Bu Duruş Haytap'ın Dünyanın Tekerine Çomak Sokmasıdır!

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
yunusparki_kapatilsin2

07-Nisan-2011  tarihinde ,Türkiye deki Yunus Gösteri Merkezlerinin kapanması için ,Ülkemize gelen Alman Sivil Toplum Örgütlerine destek  vermek amacı ve Hayvan hakları Muğla temsilcisi olarak, Marmaris İcmeler deki protesto gösterisinde bizde vardık.Bilimsel olarak asla kanıtlanmamış, Bakanalığın onaylamadığı,hiç bir sigorta kurumunun masraflarını karşılamadığı bir terapi için,saatte 100 km den fazla yüzen hayvanların,ufacık havuzlarda esir hayatı yaşatılması,yavaş yavaş ölmesini kabul edemeyiz.

Çocukları rahatsız olan anne ve babaları  çok iyi anlıyorum."Ateş düştüğü yeri yakar" hesabı bu acıyı ancak rahatsız,engelli bir çocuğa sahip insanlar hisseder.İnsan canından bir parça olan evladı rahatsız olunca yapmayacağı bir şey yoktur.Ama inanın terapi  gerekiyorsa bunu Kedi-Köpek gibi evcil hayvanlarla da pek ala yapabilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken şey,bir evcil hayvan edinmeniz.Binlerce lira masraf etmenize hiç gerek yok. Yunus terapisinden ne kadar sonuç alıyorsanız,inanın daha fazlasını bir Kedi,Köpek ile de alabilirsiniz.

Kendi paranızla  binlerce km uzaklardan,çok kötü şartlarda ,buralara kadar acı çekerek yolculuk yaptırılan,sadece bazı kişiler sırtından haksız para kazansın diye "YUNUSLARIN ESİR HAYATINA,YAVAŞ YAVAŞ ÖLÜMÜNE  ve GÜNAHINA ORTAK OLMAYIN".

Ben şahsen (ismi bende saklı olan)Köyceğize bağlı bir Köyde yaşayan engelli bir kızımıza ,sokakta terkedilmiş Terrier cinsi bir Köpek sahiplendirdim.Ve bu kızımızın günlük yaşamı tamamen değişti.Görülmeye ve yaşamaya değer.

(ailesi izin verdiği takdirde tüm bunları resimlerle ve açıklamalarla ispat eder sizlerle paylaşırım)

Saymış olduğum ve daha bir çok nedenlerden dolayı, Yunus Parkları mutlaka kapatılmalıdır.Ne zaman nerede olursa olsun ,konu hangi hayvan olursa olsun,hayvanlar üzerinden haksız kazanç sağlayan,onların özgürlüklerini ve haklarını GASP eden her kim olursa olsun ,biz hayvan hakları savunucuları her zaman onların karşısında olacağız.Çünkü bir doğamızı seviyoruz,tabiat ananın insanlar tarafından yağmalanmasına karşıyız.Yarın çocuklarımıza,torunlarımıza bırakacak bir"DÜNYA" istiyoruz ve bu Dünya üstünde yaşayan tüm hayvan ve bitki çeşitlerini de beraber arkamızda bırakmak istiyoruz.Tüm mücadelemiz bunun için.Unutmayın,Hayvanlar bittiği zaman İnsanlık da bitecektir.


Türkan DAĞDELEN

HAYDOS -Ortaca Başkanı

HAYTAP Muğla Temsilcisi

 

NOT :

Bu el var ya bu el..bunu afiş yaptıracağım...Haytap'ın sembol afişlerinden birisi olacak.. O el isyandır..o el itirazdır ..o el hak savunuculuğudur.. o el İzmir adına , Bitlis adına , İstanbul adına Samsundaki esaret altında yaşayan ve tüm dünyadaki canlar adına kurumsallaşmış sistematik hayvan sömürüsüne karşı duruştur...HAYTAP'ın afiş olacak bir fotoğrafıdır....HAYTAP'ın tüm dünyanın sistematik kurumsallaşmış hayvan sömürüsüne ve tekerine çomak sokuşudur...itirazıdır.. Lafın kısası işte BUDUR ! .........

Ahmet Kemal Şenpolat

HAYTAP Başkanıyunusparki_kapatilsin3

yunusparki_kapatilsin2

yunusparki_kapatilsin4

yunuslara_ozgurluk_02

 

opencart tema opencart temaları