluk almak üzere yol üzerinde Ankara'ya uğradı. Saat 15.00 civarı Ankara'ya varan gezginimiz doğrudan HAYTAP Ankara Temsilcisi Sırma Oya Tekvar ile birlikte Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu'nu makamında ziyaret etti.

HaberTürk muhabiri Selvi Dalyan'ın da katıldığı görüşmede Dekan ile fikir alışverişinde bulunan temsilciler, HAYTAP'ın temel amaç ve görevlerini anlattı, hayvan hakları konusundaki mevcut sorunları ve bir sivil toplum örgütü olarak yaşanan zorlukları dile getirdi. Hayvan haklarının toplumsal boyuttaki yeri ve öneminin kamuoyuna anlatılması gerektiği ve bu konuya makro ölçekten bakarak kalıcı ve akılcı çözümler getirilmesi konusunda hemfikir olan Sayın Hazıroğlu ve HAYTAP temsilcileri, işbirliği içinde yapılabilecek çalışmalar ve projeler üzerinde konuştu.

Akademik ve mesleki alanda var olan sorunları paylaşan, veteriner hekimliğin hayvan hakları örgütlerince algılanan yanlış imajından ve meslek olarak toplumda hakettiği saygınlığı görememekten dolayı üzüntüsünü dile getiren Dekan Hazıroğlu, "Bizler hayvan düşmanı değiliz. Veteriner Hekimler hem hayvanların hem toplumun sağlığı için var.  Hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverler gibi bizler de canların acı çekmemesi için çalışıyoruz." sözlerini tekrarlayarak HAYTAP'la olabilecek işbirliklerine yeşil ışığı yakmış oldu. Dekan ayrıca bu yıl, Vet2011 adı altında veteriner hekimlik mesleğinin dünyada ve Türkiye'de 250. yılının kutlandığını, bu kapsamda hayvan sevgisi ve hayvan hakları temalı resim yarışması, sergiler, TJK koşusu, konserler gibi pek çok etkinliğin sürmekte olduğunu ifade etti.

Daha sonra AÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Hazıroğlu'yla makamında ve HAYTAP yaşam arabasının yanında fotoğraf çektirildi. HaberTürk muhabirinin de izleyip notlar aldığı görüşmenin 6 veya 7 Temmuz'da HaberTürk gazetesinde yayınlanması bekleniyor.

HAYTAP temsilcileri İğdigül ve Tekvar Dekanlıktan ayrıldıktan sonra TV8'e gitmek üzere yola koyuldu. Ankara trafiğinin en yoğun olduğu saatlere denk gelen HAYTAP yaşam gezgini, Kızılay trafiğinin bakışları içinden mutluluk ve haklı bir mağrurlukla süzüldü.

6 Temmuz sabahı ise TV8'de Erkan Tan'la Başkentten programının açılışı HAYTAP ile oldu. Her sabah stüdyonun bulunduğu caddeye çıkıp Ankara'nın o Kızılay trafiğine el sallayarak canlı yayına başlayan Erkan Tan'a bu sefer yaşam arabasıyla  HAYTAP gezgini Semih İğdigül günaydın dedi.

Hani sunucu Tan'ı hep o sivri, konuğu sıkıştıran sorularıyla biliriz ya? İğdigül'e vız geldi. Gezginimizin verdiği net ve kararlı yanıtlarla HAYTAP bir kez daha ekranda kamuoyuna sesini duyurmuş oldu. Sosyal sorumluluk çalışmalarına her zaman duyarlı olan TV8 ekibi ve değerli Erkan Tan'a da HAYTAP'ı bir kez daha programına konuk ettiği için (hem de gayet emrivaki şekilde kendisine gidilmiş olmasına rağmen) minnettarız. Sağ olsun, var olsun...

Hazır Ankara'ya gelmişken bir kaç ziyarette daha bulunmayı hedefleyen HAYTAP temsilcisi Semih İğdigül, bugün (6 Temmuz) ise en azından Fox TV ve bir kaç medya kuruluşuyla görüşme yapmadan kentten ayrılmamaya kararlı. Amaç hem HAYTAP yaşam arabasından basın ve medyayı haberdar etmek, hem bu vesileyle Ankara caddelerinde HAYTAP rüzgarı estirmek. Ancak bunun Ankara'da böyle noktalanacağı sanılmasın! Meclisin, üniversitelerin ve okulların açıldığı döneme denk gelecek şekilde başkentte muhteşem bir final planları var. Kim bilir, belki bu sefer meclise adım atarız.

Ankara, içinde kilometrelerdir canlara mama, su ve bir de koca bir yürek taşıyan bu şirin, derme çatma HAYTAP arabasına bir günde doymadı, doyamaz. HAYTAP gezgininin önünde yapacağı daha çok yollar var, iller var, onu bekleyen canlar ve mangal yürekler var. Bu uzun ve zorlu yolda Semih'e kolaylıklar diliyor, teşekkür ediyoruz.

Yolu açık olsun.


 

Sırma Oya Tekvar

HAYTAP Ankara Temsilcisi

 

 

Amacımız, her yerde bu tür arabalar olması ve topluma daha hızlı daha yoğun ulaşabilmek.

İnsanlarda farkındalık yaratmadan, onları yanımıza almadan resmi kurumlar karşısında etkili olamayız, yaptırımcı olamayız.

Toplumu kazanan arkasına alan başarılı oluyor.

Tıpkı partiler gibi vatandaşa kapı kapı dolaşarak ulaşmalıyız. Her türlü enstrümanı ve materyali kullanmaliyiz.

Lütfen aşağıdaki haberi izleyin.

Bu haber ile yüzbinlerce kişiye hayvan haklarını duyurmuşolduk. Bir tek kişi bile kazanmişolsak, bir tek canın önüne bile bir kap su gitse, bu büyük kazançtır.

Umutsuz olmayalım, önümüzde uzun çok uzun bir yol olduğunu bilelim ama vazgeçmeden ilerleyelim.

İZLEMEK İÇİN LİNKİ  TIKLAYIN...

Yaşam Arabası Ankarada Resimlerini İndirmek İçin Tıklayınız...


yasamarabasi_ankarada2011_1

 

yasam_arabasi_haberturk

haberturklogo

 

opencart tema opencart temaları