Yılın En Sıcak Günü ''Su Her Canlı İçin Bir Yaşamdır''

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool iconKAVURUCU SICAKLAR BAŞLADI...


Bugünlerde hava sıcaklığı son yılların en yüksek seviyesinde olacak.Türkiye'nin hangi şehrinde kimi tanıyorsanız, tüm gruplara, facebook gruplarına, ulaşabildiğiiniz her yerde HAYVAN BAKIMEVLERİNİ ZİYARET EDİN, SU KONTROLÜ YAPIN

Yaz aylarında  sokak hayvanlarının susuz kalmalarını önlemek için Sokaktakiler için de BİR KAP SU bulunduralim


 
Susuzluktan ölen hayvan sayısı  düşündüğümüzden çok fazla...
Onlar, yani CAN DOSTLARIMIZ,

Ya "BELEDİYE BAKIMEVİ" denen esir kamplarında tel kafesler arkasında hapis,

Ya da "BETON, ASFALT ve DEMİRE" teslim olmuş şehirlerde,
"Bir YUDUM SU" bulamadıklari icçn,
Sıcaktan kavrularak acıicinde "ÖLÜME" teslim oluyorlar...!!

 

  

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

Bir kap su ile hayat kurtarın!

Türkiye tarihinin en sıcak günlerini yaşıyor. Bunaltan bu günlerin üzerimizdeki olumsuz etkisini bol su tüketerek azaltabiliyoruz. Ancak yine de sokaklarda çaresizlik kol geziyor.

Hayvan Hakları Federasyonu, yürüttüğü kampanyayla sokak hayvanlarının derdine derman arıyor. Sevimli dostlarımızı zor zamanlarında unutmayalım.

Sokak hayvanları için evimizin önünde bir kap su bulunduralım

 

10 Ağustos 2010

 

 


Haberi Okumak İçin Linki Tıklayınız...

________________________________________________________________________________________________________________

Sadece Bir Kap Su!

Hayvan Hakları Federasyonu'nun yayınladığı bu afiş hakkında fazla söze gerek yok aslında... Evimizde, iş yerimizde klimamız, buzdolabında buz gibi soğuk suyumuz var ve tüm bu imkanlara rağmen aşırı sıcaklar yüzünden eriyip bitiyoruz... Sadece bir kap su; başka bir şey istemiyorlar! Hayvan dostlarımızın yaşam alanlarını işgal ettiğimizi hatırlatmama gerek yok herhalde. Her türlü zalimliğe karşın bizlere inatla sevgi, huzur ve mutluluk aşılayan dostlarımızı unutmayalım. Evinizin önüne bir kap su koyun yeter.

 

  

 

 

Haberi Okumak İçin Lİnki Tıklayınız...

__________________________________________________________________________________________________________________

Susuz bırakmayın

Sıcak havanın yanı sıra yüksek nem nedeniyle hayatın zorlaştığı şu günlerde, hayvanlar da aynı sıkıntıları yaşıyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvanseverler, insanların bu küçük dostlarının su ihtiyacını karşılayabilmek ve serinlemelerini sağlamak için örnek davranışlar sergiliyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Antalya Temsilcisi ve Konyaaltı Dostları Derneği Başkanı Nilsu Güleç federasyonun bundan iki yıl önce ‘Bir Kap Su’ Projesi başlattığını hatırlattı. Bu kampanyanın başarıyla yürüdüğünü vurgulayan

Güleç, Akdeniz sahilindeki tüm belediye başkanlarından kampanyaya destek olmalarını istedi. Güleç, belediyelerin desteğiyle sahipsiz hayvanların temiz suya kolayca ulaşabilmelerini sağlayacak su istasyonları oluşturulabileceğini bildirdi.

Konya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ümit Sürmeli de, “Kuşlar, tilki ve kaplumbağalar derin kaplardan su içemiyor. Bu nedenle vatandaşlara, kent merkezi ile bağ ve bahçelerdeki uygun yerlere derin olmayan, 4 parmak kalınlığında su kapları koymalarını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kaplar konulursa serçeler de içine girip bu suda serinleyebilir. Ben susuz kaldığı için yavrularıyla birlikte bağıra bağıra ölen tilkiler gördüm. Su döktüm ama kurtaramadım. Bu nedenle bahçeli evlerde yaşayanlar bahçelerinin uygun yerlerine mutlaka su kapları koymalı” dedi.

16.08.2010

Haberi Linki tiklayarak Okuyunuz...


 

 

__________________________________________________________________________________________________________________

Onlar İçin Bir Kap Su!...

Yaz sıcaklarında sokak hayvanları için bir kap su kampanyasına siz de katılın!...

Haytap yaz sıcaklarında sokak hayvanları için bir kap su kampanyasıni başlattı! Bu amaçla Adana ilindeki önemli cadde ve kavşaklarda yer alan hareketli bilboard uygulamalarında Haytap mesajları ve görselleri ile desteklenen kampanya diğer illerde de benzer uygulamalar ile sürdürülecek !

Suyun her canlı için gereksinim ve önemini vurgulayan kampanya hayvanseverler, hayvan seven, bakan veya bakmayan herkese çağrıda bulunuyor !

Bir damla su bulabilmek için kilometrelerce yol katetmekte olan canlar için bir kap su bulundurma amaçlı kampanya yaz boyu sürecek !

') // ]]>

 

http://www.cosmoturk.com/kultur-sanat/onlar-icin-bir-kap-su-aehgd.html


 

 

_________________________________________________________________________________________________________________

"Sokaktaki Hayvanlar İçin Bir Kap Su Bulundurun"

Güncelleme Tarihi 09.08.2010

Yazın sıcak günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmasını önlemek isteyen Hayvan Hakları Federasyonu çağrıda bulundu: “Sokak hayvanları için kapınızın önüne bir kap su koyun; barınaklara gidip su kontrolü yapın.” Kampanya facebook'ta da yayılıyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İnternet sitesi üzerinden yaptığı çağrıda, yılın en yüksek sıcaklıklarının yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının su bulamadıkları için ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduklarına dikkat çekiyor ve ekliyor:

"Yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmalarını önlemek hayvan barınaklarını ziyaret edip su kontrolü yapın; sokakta yaşayan canlar için kapınızın önünde bir kap su bulundurun."

Su bulamayan sokak hayvanları için "Bir Kap Su" kampanyasını facebook ve mail grupları üzerinden yaygınlaştırmaya çalışan hayvanseverler ayrıca, yarın (7 Ağustos) havanın çok sıcak olacağını belirtti ve sokak hayvanlarının susuz kalacağı uyarısında bulundu: "Yarin son 130 yılın en sıcak günü olacak. Lütfen sokak hayvanları için bir kap su koymayı unutmayın!"

HAYTAP'ın mayıs ayından beri yürüttüğü "Bir Kap Su" ve "Beni Terk Etme" ve kampanyası, yazın sıcağında şehirde su bulamayan sokak hayvanları ve yaz başında yazlık evlere "büyük bir hevesle" alınan, daha sonrasında ise sokağa bırakılan hayvanlar için başlatılmıştı.

http://www.bianet.org/bianet/hayvan-haklari/123972-sokaktaki-hayvanlar-icin-bir-kap-su-bulundurun

http://www.stgm.org.tr/tr/manset/detay/sokaktaki-hayvanlar-icin-bir-kap-su-bulundurun

 

 


Kapmaya Görsellerini İndirmek İçin Tıklayınız...

 

 

Haytap - Bir Kap Su Kampanyası - Bilboard Çalışmaları Kısa Video İzleyiniz...
 

opencart tema opencart temaları