Haytap, Kocaeli-Kandıra'da Eğitim Çalışmalarında

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

kandira_egitim_2011_4Kandira Ilcemizde 550 Ilkogretim ogrencisine ust duzey yoneticilerin katilimyla slayt   ve Tiyatrl sunum ile "Hayvanlari Seviyoruz"egitimi duzenlenmistir.Organizasyon oldukca basarili gecmistir.

Bu etkinligin duzenlenmesinde emegi gecen Kandira Kaymakamlik Makamina, Kandira Belediye Baskanligina,Kandira Ilce Milli Egitim Md.lugune ve calisan personeline,Sahipsiz Hayvanlari Koruma Dernegine,Evsiz Hayvanlari Koruma Dernegine,Kocaeli Buyuksehir Belediyesi Vet.Sb.Md.lugune ve Ulastirma Daire Baskanligina ve bize isik olan,yolumuzu aydinlatan Hayvan Haklari Federasyon Baskanligina tesekkurlerimizi sunuyoruz...

Saygilarimizla

Tulay ERDURMAZ

Kocaeli Doga ve Hayvan Dostlari Drnk.Yon.Kur.Bsk.

Hayvan Haklari Federasyonu.Kocaeli Tmsl.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“Hayvanlar olmadan insan nedir ki­? Eger butun hayvanlar kaybolup giderse, insanoglu buyuk bir ruh yalnizligi icinde olecektir. Hayvanlara ne olduysa insanlara da aynisi olur. Hersey birbirine baglidir. Yerkurenin basina gelen, yerkurenin cocuklarinin basina da gelir. ”

(Kizilderili  Kabilesi Sozu)

Doganin kendisine hayvanlarla birlikte paylasma kosuluyla verildigini cok cabuk unutan insanoglu, tarih boyunca kendi yasamini iyilestirirken hayvanlarin hayatini acimasiz bicimde zorlastirdi.

Hayvanlari sevmedigini soyleyene az rastlanir, onlara eziyet edilmesini onaylayanaysa hic rastlanmaz. Diger yandan da dostlugundan hosnut oldugu kopegini severken onun hangi haklarla yasamasi gerektigini dusunmez insan.

Bugun bircok ulkede hayvanlari koruma, hayvan refahi ve hayvan haklari adi altinda kanunlar var. Bunlara ragmen, yine de onlara yapilan eziyetin, birer kaynak olarak muamele gormelerinin onune gecilemiyor.

Biz onlarin insanlarla beraber yasamamasi, tel kafesler ardinda kapatilmasi ve sadece insanoglu cikarlari icin kullanilmasi gereken canlar oldugu bilincinin sadece yasalarla degil icimizdeki tasa ile degisecegini umut ediyor, insanin insanca var olmasinin, tum canlilari saygiyla, dogayi oldugu gibi korumakla, canlilarin var olan haklarinin kabul etmekle olacagini dusunuyoruz.

 

Iste bugun burada sızlerle “Hayvanları Sevıyoruz” demek ıcın toplandık. Ve yıne bırazdan sızlerı zengın bır programla bıraz guldurecegız, bıraz dusundurecegız, bıraz uzecegız ama mutlaka hep bırlıkte yer yuzunde en az bızler kadar yasama hakları olan hayvanlarımızı tanıyacagız, onlara nasıl sahıp cıkabılır,nasıl koruyabılırızı,belkı de neden onları sevmemız gerektıgını ogrenecegız…Onların bızım ılgımıze,bızım sevgımıze, bızım korumamıza cok ıhtıyacları var…Lutfen bunları onlardan esırgemıyelım,cunkı onlar bızı cok sevıyorlar…..

Tulay ERDURMAZ

Kocaeli Doga ve Hayvan Dostlari Yon,Kur.Bsk.

Hayvan Haklari Federasyonu Kocaeli Tmsl.

 

kandira_egitim_2011_1

 

kandira_egitim_2011_2

 

kandira_egitim_2011_3

 

kandira_egitim_2011_5

 

kandira_egitim_2011_6

 

kandira_egitim_2011_7

 

kandira_egitim_2011_8

 

 

 

kadiraegitim_2011_3

 

kadiraegitim_2011_6

 

kadiraegitim_2011_7

 

opencart tema opencart temaları